FinExpert.e15.cz

Projekt Suri pohlídá končící a nevýhodné pojistné smlouvy

Upozornit klienta na termín možnosti ukončit stávající pojistnou smlouvu a nabídnout mu její výhodnější verzi. To si klade za cíl nová služba na českém trhu.
Projekt Suri pohlídá končící a nevýhodné pojistné smlouvy

Produkt vyvinul šéf srovnávače pojištění Srovnátor.cz Pavel Jechort a do jejího provozu investovala v řádu několika milionů korun makléřská pojišťovací společnost Renomia. Společně tvrdí, že v každé domácnosti lze najít několik smluv, které se časem staly pro jejího majitele nevýhodnými jen kvůli tomu, že si nepohlídal jejich výročí nebo možnost aktualizace. A právě o zprostředkování uzavření těchto smluv má Suri zájem.

„Do roku 2020 bychom rádi spravovali smlouvy v objemu jedné miliardy korun,“ uvedl Jechort pro E15 s tím, že na českém trhu takto otevřený systém pro správu a řízení vztahů se zákazníky neexistuje a že právě Suri by měla narušit stávající logiku byznysu srovnávačů v Česku.

Suri klientům nabídne kromě informování o výročí smlouvy možnost získat nabídky na nové tarify energetiků a mobilních operátorů, které získává v hromadných aukcích, rešerši pojistných podmínek u pojištění domácnosti a nemovitostí, srovnání výhodnosti bankovních účtů či refinancování půjček a v případě potřeby také pomoc při rozporování výsledků likvidace pojistné události.

„Klientovi zdarma poskytneme druhý názor likvidátora pojistných událostí,“ dodal Jechort s tím, že určitá „váha“ partnera projektu, firmy Renomia, může při vyjednávání s pojišťovnou hrát svoji roli. Pomoc při likvidaci události je přitom také zdarma a autoři projektu počítají, že o ni bude zájem.

Společnost Renomia projektu poskytla kromě kapitálu také část svého know-how. Do algoritmického srovnání nabídek tak prý nepromlouvá prostá cena pojištění či šíře krytí, ale také interní parametr toho, jak rychle ta která pojišťovna plní v případě pojistné události. „Suri díky tomu pracuje s takzvanými jednotkami kvality jako ukazatelem relevance poměru cena/výkon u daných typů pojistných produktů,“ vysvětlil Jechort.

Které smlouvy lidem nejčastěji „zastarávají“

Nejčastěji jde o tarifní ujednání s mobilním operátorem, smlouvy s dodavatelem energií či několik let staré smlouvy o pojištění domácnosti, které způsobují takzvané podpojištění, tedy rozdíl v reálné hodnotě majetku a pojistné částce, kterou je kryt. Pokud pak člověk zapomene včas od smlouvy odstoupit, přijde o možnost nalézt si na trhu výhodnější nabídku, nebo alespoň se stávajícím dodavatelem služeb vyjednávat o nových podmínkách. 

„Se službou Suri chceme těmto nepříjemnostem zabránit. V termínu před výročím smlouvy jsme schopni klienta oslovit a informovat jej o blížícím se konci platnosti některé z jeho smluv. Jako alternativy mu pak nabídneme výhodnější verzi smlouvy, pokud samozřejmě bude k dispozici,“ dodává Jechort. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Článek vyšel na www.E15.cz

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená