FinExpert.e15.cz

Přehled: Kreditní karty, které vám vrátí procenta z nákupů

„Kreditky“ dovedou posloužit, ale také způsobit pěkný malér.

Používání kreditní karty chce disciplínu, protože člověk utrácí „virtuální“ peníze banky (do výše kreditního limitu), a to jde velmi snadno. Jestliže se však s kreditní kartou naučíte zacházet a budete útratu hradit v bezúročném období, můžete si svůj rozpočet naopak vylepšit. Některé kreditní karty totiž vrací procenta z nákupů, přináší bonusy v rámci partnerských programů, slevy, pojištění...

Zvažte to pečlivě

Pokud o kreditní kartě uvažujete, zjistěte si co nejvíce informací a projděte ceníky. Zvažte, k čemu kartu budete využívat, kde budete platit a komu. Zda budete například cestovat a platit v zahraničí nebo jestli z vašeho pohledu existuje atraktivní komodita či prodejce zapojený do partnerského programu. U některých karet je také důležité, kolik peněz „skrz ně“ měsíčně proteče.

Dejte si pozor také na délku bezúročného období. Po jeho skončení jsou úroky opravdu vysoké, pohybují se přibližně okolo 20 % p.a., ale není nic neobvyklého dostat se u některých karet i na 25 % p.a a více.

Nyní k samotným kartám:

Kreditní karta Odměna České spořitelny

Karta vrací zpět 1 % z každé platby. Odměna může směřovat na kartový účet, penzijní připojištění nebo penzijní spoření České spořitelny nebo stavební spoření od Buřinky. Za měsíc můžete získat až 350 Kč. Za karetní operace lze sbírat body v rámci programu iBod (maximálně 30 za měsíc). Bezúročné období činí 55 dní. Za správu a vedení karty je účtován měsíční poplatek 39 Kč.

(Pozn.: Karta končí k poslednímu srpnu, poté by banka měla nabídnout alternativu. Nová karta však bude vracet 1 % už jen z internetových nákupů)

Klepněte pro větší obrázek

Premia karta od Home Creditu

Za nákupy kartou získáváte prémiové Kč. Běžně 1 %, u partnerů Premia 2 – 20 % z hodnoty platby. Prémiové Kč můžete sbírat v Česku i v zahraničí. A také při platbách na internetu. Za každých nasbíraných 100 prémiových Kč obdržíte poštou každý sudý měsíc poukázku v hodnotě 100 Kč na libovolný nákup ve vybraném obchodě sítě Premia. Bezúročné období je 51 dní, měsíční poplatek za vedení karty je 49 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Karta existuje ještě ve variantách Clubcard (Tesco), Extra (O2), Datart. Výhody se v těchto případech vážou především na konkrétního partnera.

Firemní karty Visa nabízí nové benefity

Firemní karty Visa nabízí nové benefity

Karty De Luxe a Style od Raiffeisenbank

Banka inspirovaná klienty nabízí dvě „vracecí“ karty. Ty vrací 1 % z plateb v ČR i v zahraničí. Výše odměny je omezena u karty Style na 129 Kč za jednu zúčtovací období, u De Luxe na 250 Kč. Příslušné % se vrací zpět na kartový účet. Bezúročné období činí až 50 dní.

Karta Style je k eKontu zdarma, bez něj vyjde na 59 Kč za měsíc. Karta De Luxe je s eKontem za 99 Kč, bez něj vyjde na 199 Kč měsíčně.

Klepněte pro větší obrázek

Dále jsou v nabídce Raiffeisenbank Mall kreditní karta (2 % zpět za každý nákup – maximální vratka 1 000 Kč, jednorázový poukaz na 2 000 Kč na vaše nákupy na Mall), Billa kreditní karta (3 % zpět za nákupy v Bille), ČSA kreditní karta, na které si můžete sběrem leteckých mil „vydělat“ na letenky.

Kreditní karta Cetelem

Všestranná „kreditka“, která vrací 2 až 4 % z plateb. Záleží přitom na vás, kterou výhodu zvolíte. Vybrat lze jen jednu alternativu:

  • 2 % u všech obchodníků zpět na kartový účet (až 400 Kč/měs.)
  • 3 % z nákupů jen na internetu s virtuální kartou (až 600 Kč/měs.)
  • 4 % ze všech nákupů jen čerpacích stanicích v ČR i v zahraničí (až 800 Kč/měs.)

Čtvrtým možným zvýhodněním u kreditní karty Cetelem jsou bezplatné výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí při výběru nad 1 000 Kč. Jen pozor, tyto výběry jsou okamžitě úročeny, nevztahuje se na ně bezúročné období.

Kreditní karta od Cetelemu umí vybírat hotovost prostřednictvím služby Cashback (výběr je zdarma) až do 1 500 Kč, pokud u obchodníka platíte alespoň 300 Kč. Ale pozor, hotovost je úročena okamžitě tak, jako by byla vybrána z bankomatu. Bezúročné období činí až 55 dní, poplatek za vedení je 59 Kč měsíčně.

Lady Karta a A karta Komerční banky

Spolu s A kartou vrací Lady karta 1 % z plateb u obchodníků i na internetu na účet penzijního spoření (tzv. III. pilíř) u penzijního fondu Komerční banky. Bezúročné období je u obou karet 45 dní, měsíční poplatek za kartu je 59 Kč nebo není účtován v případě, že zaúčtované platby v daném měsíci překročí 3 000 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Obě karty dále nabízí slevy u vybraných obchodníků, pojištění storna vstupenek, kabelky (Lady karta) a možnost využít službu Cashback a peníze čerpat z úvěrového limitu karty tak, jako by šlo o platbu za zboží. S kartou můžete využívat slevy v rámci programu Sphere Card.

ČSOB MasterCard World

Karta vrací 1 % z každého nákupu zpět na účet kreditní karty, měsíčně až 1 000 Kč. Bezúročné období činí 55 dní, měsíční poplatek za kartu dělá 50 Kč. Při měsíční útratě nad 5 000 Kč je poplatek za vedení odpuštěn. Při pořízení elektroniky včetně mobilů a tabletů, domácích spotřebičů, hobby nářadí nebo zahradní techniky získává při platbě kreditní kartou o rok delší záruku.

Klepněte pro větší obrázek

Moneta MoneyCard Smart

Kreditní karta MoneyCard Smart vrací při platbě u vybraných obchodníků 5 % z každého nákupu. Měsíčně takto můžete získat až 500 korun. Měsíčně vás karta vyjde na 49 Kč. Pokud kartou zaplatíte alespoň 3 000 Kč, bude vám poplatek za vedení odpuštěn, navíc budete mít zdarma i výběry z bankomatů Monety. Bezúročné období je 50 dní.

Klepněte pro větší obrázek

Visa Axa od UniCredit Bank

Z kreditních karet, které nabízí UniCredit Bank, vrací peníze Visa Axa. Karta vrací 0,5 % ze všech nákupů v ČR i v zahraničí a 4 až 11 % z nákupů u partnerů v rámci Axa Clubu. Vratky z nákupů lze využít na platby na produkty Axa – na účet penzijního připojištění nebo na úhradu povinného ručení, pojištění bydlení či ho investici do podílových fondů v rámci finanční skupiny Axa. Bezúročné období je u karty 45 dní, měsíční poplatek za vedení vás vyjde na 30 Kč – v případě, že s kartou utratíte méně jak 3 000 Kč za měsíc, v opačném případě se vám poplatek za vedení odpouští. 

Klepněte pro větší obrázek

mBank mKreditka Plus a mKreditka e-Shop

První z nich vrací 2 % z plateb v zahraničí a 1 % z ostatních plateb na spořicí účet mSpoření, druhá 2 % z platby na internetu také na spořicí účet mSpoření. Vedení mKreditky Plus stojí 59 Kč měsíčně, tento poplatek vám bude odpuštěn při minimální platbě kartou 4 000 Kč.

Vedení u mKreditky e-Shop stojí 39 Kč měsíčně, zdarma ji budete mít v případě, že kartou zaplatíte minimálně 1000 Kč za měsíc. Bezúročné období je u obou karet až 54 dní.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek


 

celkem 21 komentářů

Nejnovější komentáře

Normálně, těch 50000Kč za dobírku mu přijde na účet/...
Franta
5. 8. 2016, 14:30
Jak by ho mohl vyhmátnout? Kde mu to bude figurovat ...
radim
5. 8. 2016, 12:41
Co je debilovina?
radim
5. 8. 2016, 12:38
No a daň z příjmu je 15%...takže tě těch 1000Kč vyjd...
Franta
5. 8. 2016, 10:59
to je podle mě debilovina první kategorie, natohly m...
Michal Colesaw
5. 8. 2016, 10:04

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená