FinExpert.e15.cz

Počet žádostí o hypotéku Equa bank rychle roste

Equa bank začala před měsícem a půl nabízet hypotéky a jejich refinancování. Hypotéky přitom nabízí jako první z nových bank, které vloni vstoupily na trh. K dnešnímu dni se na Equa bank obrátilo s žádostí o propočítání, založení či převedení hypotéky už více než 3100 zájemců.

Polovina žádostí je od klientů, kteří chtějí refinancovat svoji současnou hypotéku. To jasně ukazuje, že část Čechů nechce ze setrvačnosti zůstávat u dosavadní banky jen proto, že si u ní už založili hypotéku a že jsou u ní dlouho. Lidé hledají výhodnější produkty na trhu a jsou ochotní přejít se svou hypotékou k jiné bance, pokud vidí, že díky tomu ušetří.

Počet klientů Equa bank převýšil v březnu hranici 12 tisíc a banka aktuálně spravuje depozita ve výši 5,2 miliardy korun. Nabízí jedny z nejzajímavějších úroků na trhu, a to se projevuje i na zájmu klientů. Roční termínovaný vklad je v Equa bank s úrokem 3,25 % p.a., u spořicího účtu nabízí banka úročení 2,3 % p.a. a hypotéky v případě refinancování je možné získat za úrok 3,39 % p.a. Primárně cílí Equa bank na klienty tradičních velkých bank a získává je tím, že její služby jsou výhodnější.

Hypotéky Equa bank

U hypoték nabízí Equa bank klientům přibližně o půl procenta nižší úrokovou sazbu, než jakou dostávají od své stávající banky. Přesná úspora vždy záleží na konkrétní hypotéce, ale nízké úrokové sazby Equa bank nejsou podmíněny řadou dalších výdajů, zejména poplatkem za vedení běžného účtu nebo za pojištění, které mohou být v řádu stovek korun měsíčně a které jiné banky běžně klientům účtují. Na nejnižší úrokové sazby refinancovaných i nově zřízených hypoték dosáhne u Equa bank přibližně třetina klientů, zatímco u jiných bank není neobvyklé, že na nejnižší sazbu dosáhne méně než 10 % z nich.

Každý, kdo si založí u Equa bank hypotéku nebo si ji nechá u Equa bank refinancovat, dostane od banky na svůj účet 5 000 korun (nabídka platí pro klienty, kteří požádají o refinancování či novou hypotéku do konce letošního března a do konce září uzavřou smlouvu o úvěru).

Klient, kterému končí fixace úroku v jeho stávající bance např. až v létě, může už nyní poptat v Equa bank úrokovou sazbu na další období a případně si až šest měsíců dopředu zajistit refinancování s aktuální nízkou úrokovou sazbou (od 3,39 % p.a.). Klient tak má šanci vyhnout se tomu, že v následujícím období sazby pravděpodobně vzrostou, neboť nyní již delší dobu setrvávají téměř na historickém minimu. Při sjednání hypotéky v předstihu neúčtuje banka žádný poplatek za její uzavření - sjednání hypotéky je zdarma.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená