FinExpert.e15.cz

Profil banky: ČMSS, liška s červenou

Lišák, liška, spoření s liškou – kdo by neznal maskota Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS). Jak vznikla, co se změnilo a co nabízí?
Profil banky: ČMSS, liška s červenou

Historie ČMSS spadá do roku 1993, kdy na českém trhu začaly působit i stavební spořitelny. Tehdy byla ČMSS částečně součástí skupiny Investiční a Poštovní banky a 45 % akcií vlastnila Bausparkasse Schwaebisch Hall („BSH“). BSH je největší stavební spořitelnou v Německu a zároveň členem skupiny, která poskytuje rozsáhlé finanční služby. Jako stavební spořitelna pro více než 1 300 družstevních bank v Německu je BSH pevně zakotvena v organizaci FinanzVerbund: vedle VR-Immobilien AG se sídlem ve Frankfurtu nad Mohanem drží přímé podíly v BSH více než 600 družstevních bank. V současné době je majetkový poměr totožný, pouze akcie IPB přešly do rukou Československé obchodní banky. ČMSS se řadí spíše mezi konzervativní spořitelny, proto u ní nenajdete mnoho technologických novinek, jako např. nahlížení na smlouvu a účet přes internet apod. (ikdyž máme zprávy, že se tato služba připravuje). Spořitelna spíše vsází na kvalitní obchodní službu a musíme potvrdit, že v této oblasti má spojení se skupinou ČSOB významné výhody, kde ČMSS těží z nově vzniklé spolupráce s Poštovní spořitelnou. Proto u obchodních zástupců (tzv. finanční poradci) si můžete sjednat další vybrané produkty a služby, které nabízí Poštovní spořitelna, jako jsou např. úvěry, postžirový účet nebo kreditní karta. Pro své klienty vydává ČMSS klientský časopis s příznačným názvem Liška a slevové karty, se kterými lze v současné době získat slevy u téměř tisícovky firem a dalších partnerů.

Mezi základní služby, které ČMSS poskytuje, patří nabídka stavebního spoření, úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů (tzv. meziúvěr). Prostřednictvím obchodních zástupců ČMSS však lze získat širokou paletu dalších finančních produktů z rodiny ČSOB jako penzijní připojištění (Penzijní fond Progres a Stabilita), rizikové životní pojištění (ČSOB Pojišťovna) či bankovní služby a spotřebitelské úvěry (Poštovní spořitelna). Zajímavostí jsou podílové fondy. Ty ČMSS nabízí pod taktovkou ČSOB i belgické skupiny KBC, ale v nabídce jsou i podílové fondy velké německé finanční skupiny Union Investment, se kterými se např. setkáte na každé německé pobočce družstevních volksbank a raiffeisenbank.

Stavební spoření i úvěry poskytované stavebními spořitelnami patří stále mezi oblíbené finanční produkty. O tom svědčí i 4,9 milionu smluv, které ČMSS od roku 1993 dosud uzavřela.

V rámci pilotního projektu někteří stávající klienti ČMSS obdrželi VIP kreditní kartu, tzv. Liščí kreditku (oficiálně Lišácká karta). Jde o elektronickou kreditní kartu MasterCard Unembossed, kterou vydává ČSOB pod hlavičkou Poštovní spořitelny. Karta je co-brandovaná s ČMSS. Bezúročné období je standardních max. 45 dnů a vztahuje se i na výběry hotovosti. Při roční útratě kartou nad 36 000 Kč je její vedení zdarma, jinak stojí 250 Kč ročně. Velkou výhodou jsou dva výběry z bankomatu ČSOB měsíčně zdarma a vybrat lze až 90 % limitu kreditní karty. Výběr přitom není úročený, takže jde o velmi dobrou nabídku a z tohoto pohledu nejlepší na trhu.

Lišácká kreditka bude dostupná během letošního roku, ale podle zástupců ČMSS se ještě upravují podmínky pro její vydávání. Nelze tedy uvést, zda bude vydána komukoliv, nebo jen tzv. VIP klientům s vynikající historií. Neklienti ČMSS ji však nedostanou.

Symbióza ČMSS s Poštovní spořitelnou přinese opět zvýšené konkurenční prostředí pro zástupce ostatních spořitelen, které tak budou muset vynaložit svoje úsilí, jak ulovit nové klienty. O ty stávající se však bát nemusejí, stavební spořitelny patří mezi finanční instituce s velmi loajálními klienty, kteří svoji spořitelnu nemění.

Základní údaje

Název banky Českomoravská stavební spořitelna, a. s.
Sídlo Vinohradská 3218/169, Praha 10, 100 17
IČ, DIČ 49241397, CZ49241397
Telefon na centrálu / fax 225 221 111 / 225 225 999
Informační linka 225 225 225 (spoření), 225 226 226 (úvěry)
E-mail info@cmss.cz
WWW www.cmss.cz
Akcionář Československá obchodní banka (55 %), Bausparkasse Schwäbisch Hall (45 %)
Dlouhodobý rating nemá
Aktiva celkem 137552908 000 Kč
Dceřinné společnosti nemá
Počet schválených úvěrů 585 000 úvěrů od počátku činnosti
Počet poboček ČMSS využívá 2 420 obchodních zástupců, obchodní sít ČSOB, 3 400 poboček České pošty a kooperační partnery
Průměrný počet zaměstnanců 614 (obchodních zástupců 2 420)
Vydávané platební karty ne
Přímé bankovnictví připravuje se
Vydávané šeky nenabízí
Typy úvěrů úvěr ze stavebního spoření, překlenovací úvěr (meziúvěr)
Typy účtů úvěrový, meziúvěrový, vkladový

Výtah z cen

Výtah z některých cen pro občany Stavební spoření a úvěry pro fyzické osoby
Vedení účtu ročně (úvěrový, meziúvěrový, vkladový) 290 Kč
Úhrada za uzavření smlouvy nebo zvýšení cílové částky 1 % z cílové částky nebo z rozdílu cílových částek, max. 15 000 Kč
Zpracování úvěru ze stavebního spoření 0 Kč
Zpracování překlenovacího úvěru (meziúvěru) 0 – 1 % z částky podle typu úvěru, max. 15 000 Kč
Roční výpis z účtu (úvěrový, meziúvěrový, vkladový) 0 Kč
Mimořádný výpis z účtu 50 Kč
Změna zajištění s vyhotovením smluvních dokumentů 1 % ze zůstatku poskytnutého úvěru, resp. z aktuální výše nezajištěné částky
Předčasné vypovězení smlouvy ze stavebního spoření 0,5 % z cílové částky
Vystavení potvrzení o zaplacených úrocích 0 Kč
Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

03.09.2007
D
1. 9. 2007, 21:47

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená