FinExpert.e15.cz

Prohlášení Giuseppe Roselliho

Giuseppe Roselli, předseda představenstva společnosti Union Group, s politováním zaznamenal trestní stíhání zahájené kvůli úvěru, který poskytla Union banka společnosti Triton a kvůli kterému byli tři bývalí manažeři Union banky obviněni z trestného činu porušování povinností při správě cizího majetku. V této souvislosti učinil Giuseppe Roselli následující prohlášení:

"O vyšetřování způsobu poskytnutí úvěru společnosti Triton mě dosud nikdo oficiálně neinformoval a nebyl jsem v této souvislosti ani kontaktován, abych podal vysvětlení. Úvěr byl poskytnut na základě řádně podepsané úvěrové smlouvy a byl zajištěn aktivy společnosti. Navíc nechápu, jak mohou být vznášena obvinění, když konkursní správkyně dosud nevyzvala dlužníka, aby úvěr splatil.

Mým zájmem je dohodnout se správkyní konkurzní podstaty splacení poskytnutého úvěru prodejem zajištěných aktiv. Ta byla profesionálně oceněna znalci Vladimírem Zíkou a Jiřím Bendlem na hodnotu 350 miliónů korun, tedy na částku výrazně přesahující objem úvěru. Mimo jiných žádostí jsem již dvakrát nabízel ministru vnitra, že přijedu do ČR, abych podal vysvětlení a abych mohl řídit mé zbylé podnikatelské aktivity v České republice. Po mém únosu, který dosud není uspokojivě vyšetřen, se snad nikdo nediví, že se do ČR nechci vrátit, aniž by mi české orgány zajistily bezpečnost. Tento neúnosný stav způsobuje obrovské škody společnostem, které bych měl řídit, včetně společnosti Union Group. Je zřejmě nepochybné, že řada lidí má i nadále zájem na tom, abych zůstal mimo Českou republiku.

Mediální skandalizace úvěru poskytnutého společnosti Triton dokazuje, že jediným cílem této akce je házet špínu na mě a nepřímo také na Invesmart, který s celou záležitostí nemá nic společného. Pokud by česká policie postupovala v dobré víře, mohla být celá transakce vysvětlena v průběhu několika hodin. Všichni, policií ČR počínaje a konkurzní správkyní konče, vědí, jakým způsobem mě mohou kontaktovat, abychom nalezli řešení prospěšné pro Union banku a její věřitele.

Otázkou však zůstává, proč a pro koho je výhodnější řešit celou záležitost za mé nepřítomnosti. Další otázkou je i to, proč se tento případ vynořil pouhých pár dnů poté, co Paolo Catalfamo svědčil řadu hodin na policii částečně bohužel zbytečně kvůli ztrátě protokolu policií o aktivitách některých známých lidí v kauze Union banky."

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená