FinExpert.e15.cz

Prázdninový dětský tábor se postará o vaše děti

Přemýšlíte, jak zabavit dítě o prázdninách, abyste se mohli věnovat práci nebo v klidu odjet na dovolenou? Není problém - dejte dítě do českého nebo zahraničního letního tábora.
Prázdninový dětský tábor se postará o vaše děti
Všechny školou povinné děti a studenti středních škol již tužebně očekávají magické datum, na které se rok co rok těší - 1. červenec je symbolem začátku prázdnin. Pro rodiče naopak začíná období, kdy jsou nuceni na šedesát dní pro své ratolesti připravit pokud možno pestrý a zábavný program. O tom, zda se jim to podaří, mnohdy závisí na jejich finančních možnostech. Vždyť prázdninové výdaje se mohou v celkovém součtu pohybovat od několika tisícikorun k částkám dosahujících několik desítek tisíc korun!

Babičky jsou osvědčení hlídači

Pro děti, které ještě nechodí do školy, je prázdninový program obvykle téměř identický. Děti tráví prázdniny pod dohledem rodičů, babiček, dědečků či jiných rodinných příslušníků. Ve městech a obcích mohou rodiče využít prázdninový provoz dětských školek, kde se odborný personál o vaše dítě dobře postará. Mějte ale na paměti, že malé dítě je velmi citlivé na prostředí a kolektiv lidí kolem sebe. Proto je nutné vždy dobře zvážit, jak bude dítě na změnu prostředí reagovat a zamezit možným traumatickým zážitkům.

Společná dovolená

Chcete-li odjet s malým dítětem na dovolenou, můžete vybírat ze široké nabídky cestovních kanceláří, z nichž se některé přímo na tyto pobyty specializují. Výhodou je, že se děti setkávají se svými vrstevníky a veškerý program bývá upraven tak, aby vyhovoval dětským potřebám a zároveň bavil i dospělé. To se projevuje výběrem lokality (méně rušná turistická centra), typem ubytování a poskytováním stravy s důrazem na dodržování pitného režimu.
 
Zajímavým typem na dovolenou pro městské děti je prázdninový pobyt na farmách a statcích. Jejich majitelé pronajímají pokoje ke krátkodobým i dlouhodobým pobytům rodičů s dětmi. Děti se seznámí s domácími zvířaty a s péčí o ně, mohou ochutnat čerstvé domácí produkty a za odměnu se povozit na ponících či koních. Navíc je pobyt okořeněn krásnou okolní přírodou, klidem, pohodou a rodinným zázemím, kde se určitě nejen dětem bude líbit.

Tradiční dětský tábor je pro sport a zábavu

Poměrně velký výběr mají rodiče, kteří se rozhodnou svým dětem zaplatit pobyt na dětském táboře v tuzemsku. Tyto tábory jsou určeny dětem od šesti až sedmi let. Na klasickém dětském táboře, který se odehrává v přírodě pod stany, je pro děti připraven celodenní program naplněný zábavnými hrami, výlety a sportováním.

Tématický tábor rozvíjí schopnosti dítěte

Dítě dále můžete podle jeho zájmu přihlásit na tématický tábor. V nabídce najdete tábory s výukou cizího jazyka, uměleckým a sportovním zaměření nebo s koňmi. Počítejte s tím, že tématické tábory jsou o poznání dražší, na druhou stranu ale pro daného jedince zajímavější i prospěšnější.

Zahraniční tábor není zadarmo

Pro movitější rodiče je jednou z alternativ dětský tábor v zahraničí - nejčastěji u moře v Chorvatsku či v Itálii. U zahraničích pobytů pro děti je třeba obzvláště pečlivě vybírat a upřednostnit raději zavedené cestovní agentury.  

Příměstské tábory neprovětrají peněžěnku 

Pokud vám momentální finanční situace nedovoluje zaplatit dětem pobyt na klasickém táboře, ale přesto je nechcete připravit o zábavu a nevšední zážitky, můžete je přihlásit do tzv. příměstských táborů. Ty jsou organizovány zájmovými organizacemi skoro v každém městě. Pro rodiče to má vedle nízkých nákladů i výhodu v tom, že se dítě vrací každý den domů. Tábor je organizován tak, že děti přijdou ve smluvený čas na předem dané místo, kde se jich ujmou určení pracovníci. Po celý den jsou pro ně připraveny sportovní a společenské hry, projížďky na kole, návštěvy pamětihodností v blízkém okolí (hrady, zámky, muzea), nechybí ani návštěva koupaliště či krytého bazénu při nepříznivém počasí. Výhodou je rovněž možnost „pružné“ docházky, kdy stačí jeden den dopředu dítě přihlásit nebo naopak odhlásit. Za jeden den strávený v tomto táboře zaplatí rodiče okolo 70 Kč.

Kolik stojí program pro děti

Klasický dětský tábor:
 • 7x ubytování, celodenní strava a pití, doprava, kapesné – 2 500 Kč (+500 – 1500 Kč u speciálně zaměřených táborů – koně, cizí jazyk, apod.)
Zahraniční dětský tábor (Chorvatsko, Itálie)
 • 8 – 10x ubytování v penzionu, celodenní strava a pití, doprava, výlet lodí, kapesné - 7 000 – 10 000 Kč
Společná dovolená rodičů s dítětem v tuzemsku u vody
 • 7x ubytování v chatkách, plná penza – dospělý od 2 800 Kč, dítě 10 let - od 1 500 Kč
Společná dovolená rodičů s dítětem - Chorvatsko
 • 7x ubytování v apartmánu, bez dopravy a stravování – od 2 800 Kč/ osoba


Při výběru dětského tábora pamatujte na

 • Dobré reference o organizátorovi tábora
 • Praxi a kvalifikační předpoklady vedoucího tábora
 • Garanci zdravotní a hygienické péče
 • Možnost kontaktu s rodiči
 • Pestrost plánovaného programu
 • Ubytování
 • Jídelníček a pitný režim během dne


Kolik zaplatíte za týdenní tábor

Doprava 150 – 500 Kč
Ubytování 500 – 1 000 Kč
Jídlo a pitný režim 400 – 1 000 Kč
Doprovodný program + kapesné 500 – 800 Kč

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: nezapomeňte na mimořádné ....
Pete
29. 6. 2005, 20:10
nezapomeňte na mimořádné výdaje
Jan Kolja
29. 6. 2005, 12:53

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená