FinExpert.e15.cz

Právě teď slaví Wüstenrot 20 let

10. srpna 2012

Dnešní den je pro finanční skupinu Wüstenrot výjimečným. Společnost oslaví 20 let působení v České republice.

Po dvaceti letech od založení první – přípravné - společnosti v České republice (10. srpna 1992) je bilance Wüstenrotu úspěšná. Ze stavební spořitelny, která do konce roku 1993 získala 20 333 klientů a spravovala vklady stavebního spoření ve výši 55 milionů korun, se Wüstenrot rozrostl na finanční skupinu sdružující 4 společnosti s celkovými aktivy přesahujícími 63 miliard korun. V současné době má Wüstenrot přes 550 000 klientů, kteří mají s Wüstenrotem sjednáno na 730 000 smluv.

Produktové portfolio finanční skupiny Wüstenrot dnes tvoří - kromě stavebního spoření, na jehož zavedení se na počátku 90. let minulého století Wüstenrot podílel - široká paleta bankovních a pojistných produktů. Fyzickým osobám poskytuje Wüstenrot překlenovací úvěry, úvěry ze stavebního spoření a účelové i neúčelové hypoteční úvěry. Od roku 2000, kdy se Wüstenrot zapojil do státního programu podpory oprav, rekonstrukcí a modernizací panelových domů poskytuje úvěry také právnickým osobám – především bytovým družstvům a společenstvím vlastníků bytů. Na přelomu let 2010 a 2011 zavedl Wüstenrot spořicí a běžné účty a termínované vklady a internetové bankovnictví.

V oblasti pojistné ochrany životních rizik nabízí Wüstenrot rizikové, kapitálové a investiční pojištění, včetně produktů přizpůsobených pro příjemce úvěru. V oblasti neživotního pojištění se Wüstenrot zaměřuje především na pojištění bydlení – nemovitosti, domácnosti a odpovědnosti a pojištění vozidel, a to jak pro fyzické, tak právnické osoby. Dále nabízí úrazové pojištění, cestovní pojištění a pojištění malých a středních podnikatelů.

Nabídka k jubileu

K 20. výročí připravuje Wüstenrot jubilejní nabídku, která zahrnuje zvýhodněné životní pojištění (nejen) pro ženy, hypoteční úvěry a stavební spoření i nově upravené povinné ručení.

Produkty z jubilejní nabídky si budou klienti moci sjednat nejen na Dnech Wüstenrot, které budou pořádány v průběhu září v regionálních centrech v Praze, Českých Budějovicích, Plzni, Liberci, Hradci Králové, Olomouci, Brně a v Ostravě. 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená