FinExpert.e15.cz

Pozor na prázdninové úrazy. Mohou ohrozit děti i rodinnou peněženku

Praha, 6. června 2012

Podle statistik se u nás ročně zraní na 450 000 dětí a až třem tisícům z nich zůstanou doživotní následky. Česká republika se tak v evropském měřítku nachází na jedné z nejvyšších příček žebříčku dětské úrazovosti. Úraz je však výraznou zátěží nejen pro zraněného, ale může ohrozit i rodinný rozpočet. Náplast na rodinné finance přináší ING Životní pojišťovna, jejíž dětská připojištění pomáhají předcházet finančním následkům dětských nehod.

Děti je těžké uhlídat. Jsou aktivní, neposedné a mají neustálou potřebu něco objevovat. Zkušeností však mají málo, a tak jejich průzkumné aktivity mnohdy končí úrazem. Ročně je v České republice kvůli úrazu ošetřeno téměř půl milionu dětí a právě letní měsíce patří v tomto ohledu k nejrizikovějším. „Péče o nemocného člena rodiny je často velkým zásahem do rodinného rozpočtu. ING Životní pojišťovna proto standardně nabízí rodičům účinnou ochranu v podobě dětských připojištění, která mohou být v případě úrazu finanční náplastí pro ně i jejich dítě,“ uvedla Marcela Pekárková, manažerka produktového oddělení ING Životní pojišťovny.

Sádra narovná kost, ale ne rodinný rozpočet

Péče o dítě je sama o sobě finančně náročná. Měsíční náklady zahrnující potraviny, oblečení, dopravu, vzdělání apod. se pohybují od 5 500 do 8 000 korun, přičemž s věkem se zvyšují. Ve chvíli, kdy se potomek zraní, náklady ještě vzrostou, zatímco příjem rodiny klesá. Rodič pečující doma o své nemocné dítě totiž obdrží jen malou část svého platu jako tzv. ošetřovné, které je mu navíc vypláceno pouhých 9 dní. Při průměrné hrubé mzdě 26 067 Kč tak rodič na ošetřovném získá měsíčně jen 4 140 Kč.

ING Životní pojišťovna má řešení

V nabídce ING Životní pojišťovny nalezneme připojištění denních dávek za dobu nezbytného léčení úrazu s progresí v případě hospitalizace a pro případ trvalých následků úrazu s progresivním plněním, která nám finanční problém spojený s úrazem našeho potomka pomohou vyřešit. Připojištění denních dávek za dobu nezbytného léčení úrazu s progresí v případě hospitalizace nabízí krytí drobných i větších úrazů zejména horní části těla. Pojistné plnění je přitom vypláceno formou denní dávky za dobu léčení. Připojištění pro případ trvalých následků úrazu s progresivním plněním pak dítěti zaručuje finanční odškodnění za trvalé následky úrazu již od 1 % tělesného poškození.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená