FinExpert.e15.cz

POJIŠŤOVNA CARDIF PRO VITA: Rating zůstává na úrovni AA+

Společnosti Cardif Assurance Vie a Cardif-Assurances Risques Divers
z francouzské pojišťovací skupiny BNP Paribas Assurance si udržely dlouhodobý úvěrový rating a rating finanční síly na úrovni AA+, který jim v loňském roce udělila prestižní ratingová agentura Standard
& Poor's. Holdingová skupina BNP Paribas Assurance funguje jako divize mateřské BNP Paribas a právě zázemí a podpora mateřské společnosti je podle Standard & Poor's jedním z hlavních faktorů vysoké ratingové úrovně. Do této finanční skupiny v České republice patří POJIŠŤOVNA CARDIF PRO VITA.

Společnosti Cardif Assurance Vie a Cardif-Assurances Risques Divers tím, že udržely svou vysokou úroveň ratingu, dokázaly, že patří mezi nejspolehlivější pojišťovací společnosti a zároveň tak podtrhují silnou pozici BNP Paribas Assurance v rámci francouzské banky BNP Paribas (AA+/Watch Neg/A-1+). Skupina BNP Paribas Assurance se v rámci bankovní skupiny BNP Paribas zaměřuje na pojistný trh a plně využívá distribuční síť mateřské společnost, která jí zároveň zajišťuje veškeré kapitálové potřeby. V roce 2008 zařídila tato síť 56 % z celkových příjmů skupiny. Divize Assurance, kam patří i česká POJIŠŤOVNA CARDIF PRO VITA, funguje uvnitř velké bankovní skupiny efektivně v klíčových oblastech jako je strategické plánování nebo investiční management.

„Jedním z klíčových faktorů, které ratingová agentura Standard & Poor´s vzala při svém hodnocení v úvahu, je síla mateřské společnosti BNP Paribas a její rozvinutá distribuční síť. Společnost Cardif kromě toho spoléhá na vlastní silné vazby s dalšími distribučními kanály, zejména bankami, splátkovými a leasingovými společnostmi,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel POJIŠŤOVNY CARDIF PRO VITA Zdeněk Jaroš. Vzhledem k vývoji na finančním trhu BNP Paribas svou pozici ještě zesílila, což se odráží i na jejích jednotlivých složkách. „Skupina BNP Paribas Assurance se může plně spolehnout na silné zázemí mateřské společnosti a je v současnosti jedním z nejspolehlivějších pojišťovacích domů, o čemž svědčí i velká klientská základna a fakt, že působí ve více než 33 zemích světa,“ dodal Zdeněk Jaroš.

Všechny ratingy jsou k nalezení na veřejné webové stránce www.standardandpoors.com.

Na pojistný trh v České republice vstoupila POJIŠŤOVNA CARDIF PRO VITA v roce 1997 představením nově vytvořeného a jedinečného produktu – pojištění schopnosti splácet finanční závazek. Klientům se naskytla možnost pojistit se proti nepředvídatelným životním situacím, které mohou ohrozit jejich schopnost splácet úvěr nebo leasing. Nabídku produktů postupně doplnilo pojištění zneužití platební/kreditní karty, pojištění platebních povinností, pojištění dluhu GAP a další specializovaná pojištění.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená