FinExpert.e15.cz

Přes smartbanking lidé měsíčně pošlou miliardu korun

Praha, 5. srpna 2013

Klienti ČSOB a Ery odešlou každý měsíc z chytrého telefonu platby za jednu miliardu korun. Tento velice snadný a bezpečný způsob ovládání osobních účtů v současnosti aktivně využívá téměř 70 tisíc klientů druhé největší tuzemské banky, kteří se do aplikace přihlašují téměř každý druhý den. Uživatelé smartbankingu nejčastěji kontrolují zůstatky na účtu, zadávají příkazy k úhradě nebo sjednávají cestovní pojištění.

O snadné, rychlé a bezpečné platby mají klienti ČSOB a Ery velký zájem. „Důkazem je samotný počet vyřízených transakcí, kterých se měsíčně uskuteční zhruba 120 tisíc v hodnotě kolem jedné miliardy korun,“ informuje výkonný manažer Vývoje finančních služby ČSOB a Ery Jan Vimr a dodává: „Lidé především oceňují vysokou bezpečnost aplikace. Zajišťuje ji zabudovaný ochranný klíč, který pracuje s informacemi dostupnými pouze v rámci daného používaného chytrého telefonu nebo tabletu.“ Jedná se o použití identifikačního čísla, PINu, unikátního SMS kódu a jedinečného šifrovacího mechanismu.

Možnost sjednat si cestovní pojištění přes smartbanking mají klienti ČSOB a Ery od podzimu loňského roku jako jediní na trhu a zájem o něj neustále roste. Jen v červnu se prostřednictvím smartbankingu uzavřelo cestovní pojištění za 150 tisíc Kč. „Do konce září na tento produkt poskytujeme speciální bonus. Pokud si lidé sjednají a zaplatí cestovní pojištění prostřednictvím smartbankingu, získají slevu ve výši 30 procent,“ říká ředitel Klientské komunikace Ery Jan Doubek.

Stáhnout si aplikaci smartbanking mohou všichni zájemci pro své smartphony a tablety s operačním systémem iOS, Android, Windows 8 a Windows Phone. „Potěšilo nás, že ještě v ten samý rok, kdy jsme aplikaci uvedli na trh, jsme získali ocenění Mobilní aplikace roku 2012. Průběžně jsme smartbanking rozšířili o nové služby jako je např. přehled platebních karet a možnost sjednání cestovního pojištění. V době zahraničních dovolených se také může hodit snadná změna limitů vybraných platebních karet nebo možnost jejich blokace,“ uzavírá Jan Vimr.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená