FinExpert.e15.cz

Při výběru autopojištění se Češi orientují především podle ceny

Praha, 15. listopadu 2010

Podle průzkumu DIRECT Pojišťovny si téměř polovina Čechů sjednala novou pojistku na auto u jiné než své stávající pojišťovny. Mezi nejčastější důvody vedoucí ke změně patří nevýhodná cena u současného poskytovatele autopojištění a zajímavá nabídka jiné pojišťovny.

„Z výsledků průzkumu vyplývá, že nejčastějšími důvody, proč klienti odcházejí od své současné pojišťovny, je výhodnější cena či lepší nabídka jiné pojišťovny. 8 % obyvatel ČR však uzavřelo nové autopojištění u jiné pojišťovny z důvodu nespokojenosti se službami stávajícího poskytovatele,“ říká Klaudia Tóthová, ředitelka marketingu DIRECT Pojišťovny.

Kvůli nevýhodné ceně změnilo pojišťovnu 59 % dotázaných. Na cenu jsou nejcitlivější lidé ve věku od 18 do 30 let, 76 % z nich vedla ke změně právě nevýhodná cena u stávajícího poskytovatele pojištění. Dalším významným důvodem ke změně pojišťovny je podle 26 % respondentů zajímavá nabídka jiné pojišťovny. Vyloženě nespokojeno se stávající pojišťovnou je 8 % obyvatel ČR.

K větší mobilitě na tuzemském pojistném trhu přispívá také DIRECT Pojišťovna. „Připravili jsme praktickou a jednoduchou aplikaci, jejímž prostřednictvím informujeme návštěvníky našich internetových stránek o zákonných podmínkách přechodu od stávajícího pojistitele k jinému,“ říká Ondřej Vích, internet manažer DIRECT Pojišťovny.

Ze zkušeností pojišťovny totiž vyplývá, že si lidé neuvědomují zákonnou povinnost doručit výpověď stávající pojišťovně nejméně 6 týdnů před uplynutím pojistného období. Pokud například konec pojistného období připadá na 31. prosince 2010, musí být výpověď doručena stávajícímu pojistiteli nejpozději 19. listopadu 2010.

Zájemci, který se rozhodne přejít k DIRECT Pojišťovně, aplikace automaticky vygeneruje finální verzi výpovědi smlouvy. Tu poté stačí jen podepsat a zaslat stávající pojišťovně. Novou pojistku si klient u DIRECT Pojišťovny může sjednat během několika minut, a to po telefonu nebo přes internet.

Aplikaci naleznou zájemci na internetových stránkách DIRECT Pojišťovny www.direct.cz/jak-prejit-k-directu. V případě jakýchkoli dotazů nebo nejasností jsou také k dispozici vyškolení pracovníci telefonického centra DIRECTu na telefonním čísle 221 221 221.

Průzkum pro DIRECT Pojišťovnu provedla v červnu 2010 společnost TNS AISA.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená