FinExpert.e15.cz

PROFIREAL: Objem poskytnutých úvěrů v roce 2006 výrazně rostl

Po Slovensku a Polsku vstoupil Profireal také na bulharský trh.

Finanční skupina Profireal poskytla v roce 2006 svým klientům půjčky a úvěry v celkové výši 2,92 miliardy Kč. Oproti roku 2005, kdy poskytnuté úvěry představovaly 2,37 miliardy Kč, tak Profireal zaznamenal růst o 23 %.
 
„V roce 2006 jsme zaměřili na další růst objemu zprostředkovaných úvěrů, zejména u soukromé klientely. Úvěr si u nás sjednalo přes 55 tisíc klientů. Velmi spokojeni jsme s růstem v České republice a na Slovensku. Zároveň jsme úspěšně expandovali na další trhy. Založili jsme Profireal  v Bulharsku a na konci roku jsme zde poskytli první úvěry. V letošním roce se zaměříme na další evropské země,“ komentoval výsledky David Chour, předseda představenstva Profireal Group.

Největší objem úvěrů sjednal Profireal v České republice, kde působí již od roku 1995. Produkce v loňském roce vzrostla o 20 % a celková výše poskytnutých úvěrů dosáhla výše 1,65 miliard Kč. Z hlediska růstu si ještě lépe vedla slovenská pobočka Profirealu, která v roce 2006 rostla o 55 % a celkem poskytla úvěry za 756 milionů Kč. Mírnější růst  zaznamenal Profireal v Polsku. Celkem se jednalo o úvěry ve výši 515 milionů Kč. Na začátku listopadu 2006 poskytl Profireal první úvěr také v Bulharsku. Do konce roku zde dosáhl objem úvěrů téměř dvoumiliónové výše.  

Ještě rychleji rostla divize Profidebt, která se zabývá odkupem retailových pohledávek. V roce 2005 spravovala pohledávky v celkové výši 274 milionů Kč, v průběhu roku 2006 dosáhla výše odkoupených pohledávek částky 1,1 miliardy Kč.  

„Jen rok a půl jsme potřebovali k tomu, abychom dosáhli kumulovaného objemu nakoupených pohledávek v nominální hodnotě jedné miliardy českých korun. Zařadili jsme se tak k nejúspěšnějším společnostem v tomto oboru. Zároveň jsme úspěšně aplikovali naše know – how v oblasti inkasa těchto pohledávek. Naším dalším cílem je  být důvěryhodným partnerem pro tento způsob řešení problémových pohledávek,“ zhodnotil výsledky  divize Profidebt  generální ředitel Ing. Karol Jurák.

Divize Profidebt patří na území České republiky a Slovenska mezi největší společnosti zabývající se odkupem retailových pohledávek. Je partnerem bank a velkých obchodních společností, jako jsou GE Money Bank, Živnostenská banka, Raiffeisenbank, Pozemkový fond ČR, Správa kreditných kariet, Tatrabanka, Poštová banka nebo Slovak Telekom.

Finanční skupina Profireal Group se zabývá poskytováním úvěrů a půjček jak pro soukromé osoby, tak podnikatele. Posledních pět let významně expanduje. Po otevření své pobočky na Slovensku v roce 2001 následovalo v roce 2004 zahájení prodeje úvěrů v Polsku a na konci roku 2006 prodal Profireal první úvěr také v Bulharsku.

Divize Profidebt, která je součástí finanční skupiny Profireal Group a zabývá se  odkupem retailových pohledávek,  působí v České republice a na Slovensku.  

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená