FinExpert.e15.cz

Poskytovatelé plynu snižují ceny. Přetahují se o zákazníky

6 let po liberalizaci trhu s plynem se naplno ukazují výhody, které volný trh přináší koncovým odběratelům zemního plynu.
Poskytovatelé plynu snižují ceny. Přetahují se o zákazníky

6 let po liberalizaci trhu s plynem se naplno ukazují výhody, které volný trh přináší koncovým odběratelům zemního plynu. Alternativní dodavatelé ve snaze přetáhnout klienty těm tradičním stlačili ceny plynu dolů. Je to však pro zákazníka cenový ráj?

Kdo je nejvýhodnější? Zvažujte pečlivě

Oblíbený slogan malých energetických společností „Jsme levnější než velcí dodavatelé“ mívá v mnoha případech háček. Někdy totiž jde pouze o garanci nižší ceny ve vztahu k ročnímu průměru cen dominantních dodavatelů stanovených pro stávající zákazníky. Takže se může stát, že během roku může být plyn od alternativního dodavatele dražší než od tradičního. Někdy zase nepatrně nižší cenu kompenzují různé skryté poplatky.

Nahlíženo takto zkoumavou optikou je třeba věnovat hledání vhodného dodavatele přeci jen větší úsilí. „Našim zákazníkům dáváme stoprocentní garanci ceny vždy nižší, než má dominantní dodavatel v tom kterém území,“ komentuje jednu z oblíbených kliček některých dodavatelů Lukáš Pokrupa, obchodní ředitel CENTROPOL ENERGY, jednoho z největších alternativních dodavatelů energií u nás. Co se cen týče, CENTROPOL ENERGY od ledna snížil ceny plynu už o 11 procent.Přestup k tomuto dodavateli peněženka opravdu pocítí.

Například ten, kdo v bytě nebo v rodinném domku vytápí plynem, ohřívá vodu a vaří na plynu a dosud byl zákazníkem RWE, zaplatí s CENTROPOL ENERGY asi o 4 tisíce korun méně. Oproti plynu od ČEZ je zemní plyn od CENTROPOL ENERGY levnější dokonce zhruba o 5 tisíc. Obyvatelé větších domů ušetří ještě více. Tím ale výhody odběru zemního plynu od CENTROPOL ENERGY nekončí.

Obchod pro klienty, levnější volání

Osobní přístup, nabídka šitá na míru, i to jsou znaky, kterými se CENTROPOL ENERGY chlubí a jež potvrzují i jeho zákazníci. Atraktivní jsou i další služby, které tento dodavatel poskytuje. Například karta Sphere v hodnotě 1500 korun, jež zaručuje slevy v mnoha obchodech a kterou mohou klienti CENTROPOL ENERGY získat.Snad ještě zajímavější je program Centropol odměňuje. „Jde vlastně o takový e-shop, kde si mohou klienti společnosti zakoupit celou řadu výrobků a služeb za velice výhodné ceny. Slevy dosahují oproti běžným cenám až kolem 45 procent,“ vysvětluje Petra Wiesnerová z marketingu firmy. Obchod nabízí spotřebiče do domácnosti, do dílny a na zahradu, elektroniku, ale také třeba ekologické kotle a bojlery, anebo dokonce dovolenou.

Klepněte pro větší obrázek

Od září budou moci klienti CENTROPOL ENERGY uspořit ještě dalším způsobem. Skupina CENTROPOL, pod kterou CENTROPOL ENERGY spadá, vstupuje na mobilní trh s operátorem CENTROPOL TELECOM. Slibuje výrazně nižší ceny služeb a pro zákazníky CENTROPOL ENERGY zvláštní nabídku, výhodné balíčky. „Půjde o kombinaci telefonních služeb s dodávkami elektřiny nebo zemního plynu, za které zákazník takto dohromady zaplatí méně než za každou službu zvlášť,“ vysvětluje Boris Rajdl, marketingový manažer skupiny CENTROPOL. Cenová válka dodavatelů plynu už možná má svého vítěze.

Další článek


 

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená