FinExpert.e15.cz

Poslední dny Bruselu [Politicky nekorektní komentář]

Bude ilegální migrace poslední selhání EU?
Poslední dny Bruselu [Politicky nekorektní komentář]

Pokud vám unikl náš před nedávnem vydaný komentář – čtěte. Dnes se hodí si jej připomenout...

Jaké slovo se vám vybaví, když se řekne Evropská unie? Je to „buzerace“ kvůli všem těm nesmyslným směrnicím a nařízením? Nebo snad neschopnost kvůli naprostému nezájmu řešit jakýkoli vážnější problém? Jistě, obojí je naprosto relevantní, ale to správné slovo je podle mě selhání. A když už mocipáni v Bruselu selžou, jejich jediným receptem je vždy „více Evropy“. Více toho samého, další a ještě katastrofálnější selhání, na které zadělají do budoucna.

Málokdo z řadových občanů ČR nebo občanů většiny zbylých členských států o podrazech a neschopnosti bruselských mocipánů něco ví, protože to na vlastní kůži zatím nepocítili, ale vsadím se s vámi, že pokud byste věděli, jakým způsobem si zvykli v Bruselu fungovat, neměli byste je rádi...

Konec hry

Není pochyb o tom, že v Bruselu budou do poslední chvíle předstírat, že se nic neděje a stále dokola omílat fráze o solidaritě a společném řešení problémů ve snaze uzurpovat si ještě více moci na úkor národních států. Ale to se brzy změní, EU se očividně blíží horizontu události – bodu, kdy se členské státy lidově řečeno vykašlou na Brusel a budou jednat ve svém národním zájmu. Těžko předvídat, jak to proběhne, ale je dost pravděpodobné, že rozpad EU se neobejde bez násilí. Demonstrace na ulicích se budou mocní snažit potlačit bez ohledu na prostředky. Jako při pádu komunismu. První na řadě je Velká Británie – tradičně demokratická země, která se chystá na referendum a já pevně věřím, že ostatním ukáže cestu a dodá kuráž.

Lídr Strany za nezávislost Spojeného království varuje před dalším rozšiřováním EU:

David Cameron & Angela Merkel support Turkey joining the EU. That means open borders with 75 million Turks. Another reason to Leave the European Union.

Zveřejnil(a) Nigel Farage dne 4. únor 2016

 

Nepochybuju o tom, že nekontrolovaná ilegální migrace milionů lidí, kteří jsou často bez dokladů, agresivní a s minimální šancí zapojit se do pracovního procesu, bude tou poslední kapkou pro hlas ANO a vystoupení Británie z EU. Takto pokojně a demokraticky prostřednictvím referenda to ale jinde vypadat nemusí. Aktuálně je dle průzkumů maličko více těch, kteří nepodporují „Brexit“, ale trend je jasný – těch, kteří jsou pro Brexit přibývá.

Ti, kteří dosud váhali (zhruba pětina lidí) cítí, že jim už brzy může jít o holý život, pokud z milionů ilegálních imigrantů dorazivších do Německa stanou občané EU. Ale ono se stačí podívat, co se děje před Eurotunelem. Tedy ne že by za kanálem La Manche bylo vše ideální. Imigrantů z muslimských zemí má Británie požehnaně, což je problém nekompatibility kultur, který bude postupem času jen a jen horší.

Máme problém, uspořádáme summit

Položme si teď zásadní otázku: existuje vůbec zájem chránit řeckou hranici, tedy stopnout nelegální imigraci? Kdo není slepý, vidí, že nikoli. Do Evropy neustále proudí tisíce nelegálních migrantů každý den, vůbec nic se od loňského jara nezměnilo. Je s podivem, že Řecko není schopné něco dělat, když má tak velkou a dobře vybavenou armádu (na dluh od německých zbrojařů). Ani Brusel ale doopravdy nemá v úmyslu cokoli dělat, politici jen tradičně žvaní a jediné, na co se zmohou je přenést řešení problému do Turecka tak, že Turkům pošleme peníze, aby s tím něco udělali oni. Neudělají.

Klepněte pro větší obrázek
Diktát z Bruselu nepřinese nic jiného, než nacionalizmus a násilí. Vidět je to především v Řecku

Jen po čase řeknou, že potřebují další peníze, bude se schůzovat a Evropa je nakonec ochotně pošle, je snadno vydíratelná. A imigranti budou připlouvat po desítkách tisíc každý den, ale neudělá se zhola nic. Vlastně ano, na podzim by mohlo 1 500 lidí z evropské pohraniční stráže invazi ilegálních migrantů přihlížet. Zpráva pro Brusel bude za rok touto dobou znít asi takto: „Je to naprosto šílené, je nás málo, nemůžeme nic dělat.“ Vlastně se ještě mluví o tom, že Řecko by mohlo být vyloučeno ze Schengenu. Očekávám dlouhou diskuzi plnou ultimát, nějaké ty sliby Řeků, že se polepší, ale ve finále to dopadne stejně jako odchod Řecka z eurozóny.

Deklasované Řecko

Komedie, nebo tragédie? Řeci vědí, že ilegální imigranti chtějí na „hotel Německo“. Proto je jim to jedno, jen pojďte, vždyť vás Angela zvala! Ne, není to o neschopnosti, ale o neochotě Řeků problém jakkoli řešit. Důvod? Řecko je naprosto odepsaná země bez jakékoli perspektivy. S dluhy, které nikdy nelze splatit, se strukturou ekonomiky, která není schopna cokoli zajímavého vyprodukovat. Turistický ruch to nezachrání.

O společné evropské měně, díky které je Řecko ve svěrací kazajce s nemožností devalvovat cenu své produkce nemluvě. Navíc s 25% nezaměstnaností je jen otázka času, než se ti mladší a perspektivnější Řekové budou chtít masově dostat pryč z ekonomického pekla do bohatších evropských států.

Euro přineslo mizérii milionům lidí na jižním křídle EU:

Šílenství a sebeklam Angely Merkel ale nezná hranic. Bohužel se v jejím okolí zatím nenašel nikdo, kdo by ji za bezprecedentní ohrožení celé Evropy, které způsobila zneužitím svého postavení, odstavil od moci, byť třeba nedemokratickým způsobem, jak konstatoval jednu ze dvou možností prezident Miloš Zeman. Nejmocnější žena Evropy (pod dohledem USA) totiž podporuje vstup Turecka do EU – nic menšího než dalších 75 milionů muslimů bude mít cestu na západ otevřenou. Ovšem pozor, nyní už zcela legálně!

Likvidace Evropy on-line

Je otázkou, kolik sexuálních útoků, krádeží a násilností zůstalo skryto pod rouškou politické korektnosti tak, aby náhodou nepřiživovaly nacionální nálady a ty politické strany, které chtějí jednat ve prospěch národních států bez ohledu na lidská práva ilegálních imigrantů, kteří si nyní v Evropě mohou dělat co se jim zlíbí, protože jsou jiní a my to přece musíme tolerovat. O alarmujících zprávách tajných služeb vyčíslující počet bojovníků, kteří se vmísili do davu, nemluvě.

Člověk, který v ilegálních imigrantech vidí prostředek k likvidaci národních států:

s tím naprosto souhlasím.

Zveřejnil(a) Tomáš Zdechovský dne 3. únor 2016

 

Pokud se západní Evropa nezačne hodně rychle chovat jinak, je ztracena. Pokud se ilegální imigrant, který má být vyhoštěn, řízne do prstu a okamžitě přiletí neziskové organizace s tím, že deportovat člověka v takovém stavu by bylo nehumánní, nikdy je pryč nedostanou. Ostatně ono ani není kam vracet, nechtějí je ani jejich domovské země. A pokud se podaří nějakou návratovou dohodu uzavřít, jistě to nebude zadarmo. Místo řešení, které tak jako tak nebude vypadat hezky, bude Evropa platit a platit, protože nechat se vydírat falešnými sliby je snazší.

Je tak jen otázkou času než se Německo promění v neobyvatelný prostor, kde bude vládnout jen právo silnějšího? Nebude to ze dne na den, ale ten den zdá se přijde. Už teď jsou v Německu dvě skupiny lidí – jedni mají práva, ba privilegia, ti druzí povinnosti. Všechno hezky politicky korektně a multikulturně. Je jen na nás, zda něco takového dovolíme i u nás. Pokud ne, a já doufám, že nedovolíme, pak jednou přijde den, kdy původní Evropané ze západních zemí budou hledat bezpečí u nás na Východě, kterým dříve opovrhovali.

Nigel Farage a projev z roku 2011. Už tehdy se EU snažila rozdělovat migranty. Náhoda?

V zemích jako je Polsko, Maďarsko, Slovensko nebo Česká republika. Doba, kdy se Němci budou bát vyjít na ulici, jet metrem anebo třeba na koncert se blíží... Není náhodou, že západoevropští Židé už po tisících emigrují do Izraele. Nepřipomíná vám to něco? Vědí, že stát obehnaný plotem s vojskem, které pro ochranu hranic, slušných lidí a jejich majetků neváhá narušitele prostě zneškodnit, je lepší volba, než život v bezzubé Evropě.

Souhlasíte?

Další článek


 

celkem 8 komentářů

Nejnovější komentáře

Dobrý den. Komentář vyšel 11.2.2016 a nějak se nám t...
Aleš Pospíšil
24. 6. 2016, 14:50
to je strasnej blabol
tereza
24. 6. 2016, 13:50
je škoda že Bohouš ulísný nepřistoupí na referendum ...
bob
24. 6. 2016, 09:46
Jenom naprostý omezenec (nebo potrefenec) může ještě...
Petr Jánský
11. 2. 2016, 17:54
Je třeba rozsáhlé reformovat EU, pokud chce získat s...
caligula
11. 2. 2016, 12:02

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená