Podle Burzy cenných papírů je toto nařčení doslova útokem na dobrou pověst celého českého kapitálového trhu.
V souvislosti s prodejem sedmi procent akcií společnosti ČEZ, která je kotovanou firmou na Burze cenných papírů Praha (BCP, se totiž v některých médiích objevily spekulace, které hovoří o možnosti zneužití regulovaného trhu pražské burzy k netransparentnímu prodeji tohoto podílu. BCP však s takovým nařčením senouhlasí a chápe tyto spekulace jako bezprecedentní útok na důvěryhodnost celého kapitálového trhu a znevažování jeho dobré pověsti jak doma, tak i v zahraničí.
Burza uvádí, že mechanizmus obchodování neumožňuje prodej jakéhokoliv instrumentu na žádném z kurzotvorných trhů Burzy cenných papírů Praha za jinou, nežli tržní cenu. V případě segmentu SPAD je možné uzavřít obchod pouze v rámci povoleného rozpětí, které je vymezeno nejlepší kotací rozšířenou o 0,5 % oběma směry. Není proto možné, aby na burzovním trhu proběhla transakce, jejíž cena by neodpovídala aktuálnímu kurzu. Akcie firmy ČEZ mají na trhu dostatečnou likviditu, představující objem obchodů mezi 1 až 1,5% základního kapitálu týdně. Na trhu lze tedy realizovat v jakokýkoliv okamžik velmi vysoké objemy obchodů avšak vždy pouze za tržní ceny. Jakékoliv spekulace o realizování zaručených zisků při obchodech za tržní ceny jsou proto nejen zcestné, ale hlavně nebezpečné matení veřejnosti.
Podle BCP si mají zástupci medií podrobně nastudovat burzovní pravidla a legislativu kapitálového trhu před publikováním jakýchkoliv nepodložených spekulací.