FinExpert.e15.cz

Pojistky, které jen tak někdo nemá

Fantazie ve světě pojištění nezná mezí. Možná se při představě uzavíraní pojistek popsaných níže pobavíte, možná vás však i inspirují.
Pojistky, které jen tak někdo nemá

Oblast pojišťovnictví je jak rozlehlé ledové pláně. Čím dále koukáte, objevujete další a další varianty pojištění. Na první pohled zde leží notoricky známé produkty jako povinné ručení, havarijní, životní či cestovní pojištění. Když jdete dál, nalézáte méně známé možnosti pojistek jako pojištění domácnosti nebo odpovědnosti za škody v zaměstnání. Pokud se pak plně ponoříte do prostoru pojistného trhu, zjistíte, že u velkých pojišťoven lze pojistit téměř vše.

Pojišťovny nabízejí neobvyklé pojistky sice v rámci svých standardních pojišťovacích kategorií (auto, majetek, život, cestování, odpovědnost), ale díky různým modifikacím a připojištěním se občas uzavírají opravdu kuriózní smlouvy. Taková pojištění pak v mnohém připomínají produkty privátního bankovnictví – pojišťovny je poskytují, ale jejich detaily nechávají pod pokličkou. Jisté je jenom jedno: pokud máte dostatek peněz, pojišťovny pro vás uvaří jakoukoli pojistnou pochoutku. Nakoukněme tedy do kuchyní některých pojišťovacích ústavů.

Allianz: Šetříme nervy hudebníkům

Netradiční pojistky pojišťovny Allianz zastřešují krásné ženy, sportovce i cestovatele. Mezi pojistné perličky v rámci cestovního pojištění patří bezesporu individuální pojistka šatů pro soutěž Česká Miss 2008. Jedna z finalistek si nechala pojistit šaty v hodnotě 300 000 Kč, další pak dokonce šaty za 500 000 Kč. Klienty Allianz byli také účastníci Olympiády evropské mládeže do 18 let, kteří měli sjednáno cestovní pojištění v plném rozsahu, bez ohledu na profesionální zaměření na sport. Cestovní pojištění Allianz často využívají i hudebníci, kteří si na svých cestách po světě mohou nechat pojistit své hudební nástroje.

V oblasti majetku pojistila Allianz např. hřbitovní stavby (urny, hroby). Společně s nemovitostí si lze nechat pojistit stavby všeho druhu na zahradě, včetně zahradního jezírka. Aby toho nebylo málo, mohli byste si nechat pojistit i škody způsobené ztrátou vody - pokud si nevšimnete, že vám prasklo vodovodní potrubí a následně dostanete vyšší účet za vodu, tyto škody vám pokryje ono pojištění. V rámci pojištění domácnosti je možné si pojistit veškeré zdravotní pomůcky bez omezení limitu pojistného plnění. Do pojištění lze zahrnout i věci sloužící k vlastnímu podnikání (např. motorová pila, počítač). A vztahuje se např. i na přenosné počítače, které si přinesete domů z práce.

Pro sportovce může být někdy uzavření vhodné pojistky problémem. Pokud patříte mezi fanoušky sjíždění řek, možná jste se setkali s nutností složení nezanedbatelné kauce při pronájmu rekreačního plavidla. Jestliže se chcete vyhnout jejímu částečnému nebo plnému propadnutí v případě zničení nebo poškození pronajatého plavidla, uzavřete si pojištění propadnutí kauce.

Česká pojišťovna: I papoušek bude v bezpečí

Česká pojišťovna patří na českém trhu mezi klasické poskytovatele široké škály různých pojištění. Pokud si myslíte, že po přečtení pojistných majetkových specialitek Allianz vás již nic nepřekvapí, jste na omylu. U České pojišťovny je to pouze otázka ceny, ve které se odráží míra rizika. Pokud byste se ptali, co eviduje Česká pojišťovna v databázi svých pojistných smluv, pak vězte, že se tam nalézají obrazy, starožitnosti či hi-fi aparatury s hodnotou v milionech korun. Kromě mazlíčků lze pojistit i exotická zvířata a rostliny. Česká pojišťovna má v řadách klientů člověka, co si nechal pojistit svého papouška.

Nejen milovníci zvířat však dbají na důkladnou pojistnou ochranu. Lidé si pojišťují i šekové knížky, platební karty, cenné papíry, lovecké, golfové i jiné sportovní vybavení. Když už mluvíme o vybavení, individuálně lze pojistit třeba také invalidní vozíky na všechna rizika, drahé léky, přístroje pro diabetiky.

Mezi konkrétní netradiční pojistky patří například pojištění Karla Lopraise a jeho vozidel na rallye do Dakaru, v minulosti Česká pojišťovna pojistila např. Jaromíra Jágra, dlouhodobě spolupracuje s automobilovými závodníky Tomášem Engem, Jarkem Janišem či Adamem Lackem.

Kolik zaplatíte za pojištění mazlíčka

Domácí mazlíčci jsou výborní třeba pro dobíjení energie nebo léčení nervů. Ovšem i oni se mohou dostat do nepříjemné situace, která následně zatíží i vás. Na českém pojistném trhu to jsou Česká pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna, které nabízejí vhodnou ochranu. Pro mazlíčka si můžete sjednat následující typy pojištění: pojištění léčení úrazu nebo nemoci, pojištění uhynutí nebo utracení a pojištění odpovědnosti za škodu. Na kolik by vás taková pojistka vyšla? Za 1800 Kč ročně byste například získali pojištění léčení úrazu nebo nemoci s limitem 15 000 Kč a odpovědnost za škodu se standardními limity.

Kooperativa: Velké výstavy s malým rizikem

Kooperativa pojišťovna - Vienna Insurance Group má neobvyklých pojistek v zásobě spoustu. Podívejme se na ty nejzajímavější případy. Kooperativa několikrát pojistila možnost golfové trefy jamky na první ránu tzv. “Hole in one“. Pojištěným je zpravidla pořadatel určitého golfového turnaje. Pojištěnému vznikne právo na pojistné plnění ve výši sjednané pojistné částky, bude-li zahrán „Hole In One“ na určeném turnaji. Pojistná částka odpovídá výši výhry (obvykle to bývá osobní automobil), kterou pořadatel vypsal za „Hole in one“ dosažený na předem specifikované jamce. Za „Hole In One“ se považuje první úder hraný z příslušného odpaliště na řádně znormovaném golfovém hřišti, po kterém golfový míč skončí přímo v jamce.

Kooperativa pojistila v rámci marketingové akce elektroprodejce možnost výhry v podobě elektroniky v případě napadnutí minimálně metru sněhu na Václavském náměstí v Praze v průběhu roku. Aktuálně Kooperativa “chrání“ známky na právě probíhající exkluzivní a výjimečné výstavě, kde je i známka Modrý Mauritius. Pojistná částka je jedna miliarda Kč.

Další pojistné lahůdky

Česká podnikatelská pojišťovna pojišťuje třeba mazlíčky a teroristický únos letadla. Maxima pojišťovna vyzdvihuje ze své nabídky dva netypické produkty: pojištění pořizovací ceny vozidla (v případě havarijně pojištěného vozidla hradí u totální škody nebo odcizení rozdíl mezi obecnou a pořizovací cenou vozu) a pojištění prodloužené záruky vozidel – nad rámec záruky výrobce. Uniqa pojišťovna dokáže zase sjednat pojištění proti nekonání akce. Jde například o sportovní události velkého formátu, které jsou závislé na povětrnostních podmínkách - např. sjezdové lyžování potřebuje dostatek sněhu, skoky nebo lety na lyžích mohou závodníci absolvovat jen do určité síly větru, apod. Takové pojistky už Uniqa pojišťovna v minulosti sjednávala. Vztahují se na náklady vynaložené na konání akce, popř. na ztrátu ze vstupenek apod. Jsou-li závody dvoukolové nebo vícedenní, lze sjednat plnění pro konkrétní délku výpadku z důvodu nepřízně počasí. Podle toho se odvíjí i výše pojistného.

Obvyklé pojistky neobvyklých pojišťoven

Do této chvíle jsme se bavili o neobvyklých pojistkách u tradičních velkých pojišťoven působících v České republice. Existují ovšem i pojišťovny, jejichž zaměření je už samo o sobě netypické. Příkladem může být D.A.S. pojišťovna právní ochrany nebo Halali, tzv. pojišťovna myslivců.

D.A.S. nabízí specifické pojištění, a to pojištění právní ochrany. V České republice se jedná o jediného takto specializovaného pojistitele, který nabízí služby již třináctým rokem. D.A.S. bývá někdy trefně nazývána jako pojišťovna proti pojišťovnám. D.A.S. poskytuje právní ochranu ve všech důležitých oblastech života: od běžného soukromého rodinného života přes motorismus a zaměstnání až po podnikání:

  • pro vozidla včetně řidiče a cestujících;
  • pro řidiče vozidel (nevztahuje se na vozidlo, vztahuje se výhradně na osobu řidiče);
  • pro zaměstnance v pracovněprávních sporech, a to i pro manažery, kteří nemohou být v odborech, ale mohou si sjednat pojištění právní ochrany v pracovněprávních sporech
  • pro všechny členy rodiny při jejich nevýdělečných činnostech (rekreant, sportovec, chovatel domácích zvířat, zákazník, spotřebitel apod.), jejich movitý majetek (zařízení domácnosti, sportovní potřeby, vybavení garáže, apod.) a jimi užívané nemovitosti nebo byty (byt, rodinný dům, chata, garáž apod.),
  • pro podnikatele, lékaře, lékárníky a veterináře.

U Halali všeobecné pojišťovny vás pojistí, pouze pokud se počítáte do řad myslivců. Poté budete mít na výběr jak standardní produkty za zvýhodněných podmínek (pojištění domácnosti), tak specifické pojistky jako pojištění odpovědnosti při výkonu práva myslivosti na dobu určitou/neurčitou, pojištění odpovědnosti poplatkových lovců – cizinců, pojištění odpovědnosti provozu střelnic, pojištění úrazu při výkonu práva myslivosti, nebo pojištění psů na úraz, nemoc a život.

Další článek


 

Související články


celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

recyklovaný čllánek?
Radim33
3. 2. 2009, 11:55

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená