FinExpert.e15.cz

Pojistné České pojišťovny lze platit platební kartou

Česká pojišťovna instalovala na svých obchodních místech sto mobilních platebních terminálů a umožňuje hradit pojistné platební kartou.

Platební kartou nově můžete na vybraných přepážkách České pojišťovny (ČP) zaplatit jakékoliv občanské životní i neživotní pojištění, které máte u ČP sjednané (například pojištění automobilu, stavby, domácnosti, úrazu, odpovědnosti a další.

Samotná platba je jednoduchá. Na pokladně ČP sdělíte, že chcete pojistku zaplatit kartou a k tomu potřebujete jen číslo pojistky a platnou platební kartu. Jako potvrzení o úhradě pojistného slouží lístek karetní transakce, kde je zároveň uvedeno číslo takto placené pojistky. Tento způsob již přes rok používá i konkurenční Kooperativa. Na přepážce lze použít platební karty MasterCard, VISA, VISA Electron, Maestro a Diners Club.

Česká pojišťovna však šla dál a nové i následné pojistné lze online kdykoliv zaplatit i na internetu. Pro platbu můžete opět využít platbní karty, nebo online převod z účtu u eBanky a ČSOB (vč. Poštovní spořitelny). Na webu lze platit platebními kartami MasterCard, VISA a VISA Electron.

Hlavní výhodou bezhotovostních úhrad nejen prvního, ale i každého následného pojistného, je rychlost připsání platby k pojistné smlouvě, a to ve správné částce i termínu a v neposlední řadě i  zvýšení bezpečnosti. Předností platebních terminálů je i jejich mobilita. Terminály lze snadno přenášet na všechny přepážky obchodního místa, klient není odkázán pouze na jedno vybrané pracoviště.

Podle ČP za první dva týdny provozu terminálů této možnosti využilo více než 1 200 klientů s průměrnou výší platby zhruba 2 500 Kč.

Zatím jsou platební terminály na zhruba polovině všech obchodních míst a postupně se jejich počet bude rozšiřovat. Platba kartou na obchodních místech doplní dosavadní možnosti bezhotovostních úhrad za pojištění, které se dějí nejčastěji prostřednictvím souhlasu k inkasu ze sporožirového účtu ve 26 % nebo sdruženého inkasa plateb obyvatelstva, známé pod zkratkou SIPO, jehož využívá kolem 15 % klientů.

Měsíčně se v České pojišťovny zpracuje 2,8 milionu finančních transakcí. Podíl hotovostních plateb, zejména formou složenek, neustále klesá. Například za rok 2006 zaznamenala ČP meziroční pokles o 13 %. Instalace platebních terminálů je také jednou z cest, jak jejich eliminaci z trhu ještě urychlit. Seznam všech obchodních míst, kde je možné platit kartou, najdete na www.ceskapojistovna.cz. Na několika pracovištích, která jsou umístěna například v obchodních centrech nebo v tradičním sídle České pojišťovny ve Spálené ulici, budou terminály fungovat do večerních hodin i o víkendech.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená