FinExpert.e15.cz

Poštovní spořitelna pomáhá rozvíjet dobré sousedské vztahy

Praha, 9. prosince 2015

Již podruhé v tomto roce podpořila Poštovní spořitelna v rámci Regionálního fondu rozvoje s podtitulem „souSedíme si“ rozvoj sousedských vztahů v regionech více než milionem korun. V jarním kole získaly neziskové organizace téměř 1,4 milionu korun, v podzimním kole jim Poštovní spořitelna rozdělila prostřednictvím Nadace Via celkem 1 191 734 korun. Do podzimní části programu na podporu dobrého sousedství se přihlásilo 51 projektů, z nichž 21 získalo finanční podporu.

„Do podzimního kola grantového programu přišlo nejvíce přihlášek z Prahy – celkem osm. Aktivní byly i neziskové organizace v Královéhradeckém kraji, odkud dorazilo šest přihlášek,“ říká Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti Poštovní spořitelny. „Právě v Praze dosáhly přihlášené projekty i na nejvyšší finanční podporu, a to 257 tisíc korun. Dobře si ale vedly také projekty v Libereckém kraji, které získaly přes 190 tisíc korun nebo na Zlínsku, kam poputuje téměř 150 tisíc korun,“ doplňuje Alena Králíková.

Jednotlivě mohly neziskové organizace žádat o grant do výše 100 tisíc korun, dohromady byly ve hře dva miliony. Z 21 úspěšných projektů překročily čtyři hranici 80 tisíc korun, přičemž nejvyšší udělená částka činila 91 600 korun. Maximální výše grantu, tedy 100 tisíc korun nebyla v tomto kole přidělena. Celkem si všechny vybrané projekty v tomto kole rozdělily téměř 1,2 milionu korun. 

„O finanční podporu se mohly ucházet všechny projekty, jejichž cílem je přispět ke zlepšení sousedských vztahů v daném regionu,“ vysvětluje Alena Králíková z Poštovní spořitelny. Obecně platí, že projekty, které chtějí získat grant, by měly prokázat nejen aktivní účast spoluobčanů, ale také docílit pozitivního zlepšení vztahu lidí k jejich bydlišti a kraji, kde žijí.

Nejlépe hodnoceným se stal projekt „Sejdeme se u Betléma“ Spolku CIHELNA z Jeníkovic v Královéhradeckém kraji. Jeho cílem je posílit soudržnost obyvatel obce a vytvořit příležitosti pro setkávání napříč různými skupinami. Stojí na sérii aktivit, jejichž výsledkem bude dřevěný Jeníkovický betlém vytvořený během roku 2016 dětmi i dospělými obyvateli obce za pomoci místních profesionálů. Všem občanům bude nabídnuta účast v procesu navrhování, výroby i instalace betléma a následně v předvánočním čase možnost společně sdílet radost z hotového díla. 

Poštovní spořitelna podporuje projekty v regionech dlouhodobě. Program „souSedíme si“, zaměřený na zlepšování sousedských vztahů, spustila poprvé loni. Ukázalo se, že lidem nejsou sousedské vtahy v regionech lhostejné. „V letošním roce jsme rozvoj sousedských vztahů v regionech podpořili částkou, která dosahuje téměř 2,6 milionu,“ říká Králíková. 

V jarním kole putovalo 19 neziskovým projektům téměř 1,4 milionu korun. V podzimním kole získalo 21 projektů finanční příspěvek dosahující celkem téměř 1,2 milionu korun. 

Československá obchodní banka, včetně obchodních značek Era a Poštovní spořitelna, podporuje komunitní projekty v regionech již od roku 2007. Loňský rok byl vůbec prvním, který se zaměřil na zlepšování sousedských vztahů. Od roku 2007 ČSOB mezi komunitní projekty v regionech rozdělila již bezmála 25 milionů korun.

Další článek



Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená