FinExpert.e15.cz

PROFIREAL GROUP: v loňském roce růst o 24 %

Po úspěšném vstupu do Bulharska zahájila Profireal Group v roce 2007 svou činnost také v Rumunsku.

Finanční skupina Profireal Group poskytla v roce 2007 svým klientům půjčky a úvěry v celkové výši 3,63 miliardy Kč. Oproti roku 2006, kdy objem poskytnutých úvěrů představoval 2,93 miliardy Kč, tak Profireal zaznamenal růst o téměř 24 %. Celkem od roku 2000 půjčila finanční skupina Profireal Group svým klientům téměř 15 miliard Kč.
 
V roce 2007 si u Profireal Group sjednalo půjčku nebo úvěr 75 tisíc klientů a průměrná výše úvěru byla 48 tisíc Kč.  „Spokojeni jsme zejména s výsledky v Polsku, kde jsme dosáhli 38 procentního růstu. Polský trh je i přes svá specifika velice perspektivní a v budoucnu počítáme, že bude tahounem celé divize Profireal,“ komentoval výsledky David Chour, člen představenstva Profireal Group SE.

Největší objem úvěrů poskytl Profireal v České republice, kde poskytuje spotřebitelské úvěry již od roku 2000. Produkce v loňském roce vzrostla o 19 % a celkový objem poskytnutých půjček a úvěrů dosáhl 1,97 miliardy Kč. Na Slovensku Profireal zaznamenal 11 procentní nárůst a celkem poskytl klientům 830 milionů Kč. V Polsku Profireal rostl o 38 % a celkový objem poskytnutých půjček a úvěrů přesáhl 735 milionů Kč. První rok se vydařil také bulharské dceřiné společnosti, která klientům poskytla půjčky v přepočtu za 96 milionů Kč. Jak doplnil David Chour: „První spotřebitelské úvěry Profireal poskytl v Rumunsku, které se stalo pátou zemí, kam společnost vstoupila.  

Profireal Group je nadnárodní finanční skupinou, která působí v pěti zemích. Divize Profireal, která bude od poloviny února používat jméno Profi Credit, se zabývá poskytováním spotřebitelských úvěrů. Divize Profidebt se zabývá obchodem s retailovými pohledávkami. V České republice i na Slovensku patří mezi největší společnosti v této oblasti. Je partnerem bank a velkých obchodních společností, jako jsou GE Money Bank, Živnostenská banka, Raiffeisenbank, Pozemkový fond ČR, Správa kreditných kariet, Tatrabanka, Poštová banka nebo Slovak Telekom.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená