FinExpert.e15.cz

Proč nesplácíme své dluhy?


xmart  |  03. 04. 2013 21:20

Proč nesplácíme své dluhy? Protože dnešní finanční systém je nastaven tak, aby se splatit nedali. Více viz uryvek z knihy belgického ekonoma Bernarda Lietaera Budoucnost peněz http://www.paradigma.sk/redakcny_system/clanok.php...

Když prozkoumáte, jak funguje dnešní finanční systém založený na částečných rezervách a složeném úročení, dojdete k závěru, že dnešní systém může fungovat jen do té doby, dokud se bude více půjčovat, než splacet.

 | 
Jana Szczotková  |  09. 04. 2013 17:21

Nemohu splácet své pohledávky, protože pokud v našem státě podnikáte ve službách jako OSVCˇ poctivě to nejde.Stačí se onemocnět na 14 dní, a pokud děláte sám na sebe a nemáte jiný zdroj příjmů a máte děti, jste samoživitel. dostanete se do takové spirály a nikdo vám z ní nepomůže. V našem státě je nejlepší nepracovat, být na podpoře, doma si otevřít flašku aa nadávat na vládu. Stát vám dá na sociální bydlení a na ten žvanec se s ostatními nějak složíte. při kombinaci pivo+flaška+cigaretka není ani chutˇ na jídlo. Bohužel je to obraz naší společnosti a nic se s tím nedělá. všimněte si kolik lidí dneska takto přežívá, kolik lidí končí sebevraždou, na psychyatrii, kolik vzniklo sociálních ubytoven, na kterých vydělává skupina bývalých veksláků a rádoby podnikatelů s nemovitostmi a stát jim na to přispívá z našich daní. Ale povzbudivá zpráva - V Cˇesku je průměrná mzda 27000,-kč.!!!!!!!

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená