FinExpert.e15.cz

Profirealu se daří u v Polsku a na Slovensku

První pololetí roku 2007 přineslo finanční skupině Profireal Group nárůst hodnoty poskytnutých půjček a úvěrů o 23 %

Profireal poskytl klientům v prvním pololetí 37 tisíc půjček a úvěrů v celkové nominální hodnotě 1,83 miliardy Kč. Ve stejném období loňského roku představoval objem poskytnutých půjček a úvěrů částku 1,48 miliardy Kč. Nejprodávanějším produktem byly zaměstnanecké úvěry, které se na celkové produkci podílely z 97 %. Zbylá tři procenta připadla na živnostenské a podnikatelské půjčky.

"Velmi spokojeni jsme s růstem hodnoty úvěrů v Polsku a na Slovensku. Obě společnosti dosáhly v porovnání s prvním pololetím loňského roku růstu přes 25 %. Pozitivní také je, že stále více klientů naše půjčky využívá opakovaně. Znamená to, že jsou s našimi službami spokojeni. V České republice, kde působíme nejdéle, si u nás opakovaně půjčila pětina klientů, máme dokonce několik takových, kteří už u nás čerpají desátou půjčku",
komentoval výsledky David Chour, předseda představenstva Profireal Group.

Nejúspěšnější byl opět Profireal v České republice. Hodnota poskytnutých půjček a úvěrů dosáhla v prvním pololetí 934 milionů Kč, což znamenalo růst o 19 %. Z hlediska růstu si ještě lépe vedla polská pobočka Profirealu, která v prvním pololetí 2007 rostla o 26 % a celkem poskytla úvěry za 394 milionů Kč. Prakticky stejně, o 25,7 %, rostla hodnota poskytnutých půjček a úvěrů na Slovensku, která dosáhla výše na 481 milionů Kč.

"Průběžně také upravujeme naše produkty. Na začátku června jsme u zaměstnaneckých úvěrů prodloužili splatnost až na 48 měsíců a připravili jsme úplně nový produkt, Úvěr se splatností 12 měsíců, který klientům nabízíme za mnohem výhodnějších podmínek. Novinkou je také půjčka na zástavu, kde může klient získat půjčku až do výše hodnoty nemovitosti, kterou ručí", představil produktové změny David Chour.

Finanční skupina Profireal Group se zabývá poskytováním úvěrů a půjček jak pro soukromé osoby, tak podnikatele. Posledních pět let významně expanduje. Po otevření své pobočky na Slovensku v roce 2001 následovalo roce 2004 zahájení prodeje úvěrů v Polsku a na konci roku 2006 poskytl Profireal první úvěr také v Bulharsku. Divize Profidebt, která je součástí finanční skupiny Profireal Group a zabývá se odkupem a správou retailových pohledávek, působí v České republice a na Slovensku. Vlastníkem finanční skupiny Profireal Group je pardubický finančník David Beran.

Profireal je od roku 2004 členem sdružení SOLUS, které spravuje registr dlužníků, ve kterém mohou jeho členové prověřovat úvěrovou bezúhonnost žadatelů o úvěr. V dubnu 2007 byl Profireal přijat do České leasingové a finanční asociace.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená