Když změníme banku, většinou nás k tomu vedou poplatky, nevýhodné podmínky a špatný přístup banky. Vyplynulo to z průzkumu banky Zuno.
„Nové“ banky začínají mít lidé v České republice čím dál více v oblibě. Stále častěji je využívají jako primární banku, nechávají si k nim tedy posílat výplaty a důchody. Často u nich také refinancují. U těchto bank totiž můžete ušetřit i tisíce ročně na poplatcích. To vše vyplývá z průzkumu.
„I přes deklarované nespokojenosti s podmínkami v aktuální bance v ní zůstává velké množství klientů. Jako důvod uvádějí to, že nemají čas a nechce se jim banku měnit (18%), nebo to, že všechny banky jsou stejné (30%),“ říká Martin Slosiarik z agentury Focus.
Air Bank snad představí více vlastních bankomatů, Raiffeisenbank převezme klienty Citibank.
Proč odcházíme?
Jak už bylo výše uvedeno, banku měníme hlavně kvůli poplatkům. Důvodem k odchodu ale mohou být i špatné podmínky. Například vysoké úrokové sazby u půjček.
„Hlavní motivací k přenesení úvěru je nejčastěji to, když si lidé spočítají celkovou možnou úsporu. Na druhém místě je to nová úroková sazba. Rozhoduje také výše poplatků a rychlost, s jakou se úvěr sjedná,“ doplňujeňuje produktový expert Zuno Peter Jandura.