FinExpert.e15.cz

Pozitivní výsledky

Nasdaq Composite přidal téměř 3 %

V pondělí a v úterý se trhům moc nedařilo, když investoři negativně reagovali na projev Alana Greenspana, který opět připomněl otázku zvyšování úrokových sazeb. Další dny však převládla optimistická nálada a trhy najely na růstovou trajektorii. Nákupní pokyny byly taženy zejména lepšími firemními reporty.

Výsledkem tak byl celkově růstový týden. Ze tří hlavních indexů si nejvíce polepšil Nasdaq Composite, když přidal 2,7 % a dostal se nad hranici 2000 bodů. Indexu S&P 500 zhodnotil o 0,5 % na 1140,6 bodu, zatímco tradiční Dow Jones index posílil o 0,2 % na 10 472,8 bodu.
Od počátku roku nadále vede index S&P 500, který měl minulý pátek na kontě 2,6 %, v kladném teritoriu se pohybovaly i zbylé dva indexy.

Motorola, Microsoft a eBay
A jakáže firma potěšila? Hned v úterý po uzavření trhů se kupci vrhli na akcie Motoroly (+20 %). Firma totiž překvapila jak obratem (8,56 mld. USD, meziročně +41,7 %), tak ziskem na akcii (19 centů). Navíc se přidaly i pozitivní komentáře od několika brokerů na akcie Motoroly.

Dalším očekávaným jménem byl softwarový gigant Microsoft, který také potěšil a akcie reagovaly růstem o 6 %. 

Z internetové branže reportoval např. eBay a Amazon. Prvně jmenovaná firma jako již tradičně výsledky přebila: zisk na akcii 31 centů při obratu 746,2 mil. USD (meziročně +56,6 %). K tomu dodala také pozitivní výhled na celý fiskální rok 2004. Papíry eBay tak posílily. Amazonu se také během 1Q dařilo, nicméně bezprostřední reakce na výsledky byla na rozdíl od eBay negativní.

I během tohoto týdne pokračuje naplno rozjetá výsledková sezóna. Pochlubit se mají např. Verizon, EDS, Symantec a další. Neméně rušno bude také na ekonomické frontě. Připravit se můžeme na: GDP za 1Q, spotřebitelskou důvěru či Chicago PMI.

Doma: mírný růst
Během minulého týdne české akcie posilovaly. Měřeno indexem PX 50 si tuzemská burza polepšila o 0,7 %. Nejlépe se dařilo akciím Českých radiokomunikací, když přidaly během týdne přes 5 %. Naopak ztráty počítali akcionáři druhého telekomunikačního titulu, Českého Telecomu, jež téměř 3 % ztratily. Klesaly i akcie Erste Bank, nicméně v pátek uzavíraly stále nad hranicí 4000 korun. .

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená