FinExpert.e15.cz

PROFIREAL: Finanční výsledky předčily očekávání

Dosažené pololetní hospodářské výsledky finanční skupiny PROFIREAL GROUP nechávají i ty nejoptimističtější předpoklady daleko za sebou. Růst obchodních i finančních výsledků svou dynamikou překonává plány stanovené pro letošní rok.
Pololetní nekonsolidovaný zisk po zdanění oznámený mateřskou společností skupiny dosahuje hodnoty 87 mil. Kč. Ve srovnání se stejným obdobím v minulém roce tak představuje nárůst o 216 %. Tento nárůst odráží vynikající pololetní obchodní výsledky společnosti, kdy oproti prvnímu pololetí předcházejícího roku dosáhla společnost růstu ve výši 26 %.

Divize PROFIREAL, která se v rámci skupiny zabývá poskytováním finančních půjček a úvěrů v České republice, Slovensku a Polsku, poskytla za 1. pololetí půjčky a úvěry v nominální hodnotě ve výši 1446 mil. Kč, což činí nárůst o 36 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2005. Podíl na tomto výsledku má kromě tradičně dobrých výsledků v České republice i výrazný růst  poskytnutých půjček a úvěrů na Slovensku ve výši 49 %.

Divize PROFIDEBT zabývající se nákupem a následným vymáháním převážně retailových pohledávek v České republice a na Slovensku nakoupila v prvním pololetí  roku 2006 problémové pohledávky za 610 mil. Kč, což ji řadí k největším subjektům na trhu těchto zemí. Profesionálním přístupem ke klientům se daří především získávat nové zakázky z řad bank, finančních institucí, ale i telekomunikačních společností a měst.

„Jsme rádi, že se nám daří udržet nastoupený strmý trend hospodářského růstu celé finanční skupiny PROFIREAL GROUP. Překračování našich ambiciózních finančních plánů je jen přirozený důsledek kvalitní práce všech našich zaměstnanců a úvěrových pracovníků přímo v terénu,“ poznamenal generální ředitel PROFIREAL GROUP Ing. David Chour. „Nehodláme však polevit a nechat se ukolébat dosaženými výsledky. Ty jsou pro nás další motivací pro splnění nelehkých úkolů, které nás ve střední a východní Evropě ještě čekají. Mám na mysli především rozšíření působení skupiny do Bulharska v letošním roce a dále pak do Rumunska a Ruska,“ dodal nakonec David Chour.
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená