FinExpert.e15.cz

Pomoc pro postižené orkánem podle KB a ČS

Banky přichází se zvýhodněnými půjčkami pro klienty postižené orkánem a pomoc nabízejí i pro postižená města.
Pomoc pro postižené orkánem podle KB a ČS

Komerční banka a Česká spořitelna připravily pro občany a podnikatele postižené orkánem Kyrill nabídku výrazně zvýhodněných úvěrů, které umožní okamžité řešení havarijní situace i případnou rozsáhlejší rekonstrukci poničených nemovitostí. Máme pro vás jejich přehled se základními parametry.

Komerční banka

Zvýhodněný spotřebitelský úvěr

Občanům, kteří byli zasaženi vichřicí, nabízí Komerční banka speciální nabídku spotřebitelského úvěru až do výše 500 000 korun na řešení jejich nepříznivé životní situace. Spotřebitelský úvěr s výrazně sníženou úrokovou sazbou 7,9 % p.a. je poskytován zcela bez poplatků a zdarma je i vedení úvěrového účtu. Půjčka je vyřízena a peníze jsou připsány na účet klienta nejpozději do 24 hodin. Doba splatnosti půjčky je až 6 let.

Zvýhodněný podnikatelský úvěr

Pro podnikatele a podniky je k dispozici Profi úvěr za zvýhodněných podmínek. Úroková sazba je 6,9 % a poskytnutí úvěru je zdarma. Maximální výše úvěru je 8 mil. korun. Podnikatelé, kteří mají alespoň 6 měsíců účet u KB, mohou získat až půlmilionový limit Profi úvěru bez jakéhokoli vyhodnocování finanční situace.

Individuální splátkový kalendář

Klientům z řad občanů a podnikatelů, kteří v současné době splácejí úvěr a vzhledem k tísni způsobené vichřicí mají s tímto splácením problém, je KB připravena vyjít vstříc sestavením individuálního splátkového kalendáře. Jednotlivá obchodní místa KB budou všechny požadavky na zavedení tohoto typu splátkového kalendáře řešit s klienty individuálně.

Nulové poplatky za předčasný výběr

Vzhledem k mimořádné situaci se KB rozhodla usnadnit i přístup k penězům vázaným na termínovaných a spořících účtech a nabízí klientům mimořádný výběr zcela bez poplatku. Žádosti o předčasný výběr z uvedených typů depozit bude Komerční banka řešit s klienty individuálně.

Města a obce: Nulové poplatky za vyhodnocení a realizaci úvěru

Městům a obcím vyhlašujícím veřejné zakázky na financování škod nabízí KB nulové poplatky za vyhodnocení a realizaci úvěru.

Nabídka je omezena do března

Občané, podnikatelé a podniky postižení vichřicí mohou nabídku využít již od pondělí 29. ledna 2007 a nabídka je platná až do konce března 2007. Komerční banka slibuje, že nebude po klientech požadovat žádné složité prokazování souvislosti mezi jejich požadavkem a škodou způsobenou hurikánem. K uplatnění úlev tak postačí pouze čestné prohlášení klienta. Nadace KB – Jistota má také připraveny finanční prostředky pro pomoc sociálně slabým občanům a neziskovým organizacím postiženým ničivou vichřicí. Je jen škoda, že takovéto parametry úvěrů jsou dostupné jen při živelných pohromách a nelze je získat běžným způsobem.

Česká spořitelna

Česká spořitelna se rozhodla přispět na pomoc s likvidaní škod netradičním způsobem v hodnotě 10 milionů Kč. Tato částka bude rozdělena mezi následující aktivity:

Finanční dar na úklid škod obcím, městům a neziskovým organizacím

Obce, města a neziskové organizace mohou od České spořitelny získat nenávratný finanční dar na úklid škod v konkrétním místě nebo objektu. O dar se mohou přihlásit tak, že vyplní jednoduchý elektronický formulář, který je od středy 24. ledna 2007 k dispozici ke stažení na stránkách České spořitelny. Tento formulář spolu s fotografií postiženého objektu nebo místa v jednoduchém rozlišení odešlou e-mailem do 28. února 2007.

Speciální překlenovací úvěr pro občany

Pro klienty z řad fyzických osob, kteří splňují podmínky, připravila ČS první pomoc ve formě speciálního překlenovacího úvěru, který mohou využít k financování nápravy škod po dobu než jim pojišťovny vyplatí pojistné plnění. Úvěr má zvýhodněnou úrokovou sazbu na úrovni prime rate pro všechny klienty a ČS ho poskytne až do výše 200 000 Kč na počkání po předložení kopie hlášení o pojistné události pro pojišťovnu. Úvěr lze splatit bez jakýchkoli sankcí jakmile dostane postižený vyplaceno pojistné plnění.

Kontokorent pro podnikatele a firmy

Pro klienty z řad drobných podnikatelů a mikrofirem, kteří splňují podmínky, má ČS první pomoc ve formě zvýhodněného kontokorentního úvěru až do výše 1 mil. Kč se sníženou úrokovou sazbou. Tento úvěr je určen na překlenutí nákladů spojených s likvidací škod do doby výplaty pojistného plnění a pro jeho získání je nutné předložit kopii hlášení o pojistné události pro pojišťovnu. Režim kontokorentního úvěru umožňuje úvěr kdykoliv splatit, jakmile postižený obdrží pojistné plnění.

Zaměstnanci Finanční skupiny České spořitelny dostanou dar

Zaměstnanci Finanční skupiny  České spořitelny mohou dostat finanční dar do výše 50 000 Kč. Dar je určen na pokrytí škod na vlastním majetku.

I nabídka České spořitelny je omezena jen do 28. února 2007.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Uroky nebo rpsn?
freezer
30. 1. 2007, 11:35

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená