FinExpert.e15.cz

Portál Yahoo! potěšil

Tento týden se rozbíhá reportování firemních výsledků.

Minulý týden americké akciové trhy mírně klesaly a nenavázaly tak na rallye z předminulého týdne (např. Nasdaq Composite +5 %). Nejvíce ztratil tradiční index Dow Jones, když poklesl o 0,3 % na 10 442 bodu. Nasdaq Composite a S&P 500 pak shodně ubraly 0,2 % na 2052,9 bodu a 1139,3 bodu.

Pokud jde o bilanci od začátku roku, pak ztrátovým je opět Dow Jones index (-0,1 %), zatímco Nasdaq Composite a S&P 500 získaly více než 2 %.

Výsledková sezóna začíná
Pomalu ale jistě vstupujeme do sezóny zveřejňování kvartálních hospodářských výsledků. Minulý týden patřil k prvním reportujícím internetový portál Yahoo!, který svými výsledky investory nadmíru potěšil. Za 1Q společnost vykázala zisk 13 centů na akcii při obratu 550 mil. dolarů (meziroční růst +94,4 %), čímž přebila odhady analytiků. Odměnou byl růst akcií o více než 16 %. Navíc se společnost Yahoo! pozitivně vyjádřila o výhledech pro celý rok 2004; dojít má i na štěpení akcií v poměru 2:1.

Špatně si nevedly ani akcie počítačové firmy Dell. Ta zvýšila očekávání pro obrat za 1Q na 11,4 mld. dolarů; akcie v reakci na zprávu přidaly přes 2 %.

Dobré zprávy přicházely také z ekonomické sféry. Lepší než očekávaný byl ISM index (služby) či zprávy z trhu práce podle ukazatele počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti (328 tis. vs. odhady 340 tis.).

Tento týden kromě tradiční nadílky ekonomických dat (např. CPI, PPI, spotřebitelská důvěra) se pozornost investorů bude soustředit na reportující společnosti. Mezi nejočekávanějšími z technologické branže patří Intel, AMD, Apple, Sun Microsystems či IBM.

Doma: 850 bodů prolomeno
Minulý týden se tuzemská burza podívala opět výše. Tentokrát index PX 50 prolomil hranici 850 bodů, když týden uzavíral s přírůstkem 1,6 %. Zájem byl především o akcie Unipetrolu a Komerční banky, když oba tituly uzavíraly týden s téměř 5% přírůstkem.

Zisky počítali také akcionáři Erste Bank, Českého Telecomu, Českých radiokomunikací a společnosti Philip Morris ČR. 

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená