FinExpert.e15.cz

Podzimní novinky HomeCreditu

Home Credit včera představil dvě novinky, které potěší nové i stávající zákazníky. A na obou můžete významně ušetřit.

Home Credit je známý v oblasti menších spotřebitelských půjček a úvěrových karet. Pro své stávající i nové zákazníky připravil dvě novinky, které podrobně rozeberu.

Tisícovka zpět

Kdo si u Home Creditu sjedná do konce roku 2006 spotřebitelský úvěr, dostane zpět jednorázový bonus ve výši 1 000 Kč. Bonus pak můžete čerpat až do konce roku 2007, a to prostřednictvím kreditní či stříbrné karty Home Credit nebo poštovní poukázkou, kterou vám Home Credit s touto částkou zašle.

Podmínkou získání bonusu je mít spotřebitelský úvěr v hodnotě od 3 000 do 100 000 korun, uhradit čtyři pravidelné splátky letos sjednaného vánočního produktu a rovněž nesmíte mít problémové splácení úvěru v minulosti.

Výhodu bonusu kazí, že bude dostupný jen u některých obchodníků, kteří jsou partnery Home Creditu (např. aliance HELE) a rovněž ho nelze získat individuálně, ale jen na za nákup zboží u konkrétních obchodníků.

Černá kreditní karta

Zásadní novinkou je kreditní karta Home Creditu, který do této chvíle vydával jen úvěrové karty Yes (Maestro). Nově mimo úvěrové karty vydává i elektronickou kartu MasterCard Unembossed. To je plnohodnotná karta MasterCard, nemá však embossing, takže je použitelná pouze v elektronických terminálech, na internetu a při platbách na dálku MO/TO.

Mezi výhody této karty patří dlouhé bezúročné období, které je 51 dnů. To je druhé nejdelší období; nejdelší splatnost nabízí Citibank (55 dnů) a špatně na tom není ani GE Money Bank a Cetelem s 50 dny. Úroková sazba je opět měsíční ve výši 1,79 % p.a. (okolo 21,48 % p.a.), opět je srovnatelná s konkurencí. Přesto vám při výběru kreditní karty doporučuji nehledět příliš na výši úrokové sazby, ale spíše na jiné parametry a maximálně využívat výhody bezúročného období.

Přední a zadní strana kreditní karty

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Cena vše pokazí

Vydání kreditní karty HomeCreditu přijde na 290 Kč ročně, první rok je karta vydána zdarma. Platí se však za zaslání výpisu z kreditní karty, a to 35 Kč měsíčně. V celkovém součtu tak tato kreditní karta vyjde na 710 Kč ročně, což je úctyhodná částka. V porovnání s konkurenční firmou Cetelem vyjde kreditní karta od Cetelemu na 582 Kč ročně a od GE Money Multiservisu dokonce jen na 299 Kč ročně (MoneyCard, OK karty se již novým zákazníkům nevydávají).

Vedení Home Creditu mi však ústně potvrdilo, že svým zákazníkům, kteří jejich kreditní kartu budou používat, roční poplatek odpustí, takže by tato karta mohla stát 420 Kč ročně (za výpisy). 

Sleva na všechno potěší každého

Velmi dobrou nabídkou je speciální bonus ve výši 5 % z každého nákupu, který touto kreditní kartou uhradíte. Jestliže za dva měsíce tuto kartou utratíte 20 000 Kč, Home Credit vám vrátí zpět 1 000 Kč. Tato možnost platí jen do konce roku 2006 a nevztahuje se na výběry hotovosti. Potěší rozumný poplatek za blokaci karty např. v případě ztráty nebo krádeže, ten je 50 Kč.

Stejně jako u ostatních splátkových produktů, je možné pojistit si kartu proti neschopnosti splácet. Nabízeny jsou dva druhy pojištění. Pojištění kryje nebezpečí dočasné ztráty schopnosti splácet revolvingový úvěr v důsledku pracovní neschopnosti, vztahuje se na pojistné nebezpečí neuhrazeného zůstatku dluhu v případě plné invalidity, smrti úrazem a na pojistné nebezpečí zneužití úvěrové karty, přičemž rozšířená varianta pojišťuje i případnou ztrátu pravidelného zdroje příjmu.

V celkovém srovnání při odpuštění ročního poplatku se řadí kreditní karta Home Creditu spíše do vyšší cenové kategorie, protože v ceně do 400 Kč lze pořídit levněji kreditní karty konkurence, a to dokonce embosované. Spíše ji tedy ocení stávající klienti než noví zákaznící, podobně jako u konkurenční karty Aura. Pokud by byl roční poplatek aplikovaný i pro aktivní zákazníky, kteří kreditní kartu Home Creditu budou používat, vyplatí se vám podívat po nabídce jiné finanční společnosti. Přesto to však můžete aspoň zkusit, do konce příštího roku nemáte o co přijít a při velké útratě do 31.12.2006 na tom můžete jen vydělat.

Sazebník - kreditní karta Home Credit
Poplatek Sazba
Vydání karty zdarma
Vedení karty první rok zdarma, další roky 290 Kč
Nákup v obchodě v ČR i zahraničí zdarma
Měsíční výpis 35 Kč
Základní úroková sazba p. m. 1,79 %
Odchylka od základní úrokové sazby uvedena na úvěrové smlouvě klienta
Bezúročné období až 51 dnů
Splátka 5 % z dluhu, min. 400 Kč
Předčasná splátka zdarma
Výběr z bankomatu doma 1 % z vybrané částky, min. 85 Kč
Výběr z bankomatu v zahraničí 1 % z vybrané částky, min. 100 Kč
Výplata hotovosti na přepážce 1 % z vybrané částky, min. 100 Kč
Výplata hotovosti na přepážce v zahraničí 1 % z vybrané částky, min. 100 Kč
Pojištění schopnosti splácet A 4,38 % z měsíční splátky
Pojištění schopnosti splácet B 6,88 % z měsíční splátky
Blokace karty 50
Vydání náhradní úvěrové karty 180
Nové vygenerování PIN 100
Neoprávněná reklamace doma a zahraničí 50 Kč
Vrácení přeplatku 50

 

Další článek


 

Související články


celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Nic moc nabídka
Pepa
31. 10. 2006, 12:39

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená