FinExpert.e15.cz

Proč právě u vás? Povinné ručení a havarijní pojištění

V dalším díle naší pravidelné rubriky jsme oslovili tiskové mluvčí sedmi českých pojišťoven nabízejících povinné ručení a havarijní pojištění. Přesvědčí vás jejich argumenty o tom, že právě jejich nabídka je tou nejzajímavější?
Proč právě u vás? Povinné ručení a havarijní pojištění


Klepněte pro větší obrázekAllianz

Allianz pojišťovna nabízí několik zásadních novinek, kterými se odlišuje od konkurence: jsou jimi regionální sazby, které zohledňují rizikovost regionu (klienti v nejméně rizikových regionech mají až o 29 % nižší pojistné); možnost sjednání povinného ručení na všech pobočkách Komerční banky a nakonec možnost uzavření povinného ručení na internetových stránkách www.allianz.cz s desetiprocentní slevou. Řidiči z menších měst a obcí tak u Allianz pojišťovny zaplatí příští rok za povinné ručení až o 29 % méně než v řidiči ve velkých městech. O dalších 25 % se pojistné sníží těm řidičům, kteří doposud nezpůsobili žádnou nehodu.

Nejvýhodnějších sazeb povinného ručení mohou využít řidiči, kteří mají trvalé bydliště v městech a obcích pod 90 000 obyvatel. Kromě Prahy, Plzně, Českých Budějovic, Ústí nad Labem, Liberce, Hradce Králové, Brna, Ostravy a Olomouce se jedná o celou Českou republiku.

Milan Káňa, tiskový mluvčí


Klepněte pro větší obrázekČeská pojišťovna

U České pojišťovny můžete s velkými výhodami získat obojí. Česká pojišťovna se v případě povinného ručení nevydává cestou různých cen podle bydliště nebo věku řidičů, protože za nejspravedlivější považuje rozlišení řidičů podle jejich řidičského umění a chování. Nárok na bonus tedy získává u České pojišťovny každý, kdo jezdí slušně, bez ohledu na místo bydliště nebo věk. Česká pojišťovna za vás zaplatí škodu i za sto milionů, což je nejvyšší pojistná ochrana na českém trhu. K tomu se můžete spolehnout i na nejrychlejší vyřízení pojistné události – škodu lze nahlásit i po telefonu v době, kdy čekáte na příjezd policie na místě nehody. Havarijní pojištění je pak určeno k úhradě škod vzniklých havárií, vandalismem, odcizením, ale i živelní událostí. K základnímu pojištění si lze sjednat řadu dalších služeb.

Dagmar Koutská, odbor komunikace


Klepněte pro větší obrázekČSOB Pojišťovna

Povinné ručení ČSOB Pojišťovny patří jednoznačně k nejvýhodnějším na českém trhu. Majitelé aut starších 10 let mají nárok na 20% slevu, majitelé aut z 35 okresů s nízkou nehodovostí získají další slevu 10 % a všichni, kdo jezdí bez nehod, mají bonus až 25 %. Limity pojistných plnění jsou přitom vyšší, než určuje zákon, klienti mají zdarma pojištění přívěsu a úrazové pojištění řidiče. Automatickou součástí povinného ručení i havarijního pojištění jsou rozsáhlé asistenční služby při nehodě i poruše. Další slevy získají ti, kdo si spolu s povinným ručením sjednají havarijní pojištění (komplexní pojištění Mobility). Naše havarijní pojištění je zvláště výhodné pro věrné klienty, protože jeho cena každý rok klesá spolu se stárnutím vozidla. Pojistné se snižuje i díky bonusu až o 50 % za pět let, což je nejvýhodnější na trhu.

Kateřina Hamerská, tisková mluvčí


Klepněte pro větší obrázekKooperativa

U povinného ručení Standard nabízí Kooperativa výhodné sazby a klient je navíc chráněn vysokými limity pojistného plnění – 54 milionů Kč pro škody na zdraví a 24 milionů Kč pro škody na majetku. Současně má ve STANDARDU nárok na velkorysé bezplatné asistenční služby v České republice a po celé Evropě. A navíc: Jezdíte-li bez nehod, můžete mít povinné ručení až o 50 % levnější. Což platí bez ohledu na to, kde jezdíte – u Kooperativy platí motoristé z Prahy stejně jako z Horní Lhoty.

Havarijní pojištění vozidel EURODOMINO poskytuje ochranu pro vozidla po celé Evropě. Klient si může volit ze tří variant – all risk, částečná havárie nebo pouze odcizení. Je též možno sjednat si dodatková pojištění a další doplňkové produkty – pojištění právní ochrany a pojištění zavazadel.

Pojištění TANDEM představuje zvýhodněné komplexní pojištění vozidla – jak povinné ručení, tak pojištění havarijní, které může být uzavřeno v podobě, jež bude klientovi přesně vyhovovat.

Marek Vích, tiskový mluvčí


Klepněte pro větší obrázekUniqa

Pojišťovna UNIQA zavedla v minulém roce nové sazby povinného ručení. Zejména majitelé vozů v menších městech a na venkově, stejně jako vozů starších 10 let, tak mají výrazně nižší ceny jak u povinného ručení, tak u havarijního pojištění, než tomu bylo v minulých letech. Pokud uzavřou obě smlouvy u naší pojišťovny, mají navíc nárok na další slevu. Řidičům samozřejmě započítáváme bonusy za roky jízd bez nehod, a to i v případě přestupu od jiné pojišťovny.

Zároveň se zákazníci mohou spolehnout, že v případě pojistné události za nimi přijedou na místo naši technici, kteří poškozené vozidlo prohlédnou a nabídnou širokou síť smluvních opraven. Poté bude jejich škoda rychle a spolehlivě vyřešena našimi likvidátory.

Petra Strejčková, odbor marketingu, reklamy a PR

Šťastná sedmička
Povinné ručení a havarijní pojištění nabízí kromě pěti uvedených pojišťoven, jejichž zástupci nám poslali svoje odpovědi, i Generali pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna.


Článek byl uveřejněn i v časopise Osobní finance, který pravidelně informuje o problematice spojené se všemi typy pojistných produktů.


  

Další článek


 

Související články


celkem 8 komentářů

Nejnovější komentáře

Re: Nesmysl - Sazba za stará auta nižší než za nov
86.49.75.xxx
2. 7. 2009, 19:55
Re: Nesmysl - Sazba za stará auta nižší než za nov
Levap
15. 10. 2008, 17:31
Nesmysl - Sazba za stará auta nižší než za nová
JVa
23. 11. 2005, 10:12
CSOB
Zdenek Bohacek
30. 4. 2005, 15:16
Hmm
Fido
30. 4. 2005, 04:25

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená