FinExpert.e15.cz

POŠTOVNÍ SPOŘITELNA: Našli jsme společnou řeč se světem vědy

Mezi „České hlavy 2007“ se od 22. listopadu může řadit i student kroměřížského gymnázia Ondřej Mikšík. Obdržel Cenu Poštovní spořitelny Naděje za praktické využití metod digitálního zpracování obrazu, které se předpokládá mimo jiné i v bankovnictví. Došlo tak k propojení bankovního světa se světem vědy.

„Jsme velice rádi, že došlo k takové shodě mezi bankovním prostředím a oceněným projektem. Jeho využití se totiž předpokládá i v bankovnictví, kde by mohl digitální obraz přesně určit například majitele účtu,“ uvedla Denisa Salátková z externí komunikace Poštovní spořitelny. Zároveň připomněla, že PS hraje významnou roli na poli digitalizace, kdy chce digitálního signálu využít v konceptu TV banky.

Rozpoznávání digitálního obrazu je v současnosti velmi aktuální problematika, především pak analýza či popis objektů, které jsou na digitálním obrazu zachyceny. Ondřej Mikšík navrhl způsob, jak rozpoznávání provést automaticky pomocí počítače. „Vždy se snažím, aby má práce byla kvalitní,“ komentuje ocenění. Na dotaz, jak naloží s finanční odměnou ve výši 30 000 korun, odpovídá trochu vyhýbavě: „Ještě nevím, ale ono se určitě něco najde. Třeba si koupím konečně kalkulačku :-), protože se blíží písemky a zkoušky…“

Poštovní spořitelna jako partner projektu Česká hlava uděluje vlastní cenu Naděje v kategorii nejlepší vědecká činnost středoškolského studenta. „Ceníme si vzdělání a zvláště pak začínajících talentů a toto je jeden ze způsobů, jak mladé vědce podpořit,“ doplňuje Salátková.

Orientace na mladé je součástí firemní strategie Poštovní spořitelny již řadu let, jako jedna z mála na trhu pro ně připravuje speciální bankovní, ale i nebankovní produkty. Patří mezi největší podporovatele českého filmu a snaží se vyhledávat a podporovat zajímavé hudební projekty. Výrazným partnerstvím je například podpora turné a CD skupiny Chinaski.

Kompletní přehled akcí podporovaných Poštovní spořitelnou najdete na webových stránkách www.i-space.cz.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená