FinExpert.e15.cz

Poštovní spořitelna se ozývá proti akci GE Money Bank

Poštovní spořitelna navrhne záruky pro snadný přestup mezi bankami.
Poštovní spořitelna se ozývá proti akci GE Money Bank

Vedení Poštovní spořitelny se obrací na vedení GE Money s žádostí o poskytnutí záruky za bankovní převody uskutečněné v souvislosti přechodem klientů jiných bank v rámci nabídky GE Money na jeho bezplatné vyřízení bez účasti klienta.

„Přechod klientů jinam je jejich svobodné rozhodnutí a jsme rádi, že diskuse o tomto tématu soustřeďuje pozornost na skutečnou výhodnost různých nabídek na trhu,“ uvedla Vlasta Dolanská, ředitelka Poštovní spořitelny. „Pokud se jen tak chtějí vzdát pohodlného přístupu k našim službám na více než 3 300 poštách a 2 500 místech u obchodníků provozujících službu Cashback, jejich kvality i jejich přehledného ocenění za cenu vyššího paušálu, nemůžeme, a ani nechceme nikomu bránit. Naší povinností však je zajistit, aby instrukce k převodům a dalším operacím na účtu u Poštovní spořitelny pocházely jen od osob, které prokazatelně mají dispoziční právo. Proto musíme trvat na tom, že v případě, že uvěří „výhodnosti“ nabídky naší konkurence, to bude právě ona, kdo poskytne záruku, že škodu způsobenou našim klientům bezodkladně a bez protestu nahradí,“ vysvětlila Dolanská.

Poštovní spořitelna chce navrhnout standard pro přestup mezi bankami

Poštovní spořitelna chce během pár dnů navrhnout celému českému bankovnímu trhu opatření, které by snadnější přechod klientů mezi bankami zprůchodnilo. Půjde o určitou formu nezpochybnitelné garance, jíž "nová banka", která by za klienta vyřizovala přestup, na sebe přímo a bez protestu převezme kompenzaci všech eventuálních rizik spojených s neoprávněným odsátím prostředků během zprostředkovaného transferu a nahradí jakékoliv jiné škody, spojené s tím, že klient nebude mít kontrolu nad použitím svého podpisového vzoru.

V případě, že se nepodaří dojednat takové opatření, bude Poštovní spořitelna podle ředitelky Dolanské v zájmu ochrany klientových prostředků nadále trvat na tom, aby instrukce předkládaná jménem klienta "cizí bankou" byla vybavena notářským ověřením, že vyjadřuje vůli majitele účtu.

Akce GE Money je údajně zavádějící

Za Poštovní spořitelnu bojuje i její nový ombudsman Tomáš Prouza, který je známý z působení na ministerstvu financí a byl jedním z iniciátorů ministerské diskuze o bankovních poplatcích. Ta sice nakonec "vyšuměla", ale banky postupně aspoň zrušily poplatky za zrušení účtu (vyjma Poštovní spořitelny, která ho jako jediná stále účtuje). K akci GE Money uvádí: "Konstrukce poplatků za služby v Poštovní spořitelně je zcela přehledná a umožňuje adresné předepisování poplatků za služby čerpané jednotlivými klienty. Klienti Poštovní spořitelny chtějí přesně vědět kolik a za co platí a my jim to v rámci transparentního přístupu umožňujeme. Klient si tak může jasně porovnat, kolik platí za služby, které skutečně potřebuje. Za modelový příklad inzerovaný GE Money za 119 Kč zaplatí klient Poštovní spořitelny jen 89,50 Kč, velmi rozdílná je například také hustota sítě pro výběr hotovosti. Konkurence by měla být založena na jasném a úplném porovnání výhodnosti jednotlivých nabídek."

Nabídka GE Money Bank je svého druhu na českém trhu ojedinělá, ale v podobná akce v Německu, kde má GE Money rovněž svoje zastoupení a bankovní trh je podstatně náročnější, se setkala s velkým zájmem. Strach i námitky konkurenčních bank se daly očekávat a jsou na místě, ale celá tato diskuze jen přispěje k lepší konkurenci mezi bankami bez nutnosti zavádět státem garantovaná legislativní opatření.

Další článek


 

Související články


celkem 65 komentářů

Nejnovější komentáře

Re:Zajímavá reakce
rmn23
20. 2. 2007, 16:22
Re:GE
Spokojenej klient GE
19. 2. 2007, 21:37
Re:GE
Dalior Z. Chvátal
19. 2. 2007, 15:01
Re:GE
Bleeer
19. 2. 2007, 14:03
Re:GE
LK
17. 2. 2007, 14:44

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená