FinExpert.e15.cz

Podzimní změny v sazebnících II

Další změny v sazebnících připravila mBank, LBBW bank, Poštovní spořitelna a Volksbank.
Podzimní změny v sazebnících II

Ve včerejším článku jsme vám představili změny v sazebnících některých bank, dnes si můžete prohlédnout změny v poplatcích dalších 4 bankovních domů.

Podzimní změny v sazebnících

Podzimní změny v sazebnících

Banky opět udělaly vítr v sazebnících. Ty nejpodstatnější změny přinášíme v přehledu.

 

LBBW bank

LBBW bank měnila sazebník v krátké době dvakrát, nešlo však o zvlášť výrazné změny. K 15. říjnu 2011 představila nový IQ spořící účet. Minimální zůstatek na účtu nesmí klesnout pod 500 Kč, v případě porušení měsíční výpovědní lhůty činí sankční poplatek 0,25% z vybírané částky.

Založení, vedení a zrušení účtu je zdarma, stejně tak u internetového bankovnictví jeho i aktivace a služby. Zdarma jsou i příchozí platby a vklad hotovosti na účet. Ovšem za odchozí domácí platbu zaplatíte 20 Kč. Roční výpis z účtu v elektronické či papírové podobě také nic nestojí, za čtvrtletní výpis si banka účtuje 5 Kč a za měsíční 15 Kč.

Banka také zveřejnila sazby za pronájem bezpečnostních schránek – nejmenší má obsah 6 000 cm3 za roční poplatek 900 Kč + DPH, největší nabízený obsah je 200 000 cm3 s ročním poplatkem 4 600 Kč + DPH. Pokud neuhradíte poplatek za pronájem do 10 kalendářních dnů po splatnosti, zaplatíte pokutu 200 Kč. Bezpečnostní schránky jsou k dispozici v Praze (Vítězná, Václavské náměstí),v Brně, v Jihlavě a v Hradci Králové.

Došlo také k rozlišení ceny u zasílání informačních SMS – do domácí sítě zůstává sazba 2,50 Kč za SMS, do zahraniční sítě zaplatíte dvojnásob. Nově banka do sazebníku zařadila zřízení, změna a zrušení trvalého příkazu v rámci tuzemských, zahraničních a cizoměnových plateb prostřednictvím internetového bankovnictví s nulovým poplatkem.

Trvalý příkaz v Kč z cizoměnového účtu do jiné tuzemské banky je za 7 Kč a trvalý zahraniční příkaz má sazbu 0,9 % minimálně 350 Kč maximálně 2 000 Kč. Trvalý příkaz v rámci banky je zdarma.

Od 31. října 2011 zaplatí všichni klienti za čtečku čipové karty 230 Kč + DPH (v rámci internetového bankovnictví). Dříve byl tento poplatek účtován jen v případě ztráty nebo krádeže.

mBank

Od 15. listopadu 2011 vstupuje v platnost nový sazebník mBanky. Jedinou výraznou změnou je zrušení poplatku za všechny odchozí platby z běžného účtu mKONTO na účet v jiné bance v ČR. Veškerý platební styk v rámci České republiky tak bude pro klienty banky zcela zdarma.

Poštovní spořitelna

Poštovní spořitelna změnila po půl roce sazebník, zlevňuje ale jen velmi nepatrně a změn není mnoho. Banka na přední stránky sazebníku vyzdvihla Online účet (dříve Osobní účet zadarmo). Vedení tohoto účtu je zdarma, ovšem jen pro klienty, jejichž průměrný měsíční zůstatek v předchozím měsíci neklesl pod 15 000 Kč. V opačném případě vás vedení účtu vyjde na 50 Kč za měsíc.

U Osobního účtu je nejvýraznější změnou navýšení poplatku za výplatu hotovosti na základě trvalého příkazu k úhradě z 26 Kč na 34 Kč. Došlo také ke sjednocení platby za vyhotovení a odeslání papírového výpisu z účtu za týden nebo dekádu na 26 Kč, dříve 26 Kč za týden a 25 Kč za dekádu.

Pokud využíváte Eurokonto zaplatíte za týdenní a dekádní (znovuobnovený) výpis 60 Kč, místo původních 40 Kč.

Volksbank

Největší a jedinou novinkou nového sazebníku, který vešel v platnost 1. listopadu 2011, je Domácí konto – účet pro fyzické osoby nad 18 let. Podmínkou založení tohoto konta je alespoň jedna příchozí bezhotovostní platba měsíčně v minimální výši 15 000 Kč a 5 a více odchozích transakcí měsíčně.

Pokud splníte tyto požadavky, dostanete od banky zdarma platební karty (Visa Electron, Maestro, Visa Classic, MasterCard Standard), Internet banking, eVýpis, Token a Kontokorentní úvěr. Dostanete také Věrnostní bonus 25 %, který se vztahuje na všechny služby a produkty ze standardních bankovních služeb (Sazebník poplatků, část Občané), včetně platebního styku, mimo několika kapitol ze sazebníku, které konkretizuje Volksbank na svých webových stránkách.

Platnost Domácího konta ale nebude mít dlouhé trvání. V rámci konceptu Volksbank Domácí banka bude Domácí konto od 6. ledna 2012 nahrazeno Volksbank osobním kontem.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená