FinExpert.e15.cz

Podivuhodné pojistky – co vše si můžete nechat pojistit?

Pojistit si dnes můžete takřka cokoliv – od svatby po rostliny.
Podivuhodné pojistky – co vše si můžete nechat pojistit?

Běžný člověk si nechá pojistit auto, nemovitost, možná si sjedná cestovní, úrazové či životní pojištění, ale tím obvykle končí. Pojišťovny ovšem nabízejí nejrůznější možná i nemožná pojištění a pojistit si dnes můžete takřka cokoliv – od svatby po rostliny.

Možná si říkáte, že jsou to jen bláznivé nápady celebrit, které si nechávají pojistit své nohy, zadečky nebo třeba ochlupení hrudi a investují do toho miliony korun. Ale různá nečekaná pojištění nabízejí  i pojišťovny působící v Česku. A i když tyto možnosti obvykle nenajdeme na jejich oficiálních stránkách, můžeme si zajít přímo na pobočku a poptat se, jestli nám danou věc pojistí. Obvykle jde o individuální smlouvy, a když se správně nastaví, pojišťovny jsou svolné téměř ke všemu. Co si tedy můžete nechat pojistit?

Svatba je riziko

I když v České republice to příliš obvyklé není, v zahraničí je pojištění svateb naprosto normální. Nikdo vám samozřejmě nepojistí, že spolu vydržíte celý život, protože rozvodovost je velká a nikdo neví, co se může stát. Ale pojistit si můžete řadu částí svatebního obřadu, abyste v případě neúspěchu nepřišli alespoň o část vynaložených peněz. Jde o ztrátu snubních prstenů nebo možnost, že z nějakého důvodu na obřad nedorazí svědci.

Stejně tak pojišťovny pokrývají riziko, že se vám na svatební cestě ztratí zavazadla. A když se pojistíte na odpovědnost, může vám pojistka uhradit i poničení či ztrátu svatebních šatů, jejichž ceny se mnohdy šplhají do desítek tisíc korun. V neposlední řadě se dá „vydělat“ i na zrušení svatby – jako škodnou událost v rámci životního pojištění to bere například pojišťovna Allianz.

Pojištění zdraví

Většinu nákladů na léčbu by vám měla uhradit zdravotní pojišťovna, u které jste vedeni. Ale co když v budoucnu budete chtít podstoupit výjimečný zákrok nebo se v případě vážné nemoci hodláte svěřit pouze do péče světově uznávaného specialisty? I na to se můžete pojistit. ČSOB pojišťovna a Kooperativa ve svém produktu Best Doctors nabízejí zajištění a proplacení špičkové péče, a to na nejvyhlášenějších klinikách světa.

Buďte úspěšní: 15 chyb v řeči těla

Buďte úspěšní: 15 chyb v řeči těla

Pokud si chcete vybudovat úspěšnou kariéru, nenechte si ji překazit následujícími prohřešky.

Pojištění se vztahuje na léčbu rakoviny, bypass koronárních artérií, náhradu srdeční chlopně nebo transplantaci orgánů a tkání, přičemž součástí je plný servis včetně dopravy do zvolené nemocnice.

Zdravotně znevýhodnění lidé si mohou nechat pojistit drahé léky nebo přístroje. Podobně to lze udělat také s invalidním vozíkem.

Stejně tak si můžete pojistit dlouhodobou péči ve stáří a mít tak jistotu, že nezůstanete břemenem pro své děti. Z pojištění se dají hradit nadstandardní léky a zdravotní pomůcky, speciální výživa, případně též obsáhne nutné úpravy bytu. A když nebudete mít dost finančních prostředků na získání místa v domově pro seniory, pojišťovna vypomůže i v tomto případě.

Když už jsme u toho zdraví, je nutno také doplnit, že si můžete pojistit vlastní pohřeb. Není to sice zrovna veselé téma, ale díky pojištění budete mít jistotu, že na pohřeb bude dost financí a nečekaně to nezatíží pozůstalé. Pojištění se v tomto případě platí jednorázově a pojišťovna posléze uhradí obřad i vše okolo. Když nějaké peníze zbudou, dostane je člověk, kterého při uzavírání smlouvy uvedete.

Letadla, golf i hudba

Dosud jsme byli u celkem standardních služeb, které občas může potřebovat každý. V pojištění jsou ale i netušené perličky. Hudebníci mohou využít pojištění svých nástrojů, které mají často hodnotu stovek tisíc korun nebo až milionů. Allianz nabízí například také pojištění letadel, které se vztahuje nejen na škody způsobené letadlem, ale třeba i na špatnou pilotáž a na válečná rizika. A pojištění letadel zahrnuje i modeláře a bezpilotní letadla.

Stejně tak se mohou pojistit milovníci golfu. Nejde jen o to, že by jim mohly být ukradeny hole a další vybavení, pojistka se vztahuje taktéž na zdravotní újmu způsobenou někomu jinému, vlastní zranění či onemocnění, a pokud máte dopravní nehodu nebo se stane živelná pohroma, pojišťovny hradí také pronájem náhradního golfového vybavení.

Úplně běžnou záležitostí je pojištění zvířat (zejména těch vzácných), případně zdravotní pojištění pro zvířata. Můžete si ovšem nechat pojistit i exotické rostliny. Užitečné může pro leckoho být pojištění zahradních staveb včetně jezírka. A do běžného pojištění domácnosti si můžete nechat zahrnout například věci sloužící k vašemu podnikání, což může být třeba počítač, zahradní technika a podobně.

V létě a při výletech se pak leckomu vyplatí uzavřít nejen cestovní pojištění. Pokud si pronajímáte loď nebo jiné vozidlo, lze si mimo jiné pojistit kauci, aby vám nepropadla.

Libůstky celebrit

Dá se říci, že když chcete a máte dost peněz, můžete si pojistit takřka cokoliv. Nakonec se tedy podívejme na to, k čemu pojišťovny využívají světové celebrity, které si obvykle nejvíc ze všeho cení svého těla. A můžete se jimi klidně inspirovat.

Country zpěvačka Dolly Parton si pojistila svá ňadra na 60 milionů korun, herečka Jennifer Love Hewitt si jich cení na 100 milionů. Zpěvačka Mariah Carey si pojistila nohy na 20 bilionů korun, fotbalista David Beckham má pojistku na nohy dokonce v ceně 1,5 miliardy korun. Jennifer Lopez si zase cení svého zadečku, a tak si ho nechala pojistit na 500 milionů korun. A to jsou pořád ještě ty „rozumnější“ pojistky.

Slavný zpěvák Tom Jones si totiž sjednal pojistku na 140 milionů korun, a to nikoliv na svůj úžasný hlas, ale na své ochlupení hrudníku. A zřejmě nejbizarnější požadavek měl v pojišťovně rocker David Lee Roth, který si nechal pojistit své spermie na 20 milionů korun. Ne že by si jich tak cenil, ale jednou se mu přihodilo, že s ním otěhotněla fanynka a neplánované otcovství ho vyšlo pěkně draho. Chtěl se tak vyvarovat obdobným „nehodám“.  

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Dobrý den a je možné se pojistit jednou pojistkou na...
Svoboda
1. 5. 2017, 10:28

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená