FinExpert.e15.cz

Pojistit se přes web? Snadné a levné

O pojištění prostřednictvím internetu je stoupající zájem tuto možnost dnes najdete nejen u pojišťoven, ale i u makléřů.

Zájem o pojištění prostřednictvím internetu mezi obyvateli naší republiky stále stoupá. Mezi nejoblíbenější produkty patří už dlouhodobě cestovní pojištění a povinné ručení. Návštěvníci internetových stránek využívají především kompletní porovnání aktuálních nabídek v rámci pojištění. Výhodou internetu je právě možnost přehledně produkty jednotlivých pojišťoven srovnat a zájemce o pojištění si tak může nechat vygenerovat nejlepší nabídku.

Příležitost pro makléře

O pojištění na webu mezi sebou nebojují jen pojišťovny, pro které je web často jen doplňkovým kanálem k dalším distribučním místům. Pojištění přes internet je příležitostí pro makléřské firmy, které se takto mohou lépe etablovat. Přitom podnikání v této oblasti může přinášet kvalitní zisky. Na začátku letošního roku se jeden z nejznámějších makléřských portálů top-pojisteni.cz stal nejvíce navštěvovaným, a také dle počtu klientů ve svém oboru patří mezi jedničky na českém trhu. Portál nejprve nabízel pouze sjednání poviného ručení, ale zájem klientů na webu nutí makléře a následně i pojišťovny stále rozšiřovat oblast pojistých produktů, které lze online prodávat. Omezení pak zůstává hlavně IT systémech, které musejí umožnit vzájemnou kompatibilitu pro přenos dat.

Povinné ručení opět přinese nové možnosti a změny

Povinné ručení nabízí od loňského roku 9 pojišťoven. Další dvě pojišťovny chtějí pak také získat svůj podíl na trhu, to je skoro 6 mil. pojištěných vozidel. Letošní rok je navíc ve znamení změn také díky připravované novele zákona. Dle testovacího provozu nového bonus/malus systému by se měl navíc usnadnit přechod mezi pojišťovnami, takže hříšníci se nově neschovají útěkem k jiné pojišťovně. Novela s sebou ale také přinese zvýšení limitů plnění, a tím také zvýšení cen u nejnižších variant pojištění až o 15 %. Bude existovat jen jeden doklad o pojištění – tzv. Zelená karta.

Cena především

Internetoví uživatelé si vybírají pojištění především dle výše pojistného. Pavel Ronovský ze společnosti Greco upřesnil serveru FinExpert, že u nejlevnější pojišťovny se pojišťuje necelých 60 % zájemců o povinné ručení. To stále potvrzuje preferenci ceny pojištění, zvláště s ohledem na povinost ho mít sjednané.

Do boje o klienty vyrazila i pojišťovna DIRECT. Ta zatím neumožňuje sjednání pojištění přes web, ale telefonicky prodává povinné ručení a havarijní pojištění. Poslední její marketingová kampaň cíleně láká klienty kokurence k předchodu za 20% slevu oproti stávající placené částce.

Cestovní pojištění

V současné době je aktuální cestovní pojištění, které v ČR nabízí 12 pojišťoven. Přes web lze cestovní pojištění uzavřít během pár minut a lze ho také ihned online zaplatit např. platební kartou. Některé pojišťovny poté poštou zašlou kartu asistenční služby na udanou adresu, ale pojistku i s asistenční kartičkou lze obdržet i na váš e-mail. Pojištění prostřednictvím internetu umožňuje uzavřít pojištění těsně před odjezdem a podle statistiky využívá tuto možnost více než 70 % uživatelů stránek.

Pojištění ztráty řidičského oprávnění

Webové portály se zaměřují především na službu porovnávání nabídek jednotlivých pojišťoven. Přesto lze najít i speciality: například irská pojišťovna Amtrust a její obchodní partner Carlife PMP pojišťují ztrátu řidičského oprávnění jako reakci na nový bodový systém. Toto pojištění má pokrýt vyšší náklady, které řidiči vzniknou při zamezení řízení vozidla, ale není pro piráty silnic, jak by si někdo mohl myslet. Je určeno pro aktivní řidiče a pokrývá pouze přestupky za 1 až 3 body. V případě ztráty řidičského průkazu, pak řidič obdrží až 30 000 Kč měsíčně po dobu celého roku.

Na internet v posledních měsících vsázejí i velké pojišťovny. Allianz kompletně přebudoval svoje stránky a dnes na webu této pojišťovny můžete s výraznou slevou získat povinné ručení i havarijní pojištění. Specialitou je web České pojišťovny, který dokonce umožňuje online zaplatit i jakékoliv pojištění, které Česká pojišťovna prodává. Web má budoucnost a makléři i firmy to vědí. Nové produkty a rozvoj stávajících proto firmy motivuje i k prodeji a sjednání právě webu.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená