FinExpert.e15.cz

Pozor, změny v sazebníku eBanky!

Není to tak dlouho, co jste si na těchto stránkách mohli najít informace o změnách v sazebnících našich peněžních ústavů. Většinou jsou změny tarifů prováděny počátkem kalendářního roku. Pohříchu se však z těchto novoročních dárků moc klienti příliš neradují, protože se položky v sazebnících obvykle mění k jejich neprospěchu.
Pozor, změny v sazebníku eBanky!

K bankám, které ohlásily změnu sazebníku, patří eBanka. Její nový sazebník je v platnosti od 1. 3. 2005, tudíž je nejvyšší čas se seznámit, jak se jednotlivé poplatky změnily. Informace budou zejména zajímat stávající klienty banky, na druhou stranu ale mohou být užitečné i pro ty, kteří hledají nebo porovnávají jednotlivé sazebníky z důvodu nalezení nejoptimálnějšího produktu pro jejich potřebu.

Jak se stává pravidlem u bankovních poplatků, i eBanka změnila sazebník tak, že naprostá většina klientů bude muset za poskytované služby zaplatit více než doposud. Banka mimo jiné staví svoji image na kvalitním internetovém bankovnictví. Jak se změní poplatky za služby zahrnující internetové bankovnictví pro občany a podnikatele, ukazuje následující tabulka. Na první pohled je patrné, že se poplatky za vedení přímého bankovnictví nemění, na rozdíl od poplatku za vedení účtu.

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: ceník eBanky

Radostí mohou povyskočit ti, kteří mají jiné cenové programy, protože se poplatky za vedení účtů nemění, tudíž zdarma zůstávají i programy „Zdarma".

Abyste mohli přejít na levnější cenový program, je zapotřebí přijmout na účet předem stanovenou sumu v běžném měsíci. V případě, že se tak nestane, bude automaticky přičten příslušný poplatek odpovídající programu bez přívlastku „Zdarma".
S jak vysokými částkami musíte počítat ukazuje tato tabulka.

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: ceník eBanky

Další změny

Ke změně dochází i u poplatku za výběr z bankomatu. Klienti, kteří budou mít nárok v daném měsíci uplatnit zvýhodněný program "Zdarma" zaplatí jednotnou cenu ve výši 6,90 Kč (dříve 4,90 Kč z vlastního a 24,90 Kč resp. 29,90 Kč z cizího bankomatu). Za vedení elektronických a embosovaných karet nově klienti zaplatí 40 Kč (výjimku tvoří charge a zlaté karty). K zvýšení měsíčního poplatku dochází i za Osobní úvěrovou linku: z 10 Kč - program Plus a 30 Kč - program Základ; na jednotnou výši 50 Kč/měsíc. Obdobné zdražení z nuly na padesát korun postihlo i povolené debety (kontokorentní úvěry). U nich klient zaplatí 50 Kč v měsíci, v němž úvěr čerpá.

Shrnutí

Nový sazebník banky lze charakterizovat tím, že většina klientů si pohorší – zaplatí za poskytované služby více peněz. Ušetří ti, kterým nevadila poměrně malá síť vlastních bankomatů banky a peníze vybírali z cizích bankomatů. Při jednotné sazbě se dá ušetřit i několik desítek korun měsíčně (podle počtu výběrů).

 

Další článek


 

Související články


celkem 50 komentářů

Nejnovější komentáře

Pozdravy tobě. Nabízíme zajištěný a nezajištěný ú...
Roger Smith
26. 6. 2017, 15:21
Re: nejoptimálnější
Mocoft
17. 3. 2005, 10:57
Re: Stejni kurvy jak ten ....
x
16. 3. 2005, 15:45
Re: PS
jepla
16. 3. 2005, 15:42
Re: ČSas
jepla
16. 3. 2005, 15:36

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená