FinExpert.e15.cz

Pojištění

Systém pojištění by měl tlumit dopad určitých negativních událostí. Pojistníci společně přispívají do tzv. pojistného fondu, který je určen výhradně k úhradě případných finančních potřeb. O tvorbě, rozdělení a užití pojistného fondu rozhoduje specializovaná instituce – pojišťovna, která poskytuje pojištění za úplatu. Pojištění se uzavírá pojistnou smlouvou. Podle čeho pojištění vybírat, čeho se vyvarovat? Probereme v rubrice Pojištění.

Zářijový finanční přehled

Zářijový finanční přehled

Přinášíme obsáhlý přehled novinek a cenových akcí, které jsme v nabídce českých finančních institucí zaznamenali během uplynulého měsíce.

4.  10.  2004  |  Zdeněk Mitáček

Co dělat u havárie s ohledem na pojištění?

Co dělat u havárie s ohledem na pojištění?

Víte jaké informace potřebujete získat od jiných účastníků dopravní nehody? Jak postupovat, pokud viník nehody nemá sjednáno povinné ručení? Kde nahlásit škodu a kde se domáhat svých práv?

30.  9.  2004  |  Roman Müller

Jak financovat nákup vozu?

Jak financovat nákup vozu?

O způsobu dluhového financování pořízení automobilu se poslední dobou vedou spory. Po vstupu do Evropské unie vinou zvýšení DPH u finančních služeb podražil leasing a naopak nízké úrokové sazby zvýhodnily spotřebitelské úvěry. Co je tedy lepší? Leasing, úvěr nebo hotovost?

22.  9.  2004  |  Jiří Beneš  |  4

Rozšířený mýtus: finanční poradenství zdarma

Rozšířený mýtus: finanční poradenství zdarma

V srpnovém vydání měsíčníku Osobní finance jsme se obsáhle zabývali tématem finančního poradenství. V dnešním článku téma připomínáme několika praktickými postřehy. V čem se liší nezávislé fiannční poradenství od postupů prodejců finančních produktů?

16.  9.  2004  |  Luděk Maar  |  4

Dárcovství krve - co bychom měli vědět?

Dárcovství krve - co bychom měli vědět?

Podrobné informace o dárcovství krve, které přinášíme v tomto článku, jistým způsobem přesahují hlavní náplň Osobních financí. Vedle základních informací o přístupu zdravotních pojišťoven k této tématice informujeme také o zdravotnické stránce dárcovství nejcennější tekutiny.

14.  9.  2004  |  Jarmila Píchová  |  13

Pojištění nemovitosti je nutností

Pojištění nemovitosti je nutností

Neexistují špatné a dobré pojistky, ve skutečnosti existují jen dobře nebo špatně použité pojistky, a to vzhledem k potřebám a možnostem daného jednotlivce či rodiny. Důležitým okamžikem je ujasnit si základní požadavky na pojistku: co potřebujeme pojistit, co má pojistka vyřešit a co od ní očekáváme. Potom přichází na řadu výběr konkrétní pojišťovny.

31.  8.  2004  |  České stavby

Iniciativa pro volný trh náhradních dílů

Iniciativa pro volný trh náhradních dílů

Evropská komise bude 8. září rozhodovat, zda v rámci směrnice EU o průmyslových vzorech vstoupí v platnost dodatek o opravách (tzv. Repairs Clause). Schválení tohoto dodatku by umožnilo rozvinout volnou konkurenci na trhu náhradních dílů.

19.  8.  2004  |  Zdeněk Mitáček

Téma: vyplatí se platit za rady?

Téma: vyplatí se platit za rady?

V srpnovém vydání měsíčníku Osobní finance jsme se věnovali finančnímu poradenství u nás. Součástí hodnocení byly také dva modelové příklady. Zde publikujeme plné znění odpovědí, které nám poskytly poradenské společnosti FinanceEU, Sophia Finance, Slon a TriMan.

17.  8.  2004  |  Roman Stuchlík

Jak si vybrat havarijní pojištění?

Jak si vybrat havarijní pojištění?

Pokud chcete mít klidné spaní a v případě dopravní nehody minimalizovat náklady na opravu, měli byste své auto havarijně pojistit. Nabídky pojišťoven se liší a všechny bonusy, malusy či výše spoluúčasti mohou celkové roční pojistné značně ovlivnit.

11.  8.  2004  |  Jiří Beneš

Pojištění na poslední chvíli - pomocí SMS

Pojištění na poslední chvíli - pomocí SMS

Pokud jste vyznavači last minute zájezdů nebo jste prostě před cestou do zahraničí zapomněli uzavřít cestovní pojištění, můžete to napravit uzavřením smlouvy pomocí SMS nebo WAPu. Jak celý systém funguje?

6.  8.  2004  |  Beneš Jiří  |  3

Povinné ručení a nehody v zahraničí

Povinné ručení a nehody v zahraničí

Při výběru povinného ručení sledujte nejen výši ročního pojistného, ale také maximální možný bonus. Řidiči, kteří nebourají, si mohou u některých pojišťoven snížit pojistné až o polovinu. Při nehodách v zahraničí je důležité dokumentovat místo nehody

3.  8.  2004  |  Petr Červinek

Možnosti jak investovat nejvýhodněji

Možnosti jak investovat nejvýhodněji

Vybrat vhodné místo, kam dlouhodobě ukládat peníze, není nic jednoduchého. Ne že by nebyly možnosti. Naopak, je jich hodně. Pokusili jsme se shrnout výhody a nevýhody jednotlivých příležitostí a způsobů investování.

29.  7.  2004  |  Roman Stuchlík  |  5

Kdy si pojistit splácení úvěru?

Kdy si pojistit splácení úvěru?

Spotřebitelský úvěr se stal relativně dostupnou finanční alternativou, využívanou v případě nenadálých výdajů stále větším počtem klientů. Úročení těchto úvěrů z nich však dělá poměrně drahé produkty. Jak je možné se pojistit pro případ problémů se splácením spotřebitelského úvěru?

20.  7.  2004  |  Zdeněk Mitáček

Proč je výhodné cestovní pojištění

Proč je výhodné cestovní pojištění

Ve členských zemích Evropské unie máme nyní nárok na zdravotní péči za stejných podmínek jako místní pojištění občané. To ale také znamená, že musíme platit stejně vysokou spoluúčast jako místní pojištěnci nebo čerpat zdravotní péči pouze ve zdravotnických zařízeních financovaných z veřejných zdrojů. Jaké úkony nekryje nárok na zdravotní péči? Jaká je minimální spoluúčast v jednotlivých členských zemích?

18.  6.  2004  |  Petr Gola

Pojištění na cesty se změnami

Pojištění na cesty se změnami

Blíží se léto a s ním přichází na pořad dne aktuální téma cestovního pojištění. Čerstvé informace k cestovnímu pojištění v zemích EU vycházejí z materiálů České pojišťovny. Detailněji rozebíráme některé zajímavé oblasti spojené s pojištěním na cesty – pojištění odpovědnosti, havarijní pojištění, pojištění outdoorových aktivit a to, jak vlastně fungují asistenční služby.

17.  6.  2004  |  Kamila Nosková

Cestovní pojištění i po vstupu do EU?

Cestovní pojištění i po vstupu do EU?

Čeští občané budou mít v jednotlivých členských státech nárok na nutnou zdravotní péči na účet své zdravotní pojišťovny, ale klasické cestovní pojištění si svůj význam udrží. Ptáte se proč?

21.  4.  2004  |  Jakub Lohniský

Pojištění šitá na míru dětem

Pojištění šitá na míru dětem

Děti jsou zdrojem našich radostí a starostí, a také významným konzumentem rodinného rozpočtu. Je tedy logické, že pro ně finanční ústavy již od nejútlejšího věku připravují produkty šité na míru. Mezi nejvyužívanější produkty patří pojistky myslící na blaho dětí.

8.  4.  2004  |  lohn redakce

Jak na levnější cestovní pojištění

Jak na levnější cestovní pojištění

Čas dovolených se blíží a výdaje na cestovní pojištění vždy tvoří část celkového rozpočtu. Studujete nebo jste držiteli některé ze slevových karet? Můžete se pojistit za velmi výhodnou cenu!

29.  3.  2004  |  Jakub Lohniský

Povinné ručení 2004: Za kolik?

Povinné ručení 2004: Za kolik?

Během listopadu pojišťovny zveřejnily nové sazby povinného ručení. Co tedy mohou majitelé vozidel od ledna očekávat? Zvýšení limitů pojistného plnění, bonusy pro nebourající, vyšší platby na pojistném a diskriminaci pražských řidičů.

2.  12.  2003  |  Jakub Lohniský  |  15

Do zahraničí bez pojištění?

Do zahraničí bez pojištění?

Dnešní doba nám umožňuje cestovat do nejrůznějších koutů světa. Co země, to jiná míra rizika. Všeobecně platí, že míra rizika se snižuje úměrně s vyspělostí dané země. Do některých zemí lze cestovat bezproblémově. Vydat se do zahraničí bez cestovního pojištění je však vždy velký hazard.

12.  11.  2003  |  Radek Holík  |  1

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění slouží ke krytí škod na vlastním automobilu při dopravní nehodě.

8.  4.  2003  |  finance Osobní

Kapitálové životní pojištění

Kapitálové životní pojištění

Kapitálové životní pojištění je spojením klasického životního pojištění a spořícího produktu.

7.  4.  2003  |  finance Osobní  |  11

Rizikové životní pojištění

Rizikové životní pojištění

Rizikové životní pojištění je nejlevnější druh životního pojištění, protože veškeré zaplacené pojistné slouží pouze ke krytí rizika. To, co zaplatíte na pojistném je totiž jakási cena za zabezpečení potřeb vaší rodiny pro případ, že by se vám něco stalo.

7.  4.  2003  |  finance Osobní

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění se sjednává buď jako samostatný druh pojištění nebo jako připojištění především k pojištění životnímu. Také bývá součástí cestovního pojištění či pojištění motorových vozidel.

7.  4.  2003  |  finance Osobní

1...18192021222324252627

Podobná témata: Chytré telefony, Axa , Placená inzerce, Platíme, Zákony, Raiffeisenbank, FinExpert.cz, Invalidní důchod, Legislativa, Finanční tipy, ČSSZ, Životní pojištění, Pojištění schopnosti splácet, Finanční poradenství, Spořicí účty, Diskuze, Auta, Úřad práce, Novinky, Aplikace

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená