FinExpert.e15.cz

Přehled: Nové letní změny v sazebnících bank

Největší změny se odehrají v sazebníku České Spořitelny.
Přehled: Nové letní změny v sazebnících bank

Několik bank oznámilo od léta změny ve svých sazebnících. Největší změny se odehrají v sazebníku České Spořitelny. Jak uvádí server www.bankovnipoplatky.com, řadu odborníků překvapilo například navýšení poplatků za transakce provedé prostřednictvím internetbankingu.

Česká spořitelna

Česká spořitelna vyhlásila změny v sazebníku od 15. 8. 2014.

Bezhotovostní platební styk

Převzetí platebního příkazu prostřednictvím Servisu 24, Telebankingu, GSM Bankingu, Mobilní banky a Platby 24 se zvýší ze 2 korun na 5 korun. Naopak platba přes bankomat zlevní ze 6 korun na 5 korun. Telefonní bankéř, sběrný box, pošta a přepážka podraží z 15 na na 20 korun. Také převzetí a okamžité zpracování platebního příkazu na přepážce vyjde dráž – z 55 korun se zvýší na 80 korun. Dobíjení mobilního telefonu přes Servis 24, telebankong, GSM banking a mobilní banku bude stát 5 korun místo 2 korun. Stejně tak dobití přes bankomat, které bylo doposud zdarma. Platba poštovní poukázkou typu B zdraží z 15 korun na 20 + cenu dle ceníku České pošty.

Hotovostní operace

Hotovostní operace také zaznamenaly několik změn v cenách a všechny podraží. Za vklad hotovosti třetí osobou na účet u ČS zaplatí na přepážce klient místo 65 korun 80 korun. Vložení hotovosti na účty vedené u jiných bank v ČR přes vkladový bankomat zdraží ze 40 korun dvojnásobně – na 80 korun, vklad na přepážce bude účtován 3% + minimálně 125 korun, místo 2% a 125 min. korun. Vklad mincí a výměna bankovek v Kč od 101 kusů každé denominace u přepážky zaznamená stejné zdražení. Výběr hotovosti na přepážce dokladem či šekem zdraží ze 65 korun na 80 korun. Jediná sleva v této sekci je za výběr hotovosti z bankomatu České spořitelny. Nově klienti za výběr zaplatí 5 korun, sleva je 1 koruna.

V celém přímém bankovníctví se zvýší platba za příchozí SMS ze 1,50 korun na 2 koruny za  zprávu. Všechny platby za běžné elektronické transakce sjednocuje ČS na 5 korun. Oznámení o neprovedených platebních příkazech zdraží na 20 korun z původních 10 kč + poštovné.

Může vám dodavatel zvednout zálohy za energie?

Může vám dodavatel zvednout zálohy za energie?

Výše záloh by měla odpovídat celkové roční spotřebě.

V sekci zahraniční platební styk se zvýší cena za ostatní příchozí platby ze zahraničí nebo tuzemské platby v cizí měně na 1% min.100 Kč, max.1 000 Kč, původní strop byl 950 korun. Příplatek za zpracování platebního příkazu přijatého písemně se zvýší o 50 korun, nově vyjde na 250 Kč. A poplatek za šetření o avizované úhradě na žádost klienta na podkladě dokladu od plátce ze zahraničí se více než zdvojnásobí. Místo původních 200 korun + náklady cizí banky, zaplatí nově klienti 500 korun + náklady cizí banky.

Celkově dojde ke zdražování papírových výpisů, kdy jde většinou o zdražení na dvojnásobek. U výpisů ke sporožiru a osobním účtům se cena za osobní vyzvenutí výpisu na pobočce téměř zdvojnásobila – ze 45 korun na 80 korun. Předávání elektronických výpisů bude zdarma. 

Novinkou je vedení kontokorentu zdarma k Osobnímu účtu II, včetně účtu pro mladé Fresh.

Změny se dočkají i majitelé kreditních karet, ty proběhnou 1. nebo 11. srpna, podle nastavení jednotlivých účtů. Pokud jste majitel kreditní karty České spořitelny a máte sjednanou službu Odměna za platbu kartou, dostanete zpět na účet 1% z každého nákupu v libovolné výši, měsíčně až 350 kč. Majitelům kreditních karet bude prodlouženo bezúročné období na 55 dní. Nově bude možné zadat jednorázový příkaz k úhradě, zadat jej lze v pobočce nebo přes informační linku. Spořitelna ohlásila konec služby Garance nejnižsí ceny a Ochrany nákupu při zničení či krádeži. Zdarma banka nabízí převod karty k jejich ústavu a přestává poskytovat  kartu Kredit +, kterou převádí na Kreditní kartu Odměna České spořitelny. Správa a vedení Chytré karty České spořítelny zdraží ve všech třech pásmech o 10 korun.

Od 1. srpna snižuje Česká spořitelna úroky na vkladních knížkách. Změny se budou týkat vkladních knížek s výpovědní lhůtou a dětských vkladních knížek poskytovaných od 1. 5. 2005 do 31. 12. 2013. Na nové úrokové sazby se můžete podívat na webových stránkách banky.

ČSOB

ČSOB mění sazbeník od 1. 7. 2014. Jedná se především o změny v textacích, objevily se jen dvě novinky týkající se bezkontaktního placení

Pro embosované karty MasterCard a kreditní karty MasterCard Standard a MasterCard World nabídne banka novou službu – měsíční poplatek 9 korun za bezkontaktní nálepku MasterCard. Za obnovené vydání nálepky (ztráta, krádež, předčasná obnova) zaplatíte 150 korun.

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank mění sazebník od 1. 7. 2014. Klientům, kteří užívají cenové programy Základ, Základ Zdarma, Plus, Plus Zdarma budou platit stejnou cenu jako klienti využívající tarif eKonto Komplet. To znamená čerpání výhod jako u eKonta za jeden měsíční paušál ve výši 129 korun při aktivním používání produktu. Odpadne tím placení poplatků zvlášť za vedení karty, přímé bankovnictví, výběry z bankomatu, odchozí/příchozí transakce, trvalé příkazy. Klienti využívající tarif eKonto Komplet mají také možnost využít program "Odměna za doporučení", mohou mít vedení konta zdarma nebo si mohou zvolit program "Moji blízcí".

U studentského konta bude nově v nabídce povolený debet, zdarma kreditní karta Easy se slevami v programu Sphere nebo možnost spoření s bonusem 1%  na úrokové sazbě na spořícím účtu eKonto Flexi. Studenti si budou moci založit i spořící eKonto Plus.

Dále banka zrušila poplatek 50 Kč za žádost o změnu na platební debetní kartě a zrušila i poplatek 50 korun za změnu data splatnosti kreditní karty.

Další článek


 

celkem 7 komentářů

Nejnovější komentáře

Proč PR-ko, já se rád někde dozvím, že něco zdražili...
Michael Stanovský
29. 6. 2014, 12:58
Nejsem bankovní zaměstnanec, žádnou banku nemám moc ...
Michael Stanovský
29. 6. 2014, 12:53
Proc by musel byt zamestnanec? Ve Fio proste bezne ...
Jarin.
28. 6. 2014, 15:47
Kolik stojí takovéto PR?
Zkušený investor
28. 6. 2014, 14:09
Zaměstnanec Fia zase dělá reklamu ....:-D
MOJE PŘÍJMENÍ
28. 6. 2014, 09:22

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená