FinExpert.e15.cz

Podnikatelem roku 2006 kraje Vysočina je majitel dřevařské firmy

Jindřich Procházka, který stojí v čele společnosti Sapeli, převzal z rukou hejtmana kraje Vysočina a zástupce firmy Ernst & Young trofej Podnikatel roku 2006 kraje Vysočina. Soutěž podnikatel roku 2006 na Vysočině vyhlásila společnost Ernst & Young ve spolupráci s hejtmanem kraje Milošem Vystrčilem. O vítězství Jindřicha Procházky rozhodla nezávislá porota.

„Tato soutěž zviditelňuje vynikající podnikatele, kteří jsou hnacím motorem pozitivních změn ve společnosti, přičemž jejich působení právě na regionální úrovni je pro ekonomiku klíčové. Doufáme, že touto iniciativou dále podpoříme rozvoj podnikatelské sféry v České republice,“ řekl Dirk Kroonen, vedoucí partner Ernst & Young v České republice.

Procházkovo Sapeli, nejznámější firma v oblasti tuzemské výroby dýhovaných dveří, má dlouhou tradici. Na konci 30. let minulého století ji vybudovali jeho rodiče. V roce 1948 byl prosperující závod znárodněn a celá rodina násilně vystěhována. K porevolučnímu návratu přiměla Jindřicha Procházku zpráva o plánovaném uzavření závodu. Ve svých šestašedesáti letech zažádal o navrácení rodinného majetku a v roce 1992 začal podnikat, aby navázal na úspěšnou dráhu svých rodičů.

Ze šesti modelů, které zákazníkům SAPELI nabízelo na počátku své novodobé existence, Procházka nabídku rozšířil na současných 380 000 možných kombinací dveří. Z neudržovaného a upadajícího závodu během 14 let vybudoval prosperující společnost s více než 400 zaměstnanci a obratem přesahujícím 1 miliardu korun.

Hlavními partnery soutěže Podnikatel roku 2006 jsou společnosti ABRA a AMCICO AIG Life. Soutěž podporují agentura CzechInvest, sdružení TUESDAY Business Network, Hospodářská komora České republiky, US Business School Prague a Czech Venture Capital Association.,

Složení poroty soutěže Podnikatel roku 2006

Porota, která se řídila mezinárodními pravidly zaručujícími mezinárodní srovnatelnost výsledků, zasedla v tomto složení:

  • Radim Jančura (předseda poroty) - majitel Student Agency a držitel titulu Podnikatel roku 2005
  • Ondřej Bartoš - výkonný ředitel TUESDAY Business Network
  • Kateřina Forstingerová - generální ředitelka Moravia IT a Podnikatelka roku 2000
  • Zbyněk Frolík - generální ředitel společnosti Linet a Podnikatel roku 2003
  • Tomáš Hruda - generální ředitel agentury CzechInvest
  • Krzysztof  Pawłowski - zakladatel a rektor Wyzsza Szkola Biznesu - National-Louis University, Nowy Sacz a Podnikatel roku 2003 Polska
  • Jana Ryšlinková  - ředitelka US Business School Praha
  • Miroslav Řihák - předseda představenstva a generální ředitel společnosti ANECT a Podnikatel roku 2004

Mezi hlavní kritéria, podle kterých porota rozhodovala, patřily finanční výsledky, strategická orientace a globální dosah podniku. Hodnocen byl rovněž podnikatelských duch nominovaného, jeho čestnost a poctivost, přístup k inovacím a jeho mimopodnikatelské aktivity jako je například podpora regionu, ve kterém působí.

Soutěž Podnikatel roku (Entrepreneur Of The Year®), která vybírá nejúspěšnější průkopníky v oblasti podnikání, byla založena společností Ernst & Young ve Spojených státech amerických v roce 1986. Během své existence se rozšířila do řady zemí celého světa a v současné době se pravidelně vyhlašuje již ve 40 zemích. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná. V roce 2006 vyhlašuje společnost Ernst & Young již sedmý ročník této soutěže v České republice.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená