FinExpert.e15.cz

Přehled: Nabídka dětských účtů

Banky vnímají mladé lidi jako atraktivní potenciální klienty, které je nutno co nejdříve „podchytit“.
Přehled: Nabídka dětských účtů

Nabídka účtů pro studenty je široká, pro děti do 15 let není tak obsáhlá, ale i zde se situace různě mění. Dětský účet je možné založit dětem do věku nedovršených 15 let. Pro založení účtu většinou není nutná osobní přítomnost dítěte. Zákonný zástupce dítěte musí předložit svůj občanský průkaz a rodný list dítěte. Pokud máte dítě zapsané v občanském průkazu, není rodný list potřeba. V případě opatrovníka, osvojitele či poručníka, požadují banky originální pravomocné rozhodnutí soudu o opatrovnictví. Cizí státní příslušníci předkládají pas a druhý doklad totožnosti.

Výpisy jsou zpravidla zasílány poštou nebo e-mailem zákonnému zástupci, později zákonnému zástupci a nezletilému majiteli účtu. Při založení účtu je potřeba vložit minimální vklad, většinou 200 korun. Ostatní služby např. trvalý příkaz či vklad na účet 3. osobou poskytované k dětským kontům jsou zpoplatněny podle sazebníků jednotlivých bank.

Česká spořitelna – Osobní účet Junior

Česká spořitelna nabízí účet pro děti od 8 do 15 let. K produktu je zdarma vedení účtu, založení všech trvalých plateb, platební karta VISA Electron s rodičem omezeným limitem pro výběry z bankomatu. Úročení účtu je 2,50 %. Zdarma jsou také všechny výběry v hotovosti z bankomatů ČS.

Rodič má možnost kontrolovat pohyby na účtu přímo ve svém internetovém bankovnictví a na účet může vkládat jakákoli osoba, například příbuzní.

K tomuto účtu nabízí banka zdarma 3 volitelné služby – např. platební karta, výběry z bankomatu zdarma, zůstatkové SMS a další služby jako stavební spoření či různé druhy pojištění. Ty jsou už za poplatek dle druhu a počtu. Česká spořitelna vyžaduje přítomnost dítěte u založení účtu. V 15 letech bude účet automaticky převeden na studentský účet, který je zdarma, beze změny čísla účtu.

ČSOB – Dětské konto Slůně

ČSOB nabízí zdarma založení a vedení účtu s měsíčními výpisy, zdarma vklady na konto a zřízení služby ČSOB Elekronické bankovnictví.

Od 8 let dostane dítě platební kartu VISA Electron Baby a má zdarma 4 výběry měsíčně z bankomatu ČSOB, další výběry jsou za 6 korun.

Ke kontu ČSOB nabízí vyšší úročení vkladu oproti běžnému účtu – 2,50%, uložené prostředky jsou kdykoli k dispozici bez výpovědní lhůty, dárek pro dítě při zřízení konta a volitelné úrazové pojištění dítěte za 15 Kč měsíčně.

Po dovršení 15 let je konto automaticky převedeno na Studentské konto se stejným číslem účtu.

GE Money Bank – Dětský Genius

Nabízí zdarma vedení účtu, jeden vklad a jeden výběr na pobočce v měsíci. Zdarma je platební karta Dětské Maestro určená pouze pro výběr hotovosti z bankomatů nebo dobíjení mobilního telefonu do celkového limitu 2 000 Kč měsíčně, kterou má dítě k dispozici od 8 let.

Dále jsou zdarma 2 výběry z bankomatů sítě GE Money Bank v ČR měsíčně, 3. a další výběry v měsíci jsou za 15 Kč. Zdarma je měsíční výpis zasílaný poštou nebo elektronicky – výpis a všechny příchozí platby na účet jsou také bez poplatku. Úrok k účtu je 2,50%.

K tomuto účtu je zdarma služba Dětské pojištění a možnost sjednat pojistný program Dětské pojištění Plus. I tento účet je po dosažení 15 let převeden na studentský účet Genius Student.

Komerční banka – Dětské konto

Tento účet je určen pro děti od kolébky do 15 let. Komerční banka k účtu nabízí pasivní náhled na účet prostřednictvím internetového bankovnictví MojeBanka.

Zdarma je založení a vedení účtu, mezinárodní platební karta Maestro se všemi výběry z bankomatů KB zdarma a s volitelným obrázkem. Bez poplatku je změna PIN v bankomatech KB, výpisy z platební karty, vklady a výběry hotovosti, výpisy poštou nebo elektronicky při pohybu na účtu měsíčně.

Komerční banka nabízí zhodnocení finančních prostředků – až 2,5 % a peníze kdykoli k dispozici bez výpovědní lhůty. Při založení dostane dítě plyšovou berušku jako dárek.

Volksbank – Konto Rybička

Založení a vedení účtu dětského konta nabízí zdarma také Volksbank, stejně tak měsíční výpis. Zdarma je vedení karty VISA Electron nebo Maestro pro děti od 10 do 15 let. Účet můžete dítěti založit hned po narození. K účtu banka nabízí úročení ve výši 1,15 %.

Za výběr hotovosti z konta zaplatíte 70 korun plus případný příplatek za výběr hotovosti (0,2 % při výběru 250 000 Kč v průběhu jednoho dne), výběr z bankomatu Volksbank je za 4 koruny, z ČSOB 8 korun a z bankomatů jiných bank 35 korun.

Další článek


 

celkem 10 komentářů

Nejnovější komentáře

Dnes už se dodávají bezkontaktní karty a nálepky, ta...
Bob;
22. 11. 2013, 06:42
Má přece PIN. Vás se také neptají jestli je karta va...
Marcela
19. 6. 2012, 14:08
Má pravdu, klukovi ( 13 let ) jsme to také zavedli a...
Jarka
18. 6. 2012, 18:23
Ještě Vám chybí První konto od Poštovní spořitelny. ...
Roman
18. 6. 2012, 15:07
Seznam se s podmínkami.
Roman
18. 6. 2012, 14:56

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená