FinExpert.e15.cz

Podívejte se, kolik je nyní průměrná hrubá měsíční mzda


václav II  |  05. 06. 2014 16:16

" Podívejte se, kolik je nyní průměrná hrubá měsíční mzda. " --- Tolik citace. Ano, jak pravdivé. Mnozí i ze čtenářů, se opravdu mohou jenom podívat, třeba i jedním očkem, kolik je nyní průměrná hrubá měsíční mzda. Statistika je přímo kouzelná, zvláště, když na tu statisticky průměrnou hrubou mzdu 60 % až dvě třetiny lidí, pracujících za mzdu, nedosáhnou. A pokud přímo žlučovitě nezávidí, mohou ocenit, jaký pokrok jsme, i v této oblasti, zaznamenaly.

 | 
czhunter  |  06. 06. 2014 09:03

Nevím, jaký pokrok vaše ženské hnutí zaznamenalo, ale smiřme se s tím, že pokud někteří lidé nebudou brát záporné mzdy, tak VŽDY většina lidí aritmeticky průměrné mzdy nedosáhne, a přestaňme to pořád připomínat, protože to snad pochopili už i ti nejretardovanější v naší malé zemi.

V podstatě by stačil jeden člověk se mzdou třeba -30 mld. Kč, a hned by měla většina lidí mzdu nadprůměrnou, ale kromě toho, že by vám to udělalo dobře na ohanbí, žádný vliv na vaši životní situaci by to nemělo.

 | 
Asas  |  09. 06. 2014 09:23

Zdá se CzHuntere, že pochopení psaného textu asi bude u vás na stejné úrovni jak statistika... A oblíbená

Ale pán měl na mysli, vypovídající hodnotu "průměrné mzdy" ve smyslu "jsme dva a jeden z nás snědl celé kuře a v průměru jsme každý měli půlku kuřete".

A pro vás znovu opakuji co jste nepochopil s příspěvku a začal jste rozbor matematických částí a ještě s nepochopením statistiky =otrocky jste použil matematiku i když statistika je v prvé řadě v nastavení předpokladů co chci dostat a vhodné použití matematiky(tj. neotrocky jak jste nesmyslně ukázal vy)...

Holt ve škole každý dokázal s trochou snahy spočítat nerovnice každý, ale statistiku dokázalo správně používat cca polovina třídy (pokud se nepočítají stadartní příklady co se dávali na zkoušku, aby se prošlo...).

Asi budete v té špatné polovině, ale statisticky dle vás to umíme všichni :D Tedy pokud nebude ve třídě záporný počet studentů... :D

 | 
czhunter  |  09. 06. 2014 09:53

Podívej, myslím, že i ten největší trotl na celém Internetu (tedy jistě i ty) si dokáže najít medián mezd na stránkách ČSÚ, a nemusí neustále otravovat trapnými truismy o 60 % zaměstnanců nedosahujících aritmetického průměru mzdy, což je informace tak stupidní, jak je pravdivá, právě z toho důvodu, který jsem popsal.

PS: Ze statistiky jsem měl na VŠ za A, pravda před několika lety.

 | 
czhunter  |  09. 06. 2014 09:55

A mimochodem, kdybych chtěl rýpat, vy zase budete z té poloviny třídy, která hrubě nezvládla gramatiku, že? Když už si chceme poměřovat virtuální penisy ...

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená