FinExpert.e15.cz

Portál Yahoo! překvapil

Co nového na akciových trzích?

Minulý týden začal velice optimisticky, když hlavní indexy otevřely s přírůstky okolo 2 %. Investoři reagovali zejména na vývoj války v Iráku – spojenecká vojska se dostala do centra Bagdádu. Pozitivně působil též vývoj na evropských burzách, které posilovaly. I přes to, že se začátek obchodování tvářil jako pořádná rallye, hlavní americké indexy nakonec uzavíraly pondělní seanci jen s mírnými přírůstky. 

Ukazuje se tak, že investoři by sice rádi posunuli akciové trhy výše, ale pouze dobré zprávy z války k tomu nestačí. Do zorného pole se opět dostávají tradiční informace z ekonomiky a firemní sféry. Přitom z obou oblastí přicházely v minulých měsících spíše smíšené zprávy.

Minulý týden se rozjelo ohlašování hospodářských výsledků. Z technologického sektoru šlo opravdu jen o začátek, když o výsledcích informovalo pouze pár firem. Mezi nimi se našel i internetový portál Yahoo!. Výsledky za první kvartál dopadly lépe než se čekalo: zisk na akcii dosáhl osmi centů při tržbách 282,9 mil. USD (meziroční růst o 46,8 %). Což nebylo až takové překvapení. Mnohem důležitější je, že portál Yahoo! zvedl výhledy tržeb a EBITDA pro celý rok 2003. Prvotní reakce ukazovaly na opatrný růst. Opatrný proto, že investoři jsou si vědomi faktu, že jen za letošek akcie Yahoo! přidaly přes 40 %. Nakonec však obezřetnost šla stranou a akcie Yahoo! v reakci na kladné výsledky stouply o slušných 6 % na 24,7 USD. Při dalším růstu můžeme začít uvažovat o spekulaci na pokles, alespoň krátkodobě.

Nicméně se našly také technologické společnosti, jež varovaly. Konkrétně RF Micro Device a Microchip. Zklamaly také biotechnologie v čele s firmou Genentech, která oznámila horší prodeje.

Pomyslný pytel s ohlašováním hospodářských výsledků technologických firem se naplno roztrhne tento a příští týden. V následujících dnech budou trhy vstřebávat výsledky např. od EMC, AMD, Applu, Sunu, Nokie a mnohých dalších.
  
Doma: další maxima
Index PX 50 si celkem bezproblémově zvyká na život nad psychologickou hranicí 500 bodů a dosahuje tím několikaletých maxim. Z bankovních titulů si na výbornou vedla rakouská Erste Bank, která jen během pondělního obchodování přidala téměř 5 %. Růst kulminoval v úterý, kdy se dala jedna akcie prodat za více než 2 300 Kč, poté následovala korekce. Z dlouhodobého hlediska prostor pro další růst existuje, ale krátkodobě si umím představit návrat k hladině okolo 2 000 Kč, tedy úrovni, na které se obchoduje druhý bankovní titul – Komerční banka.

Nákupní příkazy vyhnaly papíry ČEZu nad důležitou hranici 100 Kč. Také došlo ke změně investičního doporučení u makléřské firmy Wood&Company. Ta zvedla cílovou cenu akcií ČEZ na 125 Kč. 

     


   

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená