FinExpert.e15.cz

Prodej TV Nova CME

Skupina PPF dnes na mimořádné tiskové konferenci oznámila, že uzavřela dohodu o prodeji svého 85% podílu v TV Nova se společností Central European Media Enterprises Ltd (CME) (NASDAQ:CETV). CME za tento podíl zaplatí přibližně 642 mil. USD (15,023 miliard Kč), přičemž část, a to 529 mil. USD (12,379 miliard Kč), bude uhrazena v hotovosti a zbytek v podobě akcií CME. Skupina PPF se tím stává druhým největším akcionářem společnosti CME s přibližně 14 % ekonomickým podílem. Touto transakcí získává skupina PPF přístup na mediální trhy střední a východní Evropy.

Skupina PPF vstoupila do TV Nova v červnu roku 2002 s cílem stabilizovat a konsolidovat televizní stanici. V té době v TV Nova probíhala řada soudních sporů. „Naším úmyslem bylo vyřešit všechny majetkoprávní vztahy, finančně a personálně televizi stabilizovat, zajistit vysokou sledovanost a v horizontu 2 – 4 let najít vhodného strategického partnera,“ říká Petr Dvořák, člen nejvyššího vedení PPF a generální ředitel TV Nova. „Tohoto partnera jsme našli ve společnosti CME, která má v oblasti mediálního podnikání rozsáhlé zkušenosti.“

CME vlastní přední televizní stanice ve střední a východní Evropě. Společnost byla založena v roce 1994 s vizí podpořit nezávislé televizní vysílání v nově vzniklých demokratických zemích. V současné době CME vlastní podíly v osmi nejsledovanějších televizních stanicích v pěti zemích. Společně s místními partnery CME provozuje Nova TV v Chorvatsku, PRO TV a Acasa v Rumunsku, Markíza TV na Slovensku, POP TV a Kanal A ve Slovinsku a Studio 1+1 na Ukrajině. V letech 1994 - 1999 CME působila i v České republice v TV Nova.  

Generálním ředitelem televize zůstává nadále Petr Dvořák, nejvyšším orgánem skupiny TV Nova bude představenstvo, kde zájmy české strany bude i nadále zastupovat Jiří Šmejc. Jeho majetkový podíl v TV Nova bude vypořádán prostřednictvím PPF.

Velvyslanec USA v České republice William Cabaniss k transakci uvedl: „Akvizice majoritního podílu v TV Nova společností CME je největší americkou přímou investicí v historii České republiky a je potvrzením obnovené důvěry investorů ve stabilitu a investiční příležitosti v této zemi.“

Zdroj: tisková zpráva PPF

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená