FinExpert.e15.cz

Praha přitahuje stamiliony

Pro stamilionové zahraniční investice je poslední dobou Praha přímo magnetem. Plán na vybudování softwarového vývojového centra v hodnotě 1,1 miliardy korun oznámila společnost Computer Associates International (CA). Rozšířené vývojové centrum představila také firma Monster Technologies.


Významným důvodem zmiňovaných investic byla kvalifikovaná pracovní síla, strategická zeměpisná poloha a dobrá infrastruktura.

Nové centrum společnosti CA se má soustředit na vývoj, údržbu, ověřování a zajišťování kvality softwaru pro prostředí počítačové platformy mainframe. Odborné poradenství a pobídky v rámci programu na podporu technologických center a služeb podpory podnikání poskytuje společnosti CA tým CzechInvestu.

„Vybudování tohoto centra pro vývoj softwaru v Praze jen potvrzuje stále silnější pozici České republiky v oblasti získávání technologicky vyspělých investic,“ říká Karolína Bočková, náměstkyně generálního ředitele agentury CzechInvest. „Dobrá infrastruktura v kombinaci s nabídkou vzdělaných odborníků tvoří ideální základnu pro budoucí růst nejen jednoho sektoru, ale ekonomiky jako celku.“

K otevření centra by mělo dojít v srpnu tohoto roku. Zaměstnat a vyškolit by mělo více než 200 pracovníků včetně nadaných studentů, odborníků na počítače mainframe a zkušených manažerů. Předpokládá se přitom, že zhruba 65 % nových zaměstnanců centra bude z řad čerstvých absolventů pražských univerzit.

Vybudování centra souvisí s novou strategií společnosti, jejímž cílem je v příštích dvou letech zdvojnásobit svůj objem tržeb ve střední a východní Evropě a celosvětově růst rychleji než trh. Chce toho dosáhnout také pomocí strategie, která počítá s větší penetrací v arabských zemích a s expanzí v sektoru malých a středně velkých firem.

Computer Associates International je dodavatelem softwaru a služeb pro řízení a správu podnikové IT infrastruktury se zaměřením především na komplexní bezpečnost, ukládání a dostupnost dat a podporu řízení životního cyklu projektů včetně nástrojů pro vývoj aplikací.

Vývojové centrum Monster Technologie nepřišlo sice na takovou sumu jako výše zmiňované, přesto Monster zcela evidentně posiluje své působení v České republice. Zatímco v roce 2000 pracovalo pro Monster v Česku 13 lidí, nyní počet zaměstnanců překročil 100 a uskutečněný obrat částku 100 milionů korun.

Rozšířené centrum Monster Technologies vyvíjí software a poskytuje služby pro evropské aktivity skupiny. Monster působí na poli online trhu práce. Společnost Monster se sídlem ve městě Maynard ve státě Massachussetts, byla založena v roce 1994 a provozuje online zprostředkovatelny práce ve 23 zemích světa. Mimo jiné vlastní českou společnost jobpilot CZ, provozující stejnojmenný server pracovních příležitostí.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená