FinExpert.e15.cz

Předepsané pojistné Direct pojišťovny meziročně vzrostlo o 29,3 %

Praha 22. března 2011

Direct Pojišťovna v roce 2010 dále výrazně posilovala postavení na českém trhu. Meziročně zvýšila počet účinných smluv v portfoliu o 32 % a k 31. 12. 2010 jich evidovala celkem 65 235. Hrubé předepsané pojistné Direct Pojišťovny za rok 2010 dosáhlo výše 294,6 milionu Kč (dle Mezinárodních standardů finančního výkaznictví IFRS) a v porovnání se stejným obdobím roku 2009 vzrostlo o 29,3 %. Čisté předepsané pojistné skupiny RSA dosáhlo v roce 2010 výše téměř 7,5 miliard liber, což znamená 11% nárůst v porovnání s rokem 2009.

„Uplynulý rok byl pro Direct Pojišťovnu plný změn a lze ho označit za nejúspěšnější v dosavadní historii společnosti. Přes to, že na trhu neživotního pojištění došlo ke stagnaci celkového předepsaného pojistného, nám se podařilo meziročně zvýšit objem předepsaného pojistného téměř o 30 %,“ říká Ján Čarný, generální ředitel Direct Pojišťovny. „Direct Pojišťovna dlouhodobě patří mezi nejrychleji rostoucí neživotní pojišťovny v České republice. Za tímto růstem stojí náš inovativní přístup, který klienti oceňují. To se odráží ve 32% meziročním růstu účinných smluv, kterých Direct Pojišťovna k 31. 12. 2010 evidovala celkem 65 235,“ dodává Ján Čarný.

Mateřská společnost Direct Pojišťovny britská pojišťovací skupina RSA, která minulý rok oslavila 300. výročí založení, dosáhla v roce 2010 výborných hospodářských výsledků. Čisté předepsané pojistné skupiny RSA dosáhlo v roce 2010 výše téměř 7,5 miliard liber, což představuje více než 1,5 násobek předepsaného pojistného všech pojišťoven v České republice. Zisk skupiny RSA po zdanění činil v tomto období 355 milionu liber.

Inovace a produkty představené v roce 2010

Na úspěchu Direct Pojišťovny se podílely produktové novinky a inovace, které svým klientům v loňském roce nabídla. Direct Pojišťovna jako první na český trh uvedla unikátní službu AutoHelp, která způsobila revoluci v oblasti likvidace pojistných událostí. Mezi další novinky roku 2010 patří unikátní Ochrana bonusu pro povinné ručení i havarijní pojištění nebo například možnost sjednat pouze sezonní pojištění či pojištění s omezeným územním rozsahem pro Českou republiku.

Začátkem října 2010 pak portfolio pojistných produktů rozšířilo nové cestovní pojištění. Klienti si tak mohou u Direct Pojišťovny pojistit nejen svůj vůz, motocykl, byt či rodinný dům, ale také své tuzemské a zahraniční cesty. V nabídce jsou tři balíčky Mini, Opti nebo Maxi a zájemci si tak mají možnost vybrat takové krytí, které nejvíce odpovídá jejich potřebám. Automatickou součástí pojistné ochrany je např. úhrada nákladů spojených se záchrannými a pátracími akcemi nebo produkt Cestování bez obav. Díky němu má klient po dobu dovolené chráněn svůj majetek.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená