FinExpert.e15.cz

Pozor na triky realitních kanceláří


Jan  |  12. 08. 2016 08:56

realitní makléři a autobazaroví prodejci = stejná pakáž

 | 
 |  12. 08. 2016 12:40

Jsi na finančním webu, tak je zvláštní, že jsi zapomněl na finanční pseudoporadce. Třeba protože jejich "služby" taky využíváš a jsi naprosto spokojený.

 | 
Ywar  |  12. 08. 2016 23:19

Vy jste učiněnej odborník, to se hned pozná. U nás v baráku žije taky jeden a to vám je taková svině....

 | 
Pavel Mareš  |  14. 08. 2016 20:45

Tehhle článek si zaplatil RE/Max, nebo Dumrealit? Zde doporučované síťové realitky dějlají nejvíce prasáren a podrazů ať už v inzerci ( 30% jimi inzerovaných nemovitostí vůbec neexistuje, jsou to tzv.kachny k nalákání klienta - perfektní Áčkové nemovitosti za podezřele výhodnou cenu, s fotkama kradenýma za zahraničních realitních webů) , nebo přimo při prodeji. Jsou to frančízi, v případě maléru centrála za nic neručí - kanceláře jsou samostatné právnické osoby - a konkrétní pobočka se přinejhorším pošle ke dnu - je to s.r.o.čko s vkladem 10.000 korun... Viz mediálně známý případ Century 21 a zpronevěry desítek milionů. To že mají pobočky po celé zemi mi je v případě, že kupuji nemovitost v Brně poněkud k ničemu.

Stanovovat cenu nemovitosti podle inzerce stejných realit v místě je k ničemu, pokud nevíte, že nabídkové ceny na Srealitách jsou záměrně přestřeleny o cca 20-30% - vyšší prodejní cena, vyšší provize, on se nějaký blbec, co to koupí najde a kdyžtak navíc máme prostor na kouzelné slůvko SLEVA.

Nejlepší je místně nebo regionálně zavedené menší realitka, která sice nemá nablískané pobočky na hlavních třídách všech měst v ČR, ale zato zná ve vašem městě / regionu každý kámen garáž a garsonku, neplatí honosné kanceláře, mladé kozaté asistentky a neokrádá makléře o půlku provize - ti tudíž nemají nutkání napálit provizi a přitom mít smlouvy stažené z internetu...

 | 
edy  |  17. 08. 2016 01:47

Pokud nemáte realitního agenta v rodině tak se s nimi raději nezaplétejte. V ČR je v současné době takový stav, že tito lidé nejsou absolutně nikomu a ničemu odpovědní. Ideál je když podepíšete exkluzivitu (to nedělají nic a kupce sháníte vy) - to se stalo má tchýni, pokud nepodepíšete exkluzivitu kupce vám seženou, shrábnou exkluzivitu a už se o nic nestarají - můj případ. Podotýkám, že to byla malá RK, pán se tvářil seriozně, měl solidní vystupování...Začínám věřit, že v realitním businessu je to to samé co ve smlouvách na distribuci elektřiny a plynu.

 | 
Dagmar Králová  |  16. 08. 2016 17:55

Nechápu, proč se lidé nechávají přemlouvat realitkami. Každý notář správně napíše za podstatně nižší poplatek kupní smlouvu a ještě zdarma poradí o dalších zákonech (např. o 4% dani z nabytí nemovitého majetku), zařídí katastr a uschová peníze nad 270.000,- Kč (které můžete dostat hotově) a zařídí vyplacení ceny po zapsání do katastru. A pořízení fotek nemovitosti není dnes žádný problém a poslání mailem také. Inzeráty si každý umí podat zcela zdarma na různých webech nebo do regionálního tisku za mírný poplatek.

 | 
edy  |  17. 08. 2016 01:34

Před několika lety jsem prodával byt. Zvolil jsem RK, čistě jen z pohodlí, aby vše udělaly za mne. Vybral jsem si tři. Jednu známou celorepublikovou a dvě malé. Výsledek tristní. Ta, celorepubliková, která se chlubila značkou, se mě pokusila podvést (právě exkluzivitou). Všechny pak vodili klienty, kteří na byt buď neměli nebo se také stalo, že si s nimi dohodli slevu, kterou jaksi zapomněli prokonzultovat se mnou. Nakonec jsem byt prodal, jednomu kupci, musel jsem si ale sám sehnat a zaplatit notáře, zaplatit právníka, který kontroloval smlouvy po jejich právníkovi, vyřídit formality na katastru a finančáku a realiťák se neobtěžoval ani přijít na první schůzku a na předání bytu. Jen shrábl provizi. Dokud tady nebudou nastaveny pravidla ze strany kompetentních úřadů pro působení RK bude to zlodějina nic víc. Můžu vás všechny ubezpečit, že co dokáže RK dokážete sami, jen si odečtěte 5% z ceny (o to budete mít levnější prodávanou nemovitost).

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená