FinExpert.e15.cz

Pracanti imigranti [Komentář o německých důchodech]

Imigranti mají Němce stát 1,5 bilionu ročně, kolik z nich se integruje?
Pracanti imigranti [Komentář o německých důchodech]

Německá vládnoucí elita křesťanských a sociálních demokratů v čele s vůdcem v sukních se pod tíhou hříchů svého národa z dob minulých rozhodla spasit celý (třetí) svět. Nebo je to jinak? Nehrají v tom náhodou roli odposlechy americké NSA? Otázku motivace nechť si vyhodnotí každý sám, stejně jako mě vám totiž může vrtat hlavou prohlášení Angely Merkel z roku 2010: „Multikulturalismus selhal, ale naprosto selhal“. Navíc před šesti lety Merkelová přiznala, že imigranti z muslimských zemí jsou problém, se kterým je třeba něco dělat.

Východiska současné situace shrnuje europoslanec Tomáš Zdechovský:

To, že většina příchozích do Evropy jsou pouze ekonomičtí migranti, již přiznávají i oficiální místa EU. Místopředseda...

Zveřejnil(a) Tomáš Zdechovský v Evropském parlamentu dne 4. únor 2016

 

Důvod? Přes veškerou snahu většinové společnosti integrace muslimů selhala (jako o možné motivaci integrovat se se mluvilo o možném odebrání sociálních dávek). A to jich v Německu před šesti lety žilo jen asi čtyři miliony. Ostatně s integrací máme my sami bohaté zkušenosti...

Ordnung muss sein? Bejvávalo…

Europoslanec a předseda slovenské strany Svoboda a solidariry Richard Sulík, který prožil část života v Německu nemá problém s tím být politicky nekorektní a nazývat věci pravým jménem:

TRI ŠTVRTINY MIGRANTOV NEMÁ DOKLADYMigrantská politika Nemecka je čistá katastrofa, Nemecko svojou mimoriadne laxnou...

Zveřejnil(a) Richard Sulik dne 24. únor 2016

 

Německá ústava:

Článek 16a:

(1) Politisch Verfolgte genießen Asylrecht.

(2) Auf Absatz 1 kann sich nicht berufen,
wer aus einem Mitgliedstaat der Europäischen
Gemeinschaften einreist.

Přeloženo:

(1) Politické pronásledování a právo na azyl.

(2) Podle o odstavce 1 se azylu nemůže
dovolávat ten, kdo přicestoval z jiné
země Evropského společenství.

Zdroj: bundestag.de 

Těžko uvěřit, že vloni spolková kancléřka otočila o 180 stupňů a navzdory dublinským smlouvám i německé ústavě, ze své pozice otevřela dveře Evropy lidem z Blízkého východu a Afriky dokořán (nyní jí za toto zneužití pravomoci hrozí žaloba u Spolkového ústavního soudu). Jedním z argumentů tzv. willkommenskultur, na který bych se rád zaměřil jsou imigranti co by pracovní síla, která „nakopne“ německou ekonomiku do závratných výšin a stárnoucí německé populaci bude vydělávat na důchody.

Ostatně propaganda a politicky korektní média měly jasno: přicházející jsou syrští doktoři, inženýři, nebo přinejmenším zruční řemeslníci. Srdečné pozvánky ilegálním imigrantům ještě v září loňského roku skrz média posílal i předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker a jen za loňský rok se do Evropy a především Německa nechalo pozvat přes milion lidí, letos to dle některých odhadů může být i třikrát tolik. Ostatně dosavadní čísla dokazují, že dohoda s Turky, na kterou Angela Merkel spoléhá, vůbec nefunguje, jak už jsem predikoval nejen já, ale každý alespoň trochu soudný člověk.

Poslední dny Bruselu Politicky nekorektní komentář

Poslední dny Bruselu Politicky nekorektní komentář

Bude ilegální migrace poslední selhání EU?

Německo už ale pomalu střízliví. Ukázalo se totiž, že těch, kteří mají alespoň „osm tříd základky“ a domluví se jinak, než arabsky je dost málo. Nějaký doklad prokazující dosažené vzdělání, výuční listy či diplomy „uprchlíci“ nemají. Naopak, drtivá většina z nich nemá doklady vůbec žádné. Šanci legálně se zapojit do pracovního procesu má dle německé ministryně práce zhruba desetina příchozích. Zbytek imigrantů je buď úplně negramotných, nebo má sotva základní vzdělání, zároveň ale prakticky nikdo neumí německy.

Tady si ještě Angela Merkel může donekonečna opakovat svou frázi naděje „Wir schaffen das“, což jí ale stejně k ničemu nebude, protože imigranti jsou v drtivé většině muslimové. A tím se dostáváme úplně na začátek o šest let zpět, kdy ta stejná Angela Merkel došla k závěru, že soužití různých kulttur, tedy i křesťanské a muslimské, není možné a že integrace muslimů selhala. Asi už zapomněla, co před šesti lety říkala mladým konzervativcům...

1,5 bilionu ročně. Peníze vyhozené oknem?

Jak se říká, čísla ošidit nejde. Němci se o to přesto nepřestávají snažit. Interní zpráva německé spolkové vlády počítá s tím, že do Německa přijde do roku 2020 ještě 2,5 milionu imigrantů. Pokud ale řecká hranice zůstane děravá jak cedník, pak si lze směle tipnout, že se tak stane už letos. A to nemluvím o slučování rodin, které jsou v muslimských zemích mnohem početnější, než je zvykem třeba u nás. A také o tom, že každý „správný“ muslim má vícero manželek. Ale v Bruselu to u místních muslimů normálně tolerují, tak proč ne v Berlíně, že ano. Jinak by to byla diskriminace.

Dle Ústavu světového hospodářství (IfW) ze severoněmeckého Kielu budou Němce imigranti stát v přepočtu až 1,5 bilionu korun ročně. To v případě, že do Německa dorazí v následujících pěti letech milion imigrantů každý rok. Jen pro srovnání, státní rozpočet ČR pro letošní rok počítá s výdaji zhruba 1,3 bilionu korun. Ne všechny náklady se ale dají vyčíslit – například strach. Strach Němců, kterým už je nyní doporučováno aby se jejich děti po cestě do školy raději vyhýbali uprchlickým ubytovnám a ženy a dívky, aby se od cizáků držely na délku paže. Pro jistotu. Jinak samozřejmě silvestrovské sexuální útoky nemají s ilegálními imigranty nic společného.

Dokument o selhávající integraci muslimů v Německu. Dokument v původním znění s titulky najdete zde.

Průmysl 4.0

Čtvrtá průmyslová revoluce klepe na dveře. Digitalizace a automatizace bude bezesporu vyžadovat lidský faktor. Jenže to, co bude německá a koneckonců i naše ekonomika potřebovat jsou špičkoví IT pracovníci, konstruktéři, vědci... Nekvalifikovaná práce už nebude zapotřebí, protože ji v nedaleké budoucnosti převezmou stroje. A pozor, tohle už není žádná sci-fi povídačka, ale realita, která je na spadnutí. Jen se podívejte, jak famózního pokroku bylo dosaženo v oblasti robotiky, jistě vás samotné napadne spousta profesí, které by mohl už za pár let převzít tento humanoidní robot jménem Atlas, respektive jeho zdokonalená verze. Než se tak stane, bude dále probíhat proces nahrazování lidské práce stroji:

A nesmí chybět ani špetka sarkasmu od amerického novináře, který žije v Praze, Erika Besta:

Ministr vnitra Milan Chovanec napsal před několika dny na svůj Twitter, že Maďarsko loni zachytilo téměř 400 tis. migrantů ze 103 zemí. Dále napsal, že skoro polovina z toho byli ekonomičtí migranti, což ale nijak dále nerozvedl. Faktem ovšem zůstává, že za lepším životem míří na „hotel Německo“ lidé z celého třetího světa. Ostatně proč to nezkusit, stačí našetřit pár tisíc dolarů na služby pašeráka (také vás napadlo, kde na to ti chudí, zubožení lidé ty peníze berou?), zahodit doklady a vyrazit. Už ve stádiu žádání o azyl Němci vyplácí štědré sociální dávky a když budete mít štěstí, ubytují vás v hotelu. A kdyby ne, stále se dá vyrazit do Švédska a doufat, že na vás vyjde ubytování na luxusní výletní lodi.

Resumé

I kdyby se Němcům nějak podařilo všechny příchozí prověřit a nějakým zázrakem vrátit do země původu ty tzv. ekonomické migranty, kteří nemají na azyl nárok, pak ti zbývající migranti jsou pro německou ekonomiku v drtivé většině neupotřebitelní. Legální práci si může najít a dlouhodobě udržet možná 5 % lidí. Pokud platí slova německé ministryně práce, že jen desetina migrantů má šanci se zapojit do pracovního procesu, pak by těch pět procent odpovídalo realitě. Zbytek bude pobírat sociální dávky a Německo bude mít naopak gigantický problém, který až jednou „bouchne“, bude tento výsledek kulturní nekompatibility mnohem ošklivější, než jak by dnes vypadalo otáčení pašeráckých lodí zpět k tureckým břehům.

Ostatně nehezké obrázky už přicházejí ze severní hranice Řecka, kde lidé prchající před násilím neváhají použít násilí, aby se dostali do Německa. Smutné je, že celá slavná Evropská unie je neprosto bezzubá a chudá Makedonie se odvážně staví agresivním mužům, kteří si jdou do bohaté Evropy vzít vše, co nabízí.

Další článek


 

celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

Konečně pravda. časem budou mít i politické strany a...
Roman
30. 3. 2016, 21:47
supr přejeme vám odvahu kterou určitě máte pane Reda...
bob
29. 3. 2016, 22:50
Moc hezký a pravdivý článek pane Pospíšile. Jsem rád...
Werner
3. 3. 2016, 09:24

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená