FinExpert.e15.cz

Poštovní spořitelna uvádí hypotéky na poštách

Hypotéku si je nyní možné vyřídit i na poště. Poštovní spořitelna ve spolupráci s Hypoteční bankou uvedla na trh hypotéku, která bude k dispozici vedle Finančních center PS i na vybraných poštách.

Hypotéka Poštovní spořitelny sází hlavně na jednoduchost a dostupnost. „Chceme, aby se lidé přestali hypoték bát, protože hypotéka může být výhodnější než nájemní bydlení,“ uvedl Miroslav Seidl, obchodní ředitel Poštovní spořitelny. „Proto nabízíme hypotéku velmi jednoduchou, aby jí rozuměl skutečně každý zájemce,“ doplnil Miroslav Seidl.

V nabídce má Poštovní spořitelna účelovou a neúčelovou hypotéku. Účelová hypotéka začíná na 300 tisících Kč, neúčelová (tzv. americká) hypotéka začíná na 200 tisících Kč. Horní hranice není omezena. Fixace úrokových sazeb obou hypoték je pět let. Splatnost je u standardní účelové hypotéky 5 až 30 let, u americké hypotéky až 20 let.

Na každé poště zatím ne

V současnosti si klienti mohou hypotéku Poštovní spořitelny vyřídit na 75 poštách a ve 14 Finančních centrech PS. U pošt se jedná o tzv. sedící přepážky, které se svým vybavením i úrovní naprosto vyrovnají bankovním přepážkám. Přepážkoví pracovníci České pošty, kteří hypotéky prodávají, prošli nejvyšší úrovní školení a budou pravidelně atestováni.

Parametry hypotéky

Úrokové sazby hypotečních úvěrů Poštovní spořitelny (fixace na 5 let)

  • Účelová hypotéka - 4,45 %
  • Neúčelová (americká) hypotéka - 6,98 %

Uvedené sazby jsou garantované, tzn. získá je každý klient, který splní podmínky pro poskytnutí hypotéky. Hypotéku lze využít na koupi bytu či domu, a to do 70 % ceny nemovitosti. Poštovní spořitelna pak garantuje klientům sazbu po dobu třiceti kalendářních dní.

Budou i další nabídky hypoték

V létě letošního roku připravuje Poštovní spořitelna další novinky v této oblasti. Například vedle stávající fixace 5 let i tříletou a roční, vedle hypotéky na 70 % zástavní hodnoty nemovitosti to bude také hypotéka na 85 % a 100 %.

Hypotéku pro Poštovní spořitelnu vytvořila Hypoteční banka, která je ve Skupině ČSOB specialistou na tento produkt. Nabízí hypotéky pro tři značky ze skupiny ČSOB: Hypoteční banku, ČSOB a Poštovní spořitelnu a rovněž spolupracuje i se Citibank.

Podle banky je hypotéka je dalším produktem, který má přispět k naplnění strategie Poštovní spořitelny stát se do deseti let číslem jedna na trhu pro drobnou klientelu. Zda se jí podaří předběhnout Českou spořitelnu, uvidíme v následujících letech.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená