FinExpert.e15.cz

Pojistné podvody: Po nehodě si "omylem" spletl láhev vína s minerálkou

V roce 2005 prošetřovali specialisté České pojišťovny 921 podezřelých pojistných událostí a 603 jich nakonec uzavřeli jako pojistný podvod. Celkově šlo o podvody za téměř 224 milionů korun, tedy o 26 milionů méně, než v roce 2004.

Počty pojistných událostí, které se buď vůbec nestaly anebo se odehrály jinak, než jejich účastníci pojišťovně vylíčili, ale obecně stále stoupají. Je proto zřejmé, že už se v loňském roce i v této statistice naplno projevil nový systém správy a likvidace pojistných událostí, který Česká pojišťovna zavedla. Podle světových statistik totiž do kategorie pojistných podvodů patří zhruba 14 procent všech případů, které klienti hlásí pojišťovnám. Po zavedení nového systému však v ČP klesl počet podvodů na sedm procent.

V čem novinka spočívá? Klienti s pojišťovnou komunikují pouze po telefonu, nemusejí tedy nikam jezdit nebo chodit, neboť za nimi dojíždějí mobilní technici. Likvidace navíc probíhá centrálně a za pomoci nejmodernějších systémů IT. Slušným lidem to šetří čas, ale podvodníkům naopak komplikuje život. Prvními, kdo eliminují pojistné podvody, stále zůstávají likvidátoři.

Nejvíce podvodů odhalila ČP ve Středočeském kraji (120) a v Plzeňském kraji (87). Už tradičně souvisejí pojistné podvody nejčastěji s pojištěním motorových vozidel, částečně také s pojištěním domácností a staveb a s životním pojištěním.

Jsem se spletl, no...

Ne všechny jsou tak kuriózní, jako případ čtyřicetiletého klienta z Jihočeského kraje, kterému ČP odmítla vyplatit pojistné kvůli alkoholu. Zaslal proto do pojišťovny dopis se žádostí o přezkoumání stanoviska, ve kterém uvedl, že na zadním sedadle své škodovky převážel 20 pet lahví bílého vína a láhev minerálky. Poté, co nezvládl řízení a vletěl do příkopu, potřeboval si kvůli zranění vypláchnout ústní dutinu, k čemuž využil první láhev, kterou v šoku nahmatal. A jelikož si ji vypláchl celým obsahem láhve, je jasné, že po příjezdu policie byla jeho dechová zkouška pozitivní. Svůj omyl si uvědomil až později. Při šetření tohoto případu detektivové ČP ve spolupráci s Policií ČR zjistili, že nevlastní řidičský průkaz. Už před půldruhým rokem  mu byl totiž zabaven kvůli alkoholu…

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Česka pojišťovna - jak odřít zákazníky....
Karlos
20. 1. 2006, 18:36

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená