FinExpert.e15.cz

POŠTOVNÍ SPOŘITELNA: PS převzala ocenění VIA Bona za podporu družstva invalidů ERGOTEP

Strategie Poštovní spořitelny v oblasti sociální odpovědnosti slaví úspěchy.

Za spolupráci s družstvem invalidů ERGOTEP získala Poštovní spořitelna prestižní ocenění VIA Bona „Cena za odvahu podpořit inovativní projekt“. Ocenění přebral v rezidenci amerického velvyslance Richarda Grabera člen představenstva ČSOB Jan Lamser, který je zodpovědný za Poštovní spořitelnu.

Nadace VIA uděluje tuto cenu za odvahu „investovat“ peníze do řešení nějakého nového či neobvyklého projektu. „Poštovní spořitelna se projevila jako stabilní partner, který dal družstvu ERGOTEP důvěru a postupně rozšiřoval prostor spolupráce. Díky tomu se družstvo invalidů velice vypracovalo. Krásný příklad toho, že správné investice se vracejí. Jde o pomoc, která rozšiřuje kompetence a soběstačnost obdarovaného,“ zdůvodnila výběr Poštovní spořitelny odborná porota nadace VIA.

„Poštovní spořitelna považuje za důležité podporovat projekty, které nejen řeší společenské problémy, ale současně motivují k sociálnímu podnikání. Proto jsme rádi, že za tuto naší strategii získáváme tak prestižní ocenění, jakým cena VIA BONA je. Částku 25 tisíc korun, kterou v rámci ceny získáváme, věnujeme do rozvoje další chráněné dílny, kterou je firma N.P.H,“ okomentoval zisk ceny Jan Lamser.

Družstvo invalidů Ergotep má status chráněné dílny. Naprosto unikátní spojení s Poštovní spořitelnou funguje již od roku 2004 a to na základě oboustranně výhodných vztahů. Družstvo pro Poštovní spořitelnu zajišťuje výrobu a distribuci marketingových materiálů a v nově vytvořeném administrativním centru zpracovává část bankovních operací. Současně zajišťuje provoz věrnostního programu Poštovní spořitelny a elektronického obchodního systému www.ctyrlistek.eu, který umožňuje klientům Poštovní spořitelny nákupy za výhodnější ceny.

„Tato dlouholetá spolupráce dokazuje, že investice do udržitelného rozvoje neznamená zřeknutí se zisku. Naopak. Pokud je projekt efektivní a inovativní, může být spolupráce přínosná pro obě strany,“ vysvětluje strategii Jitka Švejcarová, manažerka společenské odpovědnosti Poštovní spořitelny.

Díky každoročnímu nárůstu objemu zadávané práce Poštovní spořitelna přispěla ke vzniku 60 nových pracovních míst pro zdravotně znevýhodněné občany. Počet zaměstnanců Ergotepu se tím zvýšil na 150 osob, z nichž 99 % je zdravotně znevýhodněných.

Cenu VIA Bona vyhlašuje každoročně Nadace VIA za finanční podpory Citigroup Foundation USA. Prestižní ocenění je udělováno firmám a jednotlivcům, kteří finanční, materiální či jinou formou pomáhají svému okolí. Kandidáty na cenu navrhují přímo příjemci podpory, tedy neziskové organizace, nebo samotné firmy. O udělení ceny rozhoduje ve dvou kolech sedmičlenná hodnotící komise složená ze zástupců komerčních firem, médií a neziskového sektoru. Letos členové komise vybírali z více než 50 zaslaných návrhů.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená