FinExpert.e15.cz

Prohnilí! Proč nás supermarkety krmí prošlým zbožím?


Lobo  |  14. 03. 2012 06:25

Co při takovém objevení prošlého zboží v obchodě dělat? Mám jim to jako zákazník vyházet z regálu na zem a ochrance říci ať si to uklidí než zavolám SPZI, hygienu a televizi? Nebo mám takový produkt nechat ležet a doufat že si ho někdo jiný nevezme? Co by jste v takovém případě dělaly pokud si chceme zlepšit podmínky hmm jak postupovat?

 | 
Roca  |  14. 03. 2012 09:38

Ano, je to dva týdny, co jsem v Penny marketu v Brně koupil 500g vaničku s nádhernými soudkovými rajčaty za 29,90Kč. Připomínám, že si raději připlatím i v těchto supermarketech za kvalitnější potraviny než abych kupoval a rval si do těla levné s*ačky. Přesto jsem se napálil. Pod průhlednou fóliíií nádherná rajčata, po rozbalení doma jedno dobré, všechny ostatní rajčata měla spodní polovinu plesnivou a shnilou. Rajčata byla ve vanicčka nádherně srovnaná a opravdu na první pohled jste to nezjistili. Takže i já se napálil. Takže Penny jsem dal na index a teď si opravdu dávám pozor, vše si pečlivě ze všech stran prohlídnu a ještě potom 6x. Zajeďte se podívat do Billy (paní přebírá ovoce a zeleninu v rukavicích), Kauflandu do Rakouska nebo Lidlu v Německu. Úplně jiný svět a navíc jsou tam potraviny už dnes opravdu reálně levnější. Nelulvím o naftě za 1,51 EUR/l. Češi si za to ale můžou sami. Že si to nechají líbit, a kupují ty nejlvnější s*ačky. Tento národ, a to se táhne pořád ještě z dob odporného a hnusného komunismu, má zlomenou páteř a hodně, hodně sražené, nízké sebezvědomí. Nenechat si prostě nic líbit a tím, že jejich super levné zboží a produkty nebudeme kupovat a používat ahledat alternativy. Jinak to lidi odnesou z dlouhodobého hlediska na zdraví, atd... Banky, hypermarkety, farmaceutické koncerny, vodárny, ČEZ, planárny si s čechy opravdu vytírají p*del. A toto já tolerovat nehodlám. Vždy je nějaká alternativa. Ale chse se o tovíc zajímat anechovat se jako ovce a cvičená opice. A jak řekl p. Roman Vaněk z kulinářského institutu, raději si koupit lžičku dobrého medu za více peněz, než do sebe ládovat kýbl s*aček.

 | 
sirius  |  15. 03. 2012 09:01

Když uvážíme finanční situaci státu a velké procento lidí v důchodovém věku, kteří silně(1/3) zatěžují státní rozpočet, pak nezdravé potraviny jsou jednou z cest, jak zkrátit dobu života a tedy i důchodu. Proto stát se na takové aktivity obchodních řetězců bude tvářit dle svých možnosti pasivně a zasahovat jen v při křiklavých prohřešcích.

 | 
eLzyx  |  14. 03. 2012 10:58

zrovna jsem včera při nákupu přemýšlel, proč nás takovýma sračkama krmí. Vždyť si tím ubírají do budoucna o zákazníky. My tu pochcípáme na všemožný rakoviny trávícího traktu, případně se nám zkrátí podobným způsobem délka života. A ono to jídlo kolikrát nemusí být jen shnilé, ono to kolikrát ani nemusí být potravinou, ale jakýmsi chemickým mixem - viz tohle: cukr, voda, kys. citronová, arabská guma, glycerinester borovicové pryskyřice, aroma, antioxidanty, alpha-tocopherol, kys. askorbová, askorbylpalmitát, BHA, beta-karoten, beta-8-karotenal, sorbát draselný a benzoát sodný. Představil si pod tím někdo pomerančový sirup, který pijí převážně děti? Já tedy ne.

 | 
Roca  |  14. 03. 2012 12:55

Absolutní soulas s Vámi, oni ne marně si bulhaři v ramci EU nechali minulý rok udělat kompletní rozbory několika druhů potravin, jako Coca cola 2l, Milka čokoláda, a několik dalších pochutin a výsledky byly strašlivé. Potvrdilo se, že do východních zemí EU, včetně nás, skutečně nadnárodní výrobci dodávají sice stejny potravinu ale v odlišném a hlavně méně kvalitním složení do než do původních západních zemí EU. A když se bulhaři ozvali do Bruselu, co to jako má znamenat, ten žebrák italský komisař co to má v gesci, řekl, že je to v pořádku, že tyto jsou specifické trhy se s zcela SPECIFICKOU CHUTÍ !!! Tím jasně typicky alibistickým způsobem řekl, že nás západní země pořád po 20 letech berou jako země druhé kategorie a berou nás jako pokusné laboratoře na východě, co tam lidi všechno vydrží a nechají si líbit. TO JE CELÉ. KDyž se nad tím zamyslíte, je to naproStá tragédie. EU a Evropa jako takové degenureují, rezignovaly, na jakékoliv původní hodnoty, které tuto naši evropskou civilzaci po staletí udržovala a budu to naprstý prů*er. Není divu, když to šéfují dva největší ignorantni v poválečných dějinách Merkelová a Sarkozi. Vše se mělo zastavit před Maastrcihtem, kdy bylo staré dobré Evropské hospodářské společenství EHS, s volným pohybem osob, zboží a služeb a tím to končila. Žádná diktatura z Bruselu. Toto už opravdu všechno hodně špatně.

 | 
Martin  |  14. 03. 2012 13:07

Diskuze o kvalitě potravin je nekonečná. Zamyslel se vůbec někdo nad složeným českého maloobchodního trhu? Tak 80 % tady dělají zahraniční prodejci, které s pomocí českého zákazníka téměř zlikvidovali české prodejce potravin. Lidi neustále křičí, že se mají markety zlepšit. Proč si do prčič Čech trošku nezamyslí nad sebou? V poslední době třeba pečivo. Všude jsou lokální pekárny - zatím, ale 80 % pečiva se prodává v marketech. Market si s lidma lehce pohraje cenově vyřídí českéhé dodavatele a nebo ho přinutí k zlevnění výroby, protože chtějí mít marži 50-60 %. Důležité je upozornit, že i při velké marži řetězce cena zůstane pro zákazníka stejná a pekař dostane méně peněz - musí tlačit na výrobní náklady. Proč si ten český člověk nemůže koupit pečivo přímo u pekaře? Proc musí své výdaje za potraviny z 90 % odevzdat u jednoho z 5ti zahraničních prodejců potravin? Proč český zákazník nemůže své výdaje rozdělit rovnoměrnějí? Stačí tak málo a trh by se narovnal a průměrného zákazníka by to tolik nestálo, ale občané jsou pouze tupé stádo, které věří Tescu a spol. Kdyby zákazník lépe rozdával peníze na trhu,bylo by tu uplně jiné prostředí.

 | 
eLzyx  |  14. 03. 2012 13:36

u nás lokální pekaři, zelináři či řezníci již bohužel nejsou. Holt chudý a hloupý sever a tak každý chodí do hyperkrámů. Zbytek obchůdků zabrali vietnamci, kteří akorát přeprodávají potraviny z hypermarketů. Nevím ani o jednom nově vznikajícím maloobchůdku, za to se v okolí staví další dva hypermarkety. K čemu ... netuším. V okolí jich je více než dost.

 | 
Martin  |  14. 03. 2012 13:54

To jste bohužel v horší části republiky. Maloobchod má u nás následující fáze: 1) likvidace lokálních výrobců a obchodníků 2) nástup zahraniční řetězce a za 3) zahraniční řetězce jsou na trhu doplněny vietnamskými obchodníky. V Retail info jsou zpracovány statistiky obchodních ploch např.Ústecký kraj má prodejní ploch malých samoobsluch 0,5 tis m2 - zde je fáze 3. Plzeňský kraj má u malých samoobsluch ještě 18 tis.m2, zde ja zatím fáze 1,ale pomalu se to blíží do fáze 2 - bohužel a poté bude následovat fáze 3 - tedy pokud se lidem nerozsvítí a nezachrání současný stav.

 | 
JanS  |  14. 03. 2012 20:08

Problémy s předraženými a nekvalitními potravinami, kosmetikou, textilem, atd. nejsou, dle mého názoru dány jen chováním nadnárodních firem v Česku. My Češi si musíme přiznat především to nejdůležitější. Jsme velmi úplatným a korumpovatelným národem. Projevuje se to dnes a denně na nepřeberném množství kauz, ostatně kdo z nás nebyl mnohokrát okraden. Ne náhodou jsme vyhodnocování řetězci jako jedni z největších pobertů na světě. S tím souvisí i fenomén nenasytných českých mažerů i mnoha podnikatelů, kteří sami podporují maximalizaci zisku na úkor kvality. Jednoduše řečeno, jen málokterý národ dokáže okrádat sám sebe, tak jako Češi. Není to pouze spekulace, protože kdo cestuje po světě musí tento můj názor potvrdit. Kdo se chce pak divit, proč máme tak úplatné politiky? Prostě morální marasmus této země je až příliš zřetelný a proto přátelé, žehrejme, braňme se těm kdo nás okrádají, ale zameťme si nejdříve před vlastním prahem. Protože v životě platí, že vše souvisí se vším (na to kde kdo neuvěřitelně zapomíná), zamysleme se nad lidskými hodnotami, které stále častěji opouštíme, věrnost, přátelství, poctivost a čestnost a také víru. Vypadá to jako plané filozofování viďte? Jenže my v tom životním kalupu přestáváme přemýšlet a to je velký problém, pak vyhodnocujeme informace zkratkovitě a vytržené ze souvislostí a rádi hledáme vyníky pouze z vnějšku.

 | 
Tom  |  07. 08. 2012 23:04

Hlavní je druhá věc: supermarkety v ČR zvedly ceny! Nehledě k tomu že svou drzostí a tržní silou tlačí ceny nákupu tam kam se menší provozovatel prodejny není schopen dostat. Mít takové marže jaké mají suprermarkety tak by si menší obchody které jsou schopny uhlídat kvalitui (pokud tedy chtějí) mohli pískat. Nejsem žádný majitel obchodu, ale stačí se mi podívat na klasický obchod třeba s aoutodoplňky (dnes jsem potřeboval koupit rychle H7 žárovku) Obchod TESCO cena 299,- obchod autotechnika 160,- z čehož mi vycází marže tesca 120-130%. To je hnus!

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená