FinExpert.e15.cz

PROFIREAL GROUP – štika na úvěrovém trhu

V roce 2005 skvělé obchodní výsledky vyjádřené nominální hodnotou poskytnutých půjček 2 360 mil. Kč hodlá ambiciózní společnost PROFIREAL překonat v roce letošním o více než 700 mil. Kč. To jsou neskromné plány finančního seskupení PROFIREAL GROUP, které o sobě nechává stále více slyšet.

PROFIREAL GROUP se v České republice, Slovensku a v Polsku zabývá především poskytováním finančních úvěrů fyzickým osobám, které jsou dominantním produktem této společnosti. Zároveň je doplňují další úvěry pro podnikatelské subjekty.

„Daří se nám a nehodláme z tohoto dobře rozjetého rychlíku vystoupit,“ zmínil generální ředitel PROFIREAL GROUP Ing. David Chour. „Rok 2006 je pro nás rokem pokračující expanze a dalšího posilování celé finanční skupiny. Zastoupení úvěrové divize PROFIREAL hodláme rozšířit v roce letošním i do Bulharska,“ komentoval stávající situaci David Chour.
Vzhledem k rostoucímu objemu spotřebitelských půjček a úvěrů pochopitelně rostou i objemy problémových tedy nesplácených úvěrů. Společnost proto v oblasti nákupu těchto retailových pohledávek od bank a finančních institucí a jejich následném vymáhání vidí obrovský potenciál svého dalšího rozvoje a zcela cíleně se zaměřila i na tuto oblast.

„Divizi PROFIDEBT, která se zabývá nákupem a následným vymáháním zejména retailových pohledávek hodláme v ČR a SR dále rozvíjet – především rozšiřovat počet klientů a zvyšovat druhy pohledávek, na něž se v odkupech specializujeme. Zároveň analyzujeme možný rozvoj v Polsku. Domnívám se, že se jedná o velice perspektivní trh, vždyť za prvních dvanáct měsíců své činnosti se divizi PROFIDEBT podařilo nakoupit pohledávky od přibližně 15 bank a finančních institucí za více než 700 mil. Kč. Naše vlastní know-how jsme v této oblasti vypracovali na vysoce profesionální úroveň, která nemá v tomto odvětví finančního sektoru obdoby. Postupně se nám daří přesvědčit banky a finanční instituce o výhodnosti vzájemné spolupráce, a to zejména nabízenou cenou za pohledávky a seriózním přístupem k dlužníkům. Na trhu nadále pracujeme na zvyšování důvěry v tento způsob řešení problémových pohledávek,“ prozradil David Chour.

„Během tří let jsme více než ztrojnásobili množství poskytnutých půjček a úvěrů. Každý rok naše společnost roste tempem vyšším, než rostou lokální trhy, na kterých působíme. Za stejné období jsme zdvojnásobili počet zaměstnanců a ztrojnásobili počet externích úvěrových poradců – prodejců našich půjček a úvěrů. V letošním roce očekáváme zisk skupiny PROFIREAL GROUP ve výši  230 mil. Kč. Výsledky za prvních pět měsíců naznačují, že úspěšné období bude i nadále pokračovat,“ dodal závěrem generální ředitel PROFIREAL GROUP David Chour.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená